Treonina

Synerfyna – pomarańczowy spalacz tłuszczu

Odchudzanie to czas, w którym zaczynamy interesować się suplementami diety. Szukamy sposobu aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, najchętniej – jak najszybciej. Czy synerfyna jest takim rozwiązaniem?

Każda kuracja odchudzająca powinna składać się z kilku elementów: oprócz diety i aktywności fizycznej włączyć można także suplementy które będą wspierać nas w trakcie odchudzania. Działanie różnych środków jest jednak zróżnicowane, stąd należy troskliwie wybrać odpowiedni suplement stosownie do oczekiwań.

Czym jest synerfyna?

Z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać owoców gorzkiej pomarańczy – chociaż są nieco mniej popularne niż słodka odmiana, znamy je z produktów spożywczych takich jak konfitury, marmolady czy aromaty do ciast. Niektórym mogą także kojarzyć się z popularnym likierem. Zadziwiać może więc fakt, że w gorzkiej pomarańczy znajduje się jedna z silniejszych substancji przyspieszających metabolizm, i przyczyniających się do szybszego spalania tłuszczu. To synefryna – związek chemiczny zaliczany do agonistów receptorów adrenergicznych, mający właściwości termogeniczne. W klasyfikacji suplementów umieszcza się go w kategorii termogeników, czyli substancji mających przyspieszyć spalanie tłuszczu, zwanych także fat burnerami.

Synerfyna chemicznie zbliżona jest do efedryny, niegdyś powszechnie stosowanej w preparatach odchudzających, i ma do niej podobne działanie. Pobudza, przyspiesza bicie serca i podnosi temperaturę organizmu, nasilając termogenezę. Uruchamia także lipolizę, czyli proces spalania tłuszczów, można więc w skrócie powiedzieć że jej podstawowym efektem jest przyspieszanie procesów organizmu związanych z metabolizmem. To z kolei, w towarzystwie diety i treningu, może przyspieszyć osiągnięcie wymiernych rezultatów.

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy jest częstym składnikiem preparatów odchudzających, zarówno solo jak i w towarzystwie innych składników mających wspomagać trawienie oraz zmniejszać łaknienie. Synerfyna jest jednak również obiektem wielu krytycznych komentarzy mówiących o tym, że jest niebezpieczna dla zdrowia. Istotnie, jej stosowanie wymaga dużej uważności, ale przede wszystkim nieprzekraczania zalecanych dawek. Spalanie tłuszczu da się przyspieszyć, ale zażywanie kilkukrotnej dawki nie wpłynie wcale na szybsze zmniejszenie tkanki tłuszczowej, spowodować może za to poważne działania uboczne.

Synerfyna podnosi temperaturę ciała, zwiększa potliwość, co sprzyja redukcji tłuszczu w organizmie. Prócz tego działa detoksykacyjnie, oraz podobnie jak efedryna rozszerza oskrzela i ułatwia oddychanie, a także obkurcza śluzówki. Może pomóc także w przypadku napadów astmy.

Jak stosować synefrynę – ekstrakt z gorzkiej pomarańczy?

O ile nie mówimy o wielkich fanach cytrusów, przeciętnie w diecie dostarczamy sobie dziennie około 7 mg synefryny. Rozliczne badania uznają za bezpieczną dawkę dzienną 27-50 mg, jest więc jeszcze spory margines na suplementację. Przy wybieraniu preparatu należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego dawkowanie, ale przede wszystkim na pochodzenie. Wśród specyfików dostępnych w internecie wiele jest takich, które nie zawierają jasnej informacji o składzie kapsułki, lub mają ten skład nadmiernie skomplikowany. W przypadku suplementu z synefryną powinno interesować nas jaką porcję ekstraktu z owoców gorzkiej pomarańczy zawiera produkt, i ile znajdzie się w nim samej synefryny. Ważne jest także, jakie składniki znajdują się obok niej w tej samej tabletce.

Jako, że jest to preparat stosowany często przez sportowców, szczególnie w dziedzinach sylwetkowych, popularnym dodatkiem do niego jest kofeina. Wspomaga ona działanie synefryny, jednak zbieżność działania obu substancji sugeruje , że należy zachować tutaj szczególną ostrożność – przedawkowanie może prowadzić nawet do zatrzymania akcji serca.

Przeciwwskazania do stosowania ekstraktu z owoców gorzkiej pomarańczy

Synerfyna stosowana zgodnie z zalecanym dawkowaniem może być niezwykle pożyteczna dla osób starających się o obniżenie masy ciała. Jest to jednak preparat który powoduje przyspieszenie pracy serca oraz zwiększenie ciśnienia krwi i ciepła, powinny więc go unikać osoby ze schorzeniami serca, takimi jak arytmia czy nadciśnienie. Nie zaleca się także stosowania synefryny u osób chorych na jaskrę, u kobiet w ciąży, karmiących, czy skarżących się na migrenę.

Ponadto suplementację synefryny wyklucza stosowanie leków stymulujących pracę układu nerwowego, w szczególności antydepresantów. Groźne jest łączenie jej z substancjami takimi jak kofeina w dużych ilościach (oraz inne substancje pobudzające) oraz z tyroksyną. Krótko mówiąc, przy suplementacji synefryny jako suplementu należy ściśle trzymać się zaleceń producenta, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem.

Czy warto stosować synefrynę?

Dieta i trening to dwa podstawowe filary potrzebne do udanej kuracji odchudzającej. Liczba kalorii które spalimy, może się jednak zwiększać także jeśli wykorzystamy rozsądnie produkty przyspieszające przemianę materii. Synerfyna odpowiada za przyspieszenie metabolizmu, osłabiając jednocześnie apetyt. Dodanie sobie energii, dzięki łagodnemu działaniu pobudzającemu, wspomoże trening, dzięki czemu możemy połączyć te wszystkie elementy.

Należy pamiętać, że żaden produkt do przyspieszania przemiany materii, naturalny czy syntetyczny, nie zastąpi zmiany stylu życia. Organizm potrzebuje nie tyle bodźców silnych, co regularnych, aby efekty pozostały trwałe. Każdy, kto zna temat efektu jojo powie, że lepiej jest spalać mniej, ale stabilnie, niż jednorazowo stracić więcej kilogramów, które potem wrócą. Umiar i rozsądek powinien także towarzyszyć zażywaniu takich substancji jak synefryna – przyspieszanie działania organizmu jest bezpieczne, ale tylko w ograniczonych warunkach i przy ścisłym rygorze. Tylko tak da się zadbać o linię, jednocześnie dbając o zdrowie.

Koktajl wspomagający redukcję masy ciała Paulina Sykut-Jeżyna

Koktajl wspomagający redukcję masy ciała Paulina Sykut-Jeżyna

Koktajl wspomagający redukcję masy ciała powstał dla każdego, kto chce dbać o dobrą sylwetkę w jak najprzyjemniejszy sposób.

Hydrodren

Hydrodren

Hydrodren to preparat dla osób, które chcą pozbyć się z organizmu toksyn oraz nadmiaru wody.