Zimowe sekrety pięknych włosów

Ułożona fryzura zimą? Wiele z nas uważa, że to mrzonka, bo przez kilka zimowych miesięcy w roku po prostu jesteśmy skazane na puszące się, elektryzujące i suche włosy, z którymi nie da się nic sensownego zrobić. Mamy dobrą wiadomość – zupełnie tak nie jest!

To prawda: zima to trudny czas dla włosów. Dlatego ich pielęgnacja o tej porze roku to nie lada wyzwanie. Suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, zimno na zewnątrz oraz nakrycia głowy powodują, że włosy stają się matowe, przesuszone i przestają się układać. Często są naelektryzowane, szybciej się przetłuszczają oraz stają się bardziej łamliwe. Nie znaczy to, że mamy rezygnować z czapek czy ciepłych pomieszczeń. Wręcz przeciwnie. Nienoszenie nakryć na głowę spowoduje wysuszenie włosów, a odkryta skóra głowy może spowodować osłabienie cebulek włosa.

Każda z nas na pewno zauważyła, że zimą włosy bardziej się przetłuszczają. Dlatego na ten czas powinniśmy zmienić szampon na delikatniejszy, taki, który dostarczy nam codzienną dawkę odpowiedniego nawilżenia.  O tej porze roku polecane są tzw. suche szampony. Odświeżają one włosy, absorbując z nich sebum, co zmniejsza efekt puszenia się włosów, przedłuża ich świeżość i pozwala uniknąć oklapnięcia u nasady.

Zimny wiatr powoduje przesuszanie włosów, dlatego ważne jest stosowanie odżywek i masek. Należy jednak unikać produktów z dużą zawartością protein. Najlepiej stosować maski po myciu, na końce, które często są zniszczone. Maskę możemy zostawić na włosach na 15 minut.

Kaloryfery w domu i klimatyzacja w pracy sprawiają, że włosy stają się bardziej skłonne do elektryzowania, a to dlatego, że mają więcej ładunków ujemnych, które się odpychają. Aby temu zapobiec należy stosować olejki, jedwab oraz serum do włosów. Warto raz na jakiś czas zastosować intensywnie i natychmiastowo działającą ampułkę.

Jeśli to możliwe, na okres zimy powinniśmy zrezygnować z suszenia włosów suszarką. Jeśli jednak nie potrafimy się bez niej obejść, włosy suszymy nieco dłużej, strumieniem chłodnego powietrza. Pamiętajmy o funkcji jonizacji, dzięki której pozbędziemy się elektryzowania, a włosy staną się miękkie i gładkie.

Zimą warto przyjrzeć się dokładniej naszej diecie. Ma duży wpływ na kondycję włosów, a niestety w zimowym okresie jest uboga w świeże owoce i warzywa. Dlatego dobrym pomysłem na wzmocnienie włosów jest stosowanie suplementacji. Preparat Collagen Noble Health pomoże zachować zdrowy i lśniący wygląd Twoim włosom (a bonusowo świetnie wpłynie na Twoją skórę i paznokcie).

Wystarczy zatem kilka prostych sposobów i… włos nam zimą z głowy nie spadnie!

 

Leave a Reply