Strona główna » Jak przywrócić równowagę organizmu po świętach? DETOX – czyli 5 zasad domowego oczyszczania

Jak przywrócić równowagę organizmu po świętach? DETOX – czyli 5 zasad domowego oczyszczania

Okres świąteczny choć trwa tylko 3 dni potrafi wywrócić nasz metabolizm do góry nogami. Tygodnie wyrzeczeń lub zmiany nawyków mogą zostać w szybki sposób zniweczone, jeśli w tym czasie odpuściłaś sobie za bardzo. Wróciłaś już mentalnie do rytmu pracy/szkoły? Jednak nadal czujesz się przejedzona, ociężała i wymęczona?

Nic dziwnego, normalny, zdrowy organizm, nie jest przyzwyczajony do siedzenia za stołem przez kilka dni pod rząd. W ostatnim czasie większość z nas, odłożyła wszelkie zasady dobrego odżywania na bok, aby cieszyć się wyjątkowymi potrawami. Nie miejmy o to do siebie zbyt dużych pretensji, jednak już czas wrócić na dobre tory i pomóc naszemu organizmowi wrócić do zdrowych nawyków. Poziom cukru w insulinie krwi z pewnością był wyższy niż przeciętnie, dlatego jeśli zastosujesz tych 5 prostych zasada odciążysz swój organizmu, a on odwdzięczy ci się z nawiązką.

ZASADA 1
Jedz warzywa, zwłaszcza te zielone! Jeśli nie jesteś wielką fanką warzyw do każdego posiłku przygotuj sobie koktajl. Brokuł, cukinia, szpinak, jabłko, banan i woda to idealne łatwostrawne połączenie, które zapewni ci dzienną porcję warzy. Po ciężkim świątecznym menu warto przejść na lekkie warzywa, koktajle i zupy. Dodatkowo naturalny chlorofil pomaga oczyścić i otruć organizm, a dodatkowo usuwa wolne rodniki i zapobiega przedwczesnemu starzeniu.

Green detox smoothie zielony detox oczyszczanie czystek pokrzywa naturalne polskie zioła. Fitness and healthy lifestyle concept.
Green detox smoothie cup and woman lacing running shoes before workout on rainy day. Fitness and healthy lifestyle concept.

ZASADA 2
Usystematyzuj swoje posiłki! Wprowadź trochę systematyczności i jedz regularnie. Przez ostatnie dni twój organizm zgubił rachubę, który posiłek jest przekąską, a który daniem właściwym. Kaloryczność posiłków zapewne również została zaburzona, przez co możesz odczuwać zwiększony apetyt i chęć na słodycze. Im szybciej nad tym zapanujesz tym łatwiej będzie ci opanować wieczorne podjadanie. Zainwestuj w warzywa bogate w chrom jak rzodkiewka i jedz je w porach wieczornych, zmniejszą ochotę na słodycze. Jeśli nie jesteś fanką rzodkiewki poszukaj moringi, rośliny która idealnie rozwiązuje takie problemy.

Najlepszy sposób na odchudzanie i oczyszczanie organizmu regularne posiłki i właściwa dieta

ZASADA 3
Sięgnij po zioła! Jeśli wstając od stołu miałaś uczucie, iż tym razem przesadziłaś z ilością jedzenia lub słodyczy to pierwszą myślą jest jak pozbyć się „zbędnego balastu”. Naturalne zioła i ekstrakty to najlepszy sposób na szybki efekt. Czystek, pokrzywa, mniszek lekarski, suszona śliwka to mieszanka o maksymalnym działaniu. Najlepiej taki detox zastosować przez 7 dni pod rząd, a z pewnością zobaczysz i poczujesz różnicę. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które odczuwają dyskomfort trawienia podczas podróży lub zmiany klimatu. Na dolegliwości pokarmowe, idealnie sprawdza się takie połączenie zwiększając ilość soków trawiennych, pomagając oczyścić wątrobę.

Detox Max Vegan

Suplement z ekstraktem z korzenia mniszka lekarskiego wspomagającego detoksykację organizmu

Kup teraz
Czystek, pokrzywa, mniszek lekarski, suszona śliwka, błonnik jabłkowy, błonnik owsiany, błonnik jęczmienny
Czystek, pokrzywa, mniszek lekarski, suszona śliwka, błonnik jabłkowy, błonnik owsiany, błonnik jęczmienny

ZASADA 4
Przywróć właściwe pH żołądka! Aby twój żołądek mógł trawić prawidłowo potrzebuje kwaśnego odczynu. Słodycze i potrawy mączne mogły zaburzyć jego pH, przez co trawienie ulega spowolnieniu, a jedzenie zalega w żołądku zapewniając ci dodatkowy dyskomfort i dodatkowe kilogramy na wadze. Najprostszym sposobem jest włączenie do swojej diety ciepłej wody z cytryną. Ten prosty zabieg już po pierwszych dniach w połączeniu z Detox Max da oczekiwany efekt. Jeśli chcesz sprawdzić jego skuteczność zrób test buraka, instrukcja dostępna na opakowaniu Detox Max.

naturalne zioła i ekstrakty roślinne

ZASADA 5
Wróć do aktywności! Im szybciej wrócisz do aktywności, tym szybciej przyspieszy twój metabolizm. Nawet krótki spacer po wizycie u rodziny potrafi zdziałać wiele. Nie zapomnij o aktywności fizycznej, dla utrzymania właściwej masy ciała dietetycy zalecają 45-minutowy spacer dziennie. Jeśli nie wiesz ile dziennie robisz kroków nawet w pracy lub szkole włącz jedną z wielu dostępnych aplikacji, która liczy pokonany dystans w ciągu dnia.

Kilka prostych zasad, które możesz od razu wprowadzić w życie. Oczyszczanie organizmu, czyli potocznie nazywany detox powinnaś robić nie tylko po takich okresach jak święta czy imprezy rodzinne. Zalecane oczyszczanie rekomendowane jest przynajmniej raz w miesiącu w celu dobrego i lekkiego samopoczucia.

media o nas