L-karnityna na odchudzanie

Jak otyłość wpływa na nasz organizm – Światowy Dzień Walki z Otyłością

Otyłość jest powodem wielu problemów. Najpoważniejsze z nich oczywiście wiążą się ze zdrowiem. Skutki nadwagi mogą być bowiem dla niego niebezpieczne.

Nadwaga powoduje wiele chorób: jest odpowiedzialna za problemy ze stawami, powoduje choroby układu krążenia i układu oddechowego. To właśnie nadwaga jest najczęstszą przyczyną miażdżycy oraz nadciśnienia. Ludzie otyli znacznie częściej narażeni są także na zawały czy udar mózgu. Choroby niewydolności serca znacznie szybciej atakują osoby borykające się z nadwagą, niż te z wagą normalną. Oprócz chorób serca przy otyłości często uaktywnia się nadciśnienie tętnicze, a także cukrzyca typu 2. U ludzi otyłych zmniejszona jest pojemność płuc, a organizm człowieka z otyłością ciągle narażony jest na zmęczenie. Zasadniczo otyłość negatywnie wpływa na cały organizm. Układ oddechowy, układ moczowy, pokarmowy, kostny i rozrodczy – nic nie zostaje oszczędzone. Bóle kręgosłupa, problemy z oddychaniem, bezdech nocny, zaparcia i hemoroidy. U kobiet dochodzi ryzyko wystąpienia zespołu policystycznych jajników, co wiąże się z problemami z zajściem w ciążę. Problemy z kończynami, zapaleniem żył, płaskostopiem – to kolejne choroby potęgowane nadwagą.

Walka z otyłością to nie jedynie kwestia wyglądu i pogoni za modą, która propaguje szczupłą sylwetkę. Przede wszystkim odpowiednia waga to zmniejszone ryzyko występowania tych wszystkich problemów. Szczupła sylwetka wygląda lepiej, ale co najważniejsze jest dobra dla zdrowia. Walka o lepszą sylwetkę to przede wszystkim walka o zdrowie i lepsze samopoczucie. Będąc aktywnym fizycznie, jedząc zdrowe i zbilansowane posiłki dbamy nie tylko o naszą atrakcyjność, dbamy przede wszystkim o nasz organizm, który odpłaci nam zdrowiem, energią i świetnym samopoczuciem.

jak walczyć z otyłością

Jak walczyć z otyłością?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z zagrożeń, jakie otyłość ze sobą niesie. Najprościej nie dopuścić, aby nadwaga się pojawiła. Jeśli natomiast już nas dotknęła, zawsze można to zmienić. Zdrowa, zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce, picie wody zamiast słodkich napojów, regularne ćwiczenia, to najważniejsze kroki w walce o nową, lepszą wersję siebie. Istnieje kilka sposobów na szybsze spalanie tłuszczu i poprawę metabolizmu. Jednym z nich jest używanie ostrych przypraw w kuchni. Im więcej ich w diecie, tym szybszy metabolizm. Niezwykle ważna jest regularność posiłków. Im dłuższe przerwy między posiłkami, tym metabolizm powolniejszy. Najlepiej jeść małe porcje co trzy godziny. Walka z otyłością to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych, a w żadnym wypadku stosowanie głodówek. Głodówki wprowadzą nasz organizm w tzw. tryb awaryjny, który zacznie magazynować tłuszcz. Podsumowując, żeby nie stać się ofiarą otyłości należy zdrowo jeść, dużo się ruszać i, jeśli trzeba, sięgnąć po odpowiednie suplementy, które pozwolą nam poprawić nasz metabolizm, a tym samym przyśpieszyć chudnięcie.

Polecane produkty:

Get Slim Morning & Night

Get Slim Morning & Night

Jeśli zastanawiasz się jak przyśpieszyć metabolizm, wspomóc redukcję masy ciała i po prostu zadbać o swoją sylwetkę, to mamy dla Ciebie Get Slim Morning & Night.

Koktajl wspomagający redukcję masy ciała Paulina Sykut-Jeżyna

Koktajl wspomagający redukcję masy ciała Paulina Sykut-Jeżyna

Koktajl wspomagający redukcję masy ciała powstał dla każdego, kto chce dbać o dobrą sylwetkę w jak najprzyjemniejszy sposób.