Największe mity dotyczące pielęgnacji włosów

Korzystając ze współpracy z najlepszymi ekspertami w dziedzinie pielęgnacji włosów i zdrowia skóry głowy, przygotowaliśmy dla was najlepsze porady trychologa Mariusza Kur eksperta od kobiecych włosów.

1. Czy prawdą jest, że włosy farbowane kruszą się na końcach stąd mamy wrażenie, że nie rosną? Jak temu zaradzic?
Tak, może się to zdarzyć szczególnie, gdy włosy poddawane są częstemu rozjaśnianiu. Kiedy włosy na końcach są bardzo przesuszone, mogą ulec kruszeniu. Oczywiście można temu zaradzić. Przede wszystkim, decydując się na koloryzację (szczególnie rozjaśnianie), trzeba zadbać o zabezpieczenie włosów. Na rynku dostępne są preparaty zapewniające bezpieczną koloryzację np. maseczki, olejki. Ważne jest też odpowiednie, codzienne nawilżanie końcówek włosów.

2. Czy prawdą jest, że olejowanie włosów olejkiem kokosowym nawilża i regeneruje włosy?
Olejek kokosowy nakładany na włosy doskonale je pielęgnuje, zapewnia ich odbudowę i ochronę oraz usuwa łupież. Jest idealny dla osób, które mają suche, zniszczone włosy, ze skłonnością do rozdwojonych końcówek. Aby odżywić włosy olejem należy go wmasować na mokre włosy, nałożyć na nie foliowy czepek i owinąć głowę ręcznikiem. W zależności od zapotrzebowań pozostawić olej na włosach na godzinę lub całą noc, a następnie dokładnie umyć włosy.

3. Czy prawdą jest, że włosy często wiązane w „ciasnego” kucyka lub koka narażone są na dodatkowe osłabienie i łamanie?
Rzeczywiscie, jest w tym trochę racji. Ciasne wiązanie włosów może je osłabić, ponieważ w takich sytuacjach mięsień przywłosowy jest w ciągłym napięciu oraz zaburzone jest krążenie krwi w naczyniach krwionośnych skóry głowy. Częste i ciasne wiązanie może nawet spowodować zapalenie mieszków włosowych oraz wzmożone ich wypadanie.
 
4. Czy prawdą jest, że częste podcinanie jest włosom potrzebne aby szybciej rosły?
Częste podcinanie włosów nie spowoduje szybszego wzrostu włosa, koniec i kropka. Sprawi jedynie, że włosy będą wyglądały na zdrowsze. Strzyżenie nożyczkami na gorąco szczególnie poprawia kondycję włosów, sprawia że końcówki są grubsze i nie ulegają rozdwojeniu, przez co włosy wyglądają na dłuższe.
 
5. Czy prawdą jest, że rozczesywanie włosów na mokro, zwłaszcza szczotką, niszczy włosy?
Nigdy nie szczotkujmy włosów gdy są mokre, ponieważ stają się wtedy bardziej podatne na zniszczenie. Delikatnie rozczeszmy je grzebieniem. Modelujmy je dopiero wtedy, gdy są już tylko lekko wilgotne.

Rozmowa z trychologiem Mariuszem Kur.

Sprawdź nasze produkty na włosy:
Class A Collagen
Biotyna na włosy + Krzem

Najlepszy kolagen na rynku Noble Health
Najlepszy kolagen na rynku Noble Health