ciąża

Ciąża i karmienie piersią = rozstępy i cellulit? Zobacz jak sobie z tym poradzić!

Preparaty z kolagenem pozostają jednymi z najchętniej wybieranych środków na skórę, włosy i paznokcie. Ważną zaletą takich produktów jest ich bezpieczeństwo, ale tylko niektóre są na tyle bezpieczne, by mogły być stosowane również przez kobiety w ciąży i karmiące mamy.

Kolagen to białko, które jest podstawowym budulcem skóry. Organizm wytwarza go na bieżąco, ale z czasem ten proces spowalnia, a ubytek kolagenu zaczyna przewyższać jego produkcję. Wtedy mogą się pojawić problemy z wyglądem skóry, np. zmarszczki lub z paznokciami i włosami.

Problemy ze skórą to też przypadłość wielu kobiet w ciąży. Dla nich szczególnie dokuczliwe są rozstępy i cellulit.

Zachodzące w czasie ciąży przemiany hormonalne powodują, że nowo powstające włókna kolagenowe są osłabione. Jednocześnie mocne rozciągnięcie mało elastycznej skóry (np. na brzuchu, udach czy piersiach) sprawia, że wspomniane włókna pękają, tworząc rozstępy. Zmiany hormonalne, a dokładnie wzrost poziomu estrogenu, odpowiadają również za cellulit.

Na szczęście ekspertyzy pokazują, że w obu przypadkach pomocny może być właśnie kolagen.

Jaki rodzaj kolagenu wybrać?

Który kolagen jest najlepszy? Z kilku rodzajów kolagenu (kolagen rybi, wołowy czy wieprzowy) najlepiej wybrać ten z ryb morskich, ponieważ jego efektywność jest największa i jest o wiele lepiej przyswajalny przez organizm człowieka niż wielocząsteczkowy kolagen wołowy i wieprzowy. Bierze się to stąd, że kolagen rybi ma prawie identyczną budowę jak kolagen ludzki. Zarówno kolagen wołowy, jak i wieprzowy są słabiej przyswajalne, dają mniej satysfakcjonujące efekty, więc automatycznie czas stosowania i dawki ulegają wydłużeniu i zwiększeniu. A to przekłada się oczywiście również na koszty stosowania.

Wybierając preparat kolagenowy warto też zwrócić uwagę na jego postać. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po hydrolizat. Hydrolizat kolagenu rybiego występuje w postaci małych kawałeczków, które organizm może szybko wykorzystać. Układ trawienny poświęca mniej energii i czasu na jego przetrawienie i wchłonięcie do krwiobiegu.

Jaki kolagen jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących matek?

Kobiety w ciąży i karmiące mamy powinny jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy dany preparat z kolagenem będzie dla nich i dla dziecka bezpieczny. Tutaj tylko nieliczne produkty mogą pochwalić się dowodami w postaci badań lub ekspertyz potwierdzających bezpieczeństwo. Takim produktem jest Class A Collagen polskiej firmy Noble Health. Spełnia on również wspomniane wyżej zalecania: zastosowano w nim bowiem hydrolizat kolagenu rybiego.

Zastosowany w preparacie kolagen, jaki i pozostałe składniki są właśnie tak bezpieczne, że mogą być stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące mamy. Potwierdziła to przeprowadzona ekspertyza toksykologiczno-farmakologiczna.

W ekspertyzie stwierdzono, że Class A Collagen jest dobrym źródłem dobrze przyswajalnego kolagenu czy kwasu hialuronowego. Potwierdzono, że kolagen likwiduje rozstępy i cellulit, czyli działa na 2 problemy, które szczególnie dokuczają ciężarnym kobietom. Dodatkowo kolagen spowalnia starzenie skóry i włosów i jest bezpieczny podczas długotrwałego stosowania. Ekspertyza wskazała także pozytywne działanie pozostałych składników Class A Collagen np. kwasu hialuronowego czy biotyny. Ten pierwszy ma właściwości nawilżające i uelastyczniające skórę, a biotyna przeciwdziała wypadaniu włosów. W składzie preparatu znalazły się również witaminy C i E, cynk, selen czy ekstrakt z pestek winogron.

Kolagen w tabletkach Class A Collagen dla Mamy

Kolagen w tabletkach Class A Collagen dla Mamy

Wymarzona skóra, zdrowe włosy i paznokcie, także dla przyszłych i karmiących mam!

Get Slim Cellulite

Get Slim Cellulite

Wzmacnia naczynia krwionośne i korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry.

Zestaw Na Cellulit

Zestaw Na Cellulit

Suplement diety Get Slim Cellulite
Bańka do masażu Get Slim Cellulite
Olejek do masażu Get Slim Cellulite