Strona główna » [RAPORT] Stan skóry połowy Polek zagrożony! Sprawdź, czy Ty też jesteś w grupie ryzyka

[RAPORT] Stan skóry połowy Polek zagrożony! Sprawdź, czy Ty też jesteś w grupie ryzyka

Ty też przez całą zimę czekasz, aż w końcu przyjdzie lato? Marzysz o pięknej, złocistej opaleniźnie i wylegiwaniu się na plaży w gorącym słońcu? UWAŻAJ! Słońce może znacznie pogorszyć stan Twojej skóry!

Ty też popełniasz ten błąd?

Dane pokazują, że ponad połowa Polek może w tym roku przekonać się o szkodliwym wpływie słońca na skórę. Głównym powodem jest brak odpowiedniego przygotowania skóry do opalania. To ogromny błąd, o czym przekonał się chyba każdy, kto choć raz nie użył kremu z filtrem w ciepły, słoneczny letni dzień. Niestety brak odpowiedniej ochrony nie gwarantuje pięknej opalenizny, ale raczej poparzenia słoneczne, w wyniku których skóra zaczyna schodzić i zyskuje nierówny koloryt. Najgorsze jest jednak to, że pod wpływem promieni UV dochodzi do uszkodzenia jej głębokich struktur, co w efekcie prowadzi do przebarwień i powoduje szybsze starzenie się skóry.

Przygotuj skórę na lato

Korzystanie z kąpieli słonecznych oczywiście nie musi spowodować nieestetycznie wyglądających przebarwień oraz sprawić, że Twoje włosy staną się matowe, a paznokcie zaczną się łamać. Jeśli odpowiednio przygotujesz się na lato, z urlopu nie przywieziesz dodatkowych pamiątek. Jak to zrobić?

Zapobiegnij utracie kolagenu
Przebarwienia, matowe włosy, kruche paznokcie to wynik zniszczenia włókien kolagenowych na skutek promieniowania UV. Aby temu zapobiec, warto rozejrzeć się za dobrymi produktami kolagenowymi – zarówno suplementami, które zapobiegną utracie kolagenu w głębszych warstwach skóry, jak i kremami, które nie dopuszczą do przerwania włókien kolagenowych w naskórku. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być seria Class A Collagen firmy Noble Health, w skład której chodzi kolagen w tabletkach oraz dwa kremy – na dzień i na noc. Wybierając taki zestaw możesz być pewna, że kompleksowo zadbasz o swoją skórę, która odwdzięczy Ci się pięknym i zdrowym wyglądem.

Pamiętaj o ochronie UV
Większość osób rezygnujących z kremów przeciwsłonecznych uważa, że używanie filtrów zapewnia 100% ochronę i pozbawia ich możliwości zyskania pięknej opalenizny. Jest wręcz odwrotnie. To brak odpowiedniej ochrony prowadzi do poparzeń i przebarwień, w wyniku których skóra zyskuje mało atrakcyjny wygląd. Używanie kremów przeciwsłonecznych, natomiast, daje Ci kontrolę nad całym procesem opalania, dzięki czemu Twoja skóra stopniowo nabiera złocistego odcienia, a struktura skóry nie zostaje uszkodzona. Dlatego zawsze wychodząc na słońce stosuj krem do opalania, a wysokość filtra dopasuj do swoich potrzeb. Jeśli masz bardzo jasna karnację, zacznij od SFP 50 i stopniowo zmniejszaj stopień ochrony. Posiadaczki cery jasnej mogą zacząć już od filtra SPF 30, a śniadej już od SPF 10. Upewnij się też, że krem chroni zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Tylko taki zapewnia kompleksową ochronę.

Postaw na jakość i skuteczność
Ufaj tylko kosmetykom i suplementom z certyfikatami i aktualnymi badaniami. Noble Health jako polska marka otrzymała prestiżową międzynarodową nagrodę Prix de Beaute, oraz przebadała Class A Collagen na Uniwersytecie Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Najlepszy kolagen na rynku Noble Health
Najlepszy kolagen na rynku Class A Collagen Noble Health

media o nas