kolagen w tabletkach w ciąży

Eksperci potwierdzają: Class A Collagen odpowiedni również dla kobiet w ciąży!

Preparaty z kolagenem niezmiennie pozostają jednymi z najchętniej wybieranych środków na skórę, włosy i paznokcie. Ważną zaletą takich produktów jest ich bezpieczeństwo, ale tylko niektóre są na tyle bezpieczne, by mogły być stosowane również przez kobiety w ciąży i karmiące mamy.

Z dumą możemy podkreślić, że do tej grupy należy Class A Collagen w tabletkach. Zastosowany w nim kolagen morski jest właśnie tak bezpieczny, że może być stosowany przez kobiety w ciąży i młode mamy. Podobnie rzecz się ma z pozostałymi składnikami tego preparatu. Potwierdziła to ekspertyza toksykologiczno-farmakologiczna, nad którą czuwał Zbigniew Wawer, bioanalityk, toksykokinetyk i diagnosta laboratoryjny.

Zbigniew Wawer: kolagen stanowi 70% komórek białkowych skóry, włosów, kości, paznokci i stawów. Dostarczany w postaci tabletek, spowalnia starzenie skóry i włosów, pomaga np. likwidować rozstępy i walczyć z cellulitem. W Class A Collagen oprócz kolagenu znajduje się także np. kwas hialuronowy, ważny dla skóry ze względu na swoje właściwości nawilżające i uelastyczniające. Dodatkowo biotyna, przeciwdziałająca wypadaniu włosów i ich kruchości czy cynk i selen, działające korzystnie na włosy i paznokcie.

Mogę stwierdzić, że Class A Collagen jest dobrym źródłem dobrze przyswajalnego kolagenu czy kwasu hialuronowego. Co chyba najbardziej istotne, składniki preparatu są bezpieczne dla kobiet ciężarnych czy matek karmiących piersią.

Teraz więc także młode mamy i kobiety ciężarne mogą wspomagać swoje piękno z Class A Collagen nawet w trakcie tego szczególnego czasu, kiedy często dochodzi do niekorzystnych zmian w obrębie skóry.

kolagen w ciąży

Ale przecież kolagen jest przeznaczony tak naprawdę dla wszystkich kobiet, bo każda z nas chce się czuć piękna. Stąd częste pytania: jaki kolagen wybrać?

Tomasz Bargieł, mgr farmacji, technolog form farmaceutycznych: Wybierając preparat kolagenowy, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników: jego pochodzenie, postać, wchłanialność, to czy ma jakieś dodatki. Mówiąc o pochodzeniu kolagenu wyróżnić możemy np. kolagen z ryb morskich, wołowy czy wieprzowy. Te 2 ostatnie, pomimo że generalnie tańsze, mają raczej kiepskie opinie i rzeczywiście są gorszej jakości. Inaczej jest z kolagenem z ryb morskich. Ten jest lepiej przyswajalny niż pozostałe, a to dlatego, że kolagen rybi swoją budową jest bardzo zbliżony do kolagenu ludzkiego. Lepsza przyswajalność to krótszy czas stosowania i mniejsze dawki, więc same plusy dla użytkownika.

Kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę to postać kolagenu. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kolagen w postaci hydrolizatu, czyli, mówiąc obrazowo i bez wchodzenia w szczegóły, takich małych kawałeczków, które organizm może szybko przyswoić.

I jeszcze jedna ważna sprawa: warto wybierać te produkty, które zawierają oprócz samego kolagenu także witaminę C. Wspomaga ona prawidłowe wytwarzanie kolagenu w naszym organizmie.

Również i te warunki spełnia Class A Collagen. Trzeba jeszcze pamiętać, że wspomniana wyżej ekspertyza to nie pierwsze badania nad tym produktem. Badania przeprowadzone w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika potwierdziły skuteczność Class A Collagen. Wyniki 3-miesięcznych badań okazały się znakomite – aż u 75% badanych osób nastąpił wzrost wilgotności i nawilżenia skóry – mówiła nadzorująca badania dr Violetta Tomaszewicz.

kolagen dla kobiet w ciąży

CLASS A COLLAGEN