Noble Health

Blog

Jak dbać o skórę głowy

pielęgnacja włosów suchych

Zdrowa skóra głowy to nieodzowny warunek pięknych włosów. Tylko bowiem wtedy możemy cieszyć się mocnymi, zdrowymi i lśniącymi włosami.

Niestety często troszcząc się o fryzurę, zapominamy jak ważna jest troska o skórę głowy. A przecież to w niej znajdują się cebulki włosów. Trzeba pamiętać, że jeśli dojdzie do uszkodzenia cebulek włosa, możemy zapomnieć o zdrowych włosach. Pamiętać musimy też o tym, że bez odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy nie będziemy cieszyć się bujną i piękną fryzurą. Zanieczyszczona skóra głowy może doprowadzić do zapchania mieszków włosowych, w efekcie czego nasze włosy zaczną wypadać, staną się suche i matowe.

Pielęgnacja skóry głowy

Przede wszystkim musimy dbać o jej staranne oczyszczanie. Bardzo ważnym czynnikiem jest dobranie odpowiedniego szamponu, dostosowanego do rodzaju naszej skóry i włosów. Mycie usunie resztki zanieczyszczeń, powstałych po użyciu środków do stylizacji. Masaż wykonany przy myciu usprawni krążenie skóry głowy i odstresuje. Co więcej, podczas takiego masażu zostają pobudzone do pracy mieszki włosowe regulujące stan skóry, dzięki czemu zapobiegamy przetłuszczaniu się włosów, powstawaniu łupieżu oraz wypadaniu włosów. Przy doborze szamponu warto myśleć o tym, że dobry szampon nie zawiera silnych detergentów w składzie, które mogą podrażniać skórę głowy. Możemy także raz na jakiś czas wykonać peeling skóry głowy, dzięki czemu składniki odżywcze w szamponach i maskach będą lepiej wchłaniane.

Wrażliwa skóra głowy

Przesuszona skóra głowy wymaga systematycznego nawilżania. Przy wrażliwej skórze łatwo o podrażnienia, należy więc unikać agresywnych środków chemicznych. Farbowanie włosów ogranicz do minimum, a jeśli nie, to zmień farbę na roślinną, bez zawartości amoniaku. Uważaj, by produkty nie zawierały alkoholu, ani substancji drażniących. Używaj nawilżających olejów, a także zbawiennych żeli z aloesu, które nie dość, że nawilżą, to także przyniosą ulgę przesuszonej skórze.

pielęgnacja skóry głowy

Przetłuszczająca się skóra głowy

W tej sytuacji również bardzo ważna jest delikatna pielęgnacja. Należy unikać bardzo wysokich temperatur przy myciu i suszeniu włosów. Masaż przy tym rodzaju skóry głowy należy wykonywać rzadko lub w ogóle, gdyż pobudza on gruczoły do produkcji sebum. Maseczki natłuszczające i wszelkie nawilżające odżywki nakładamy jedynie na włosy, pomijając skórę głowy. W zamian warto zainwestować w kosmetyki zawierające algi i glinki. Przy przetłuszczających się włosach nie należy zbyt często w ciągu dnia ich dotykać, gdyż to tylko potęguje efekt przetłuszczenia. Należy dbać o dietę i pić dużo wody, by wspomóc walkę z wytwarzaniem sebum.

Skóra z łupieżem

Tutaj należy natychmiast zadziałać leczniczym szamponem, który pozwoli nam pozbyć się łupieżu. Należy jak najczęściej myć włosy, ponieważ to sebum sprzyja rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za powstawanie łupieżu. Walczyć z łupieżem można na kilka sposobów. Na rynku oprócz leczniczych środków myjących, znajdziemy również lecznicze wcierki z zawartością antybakteryjnych olejków, które skutecznie eliminują łupież.

Pielęgnacja włosów suchych

Jeśli borykasz się z suchymi włosami, pamiętaj by w Twojej diecie nie zabrakło kwasów omega-3. Włosy należy myć łagodnymi środkami, dostosowanymi do włosów suchych. Staraj się nie używać suszarki, która dodatkowo wysusza włosy i sprzyja ich łamaniu i wypadaniu. Włosy suche mają tendencję do łamania się, nie rozczesuj więc ich na mokro, gdyż wtedy o uszkodzenia najłatwiej. Chroń włosy przed słońcem, ale też mrozem. Dieta bogata w składniki odżywcze pomoże zadbać o piękno Twoich włosów od wewnątrz. Pamiętaj, by nie przesadzać ze środkami do stylizacji i nie sięgać zbyt często po suchy szampon, który ma tendencję do wysuszania włosów. Jeśli zastosujesz odpowiednią do typu skóry głowy pielęgnację, będziesz się cieszyć zdrową skórą i pięknymi, lśniącymi włosami.

Polecane produkty:
Hair Care Panda
Aminokwasy na włosy

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE