Krem z kolagenem

Cera naczynkowa charakterystyka i pielęgnacja

Cera naczynkowa charakterystyka – jest bardzo cienka i wrażliwa, dlatego łatwo doprowadzić do podrażnień i pojawienia się nieestetycznie wyglądających pajączków. W wyniku nieprawidłowej pielęgnacji oraz braku ochrony przeciwsłonecznej mogą pojawić się również przebarwienia i plamy posłoneczne.

Cera naczynkowa pielęgnacja – codziennie warto stosować kosmetyki do cery naczynkowej oraz stosować się do kilku prostych porad:
– myj twarz letnią wodą
– unikaj mydeł zasadowych i silnych środków myjących
– nie wyciskaj krostek
– ogranicz ekspozycję na słońce i stosuj kremy z filtrami
– zrezygnuj z sauny i gorących kąpieli
– zamień peeling chemiczny na enzymatyczny
– nie pocieraj zbyt mocno twarzy (np. zmywając makijaż)

Kosmetyki do zadań specjalnych

Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Wybierając je, należy bardzo dokładnie czytać etykiety – nawet wtedy, gdy przeznaczone są właśnie do tego typu cery. Niektóre substancje nie mają wpływu na właściwości kosmetyku, a często wywołują podrażnienia. Są to np. barwniki, kompozycje zapachowe, zbyt duża ilość konserwantów. Na „czarnej liście” składników znajdują się poniższe substancje.

UNIKAJ
– mocznik
– alkohol etylowy
– glikol propylenowy
– kwas salicylowy
– kwas witaminy A
– kwasy owocowe
– mentol
– olejek eukaliptusowy

Posiadaczki cery nadreaktywnej powinny szukać produktów zawierających witaminy i substancje uszczelniające naczynia krwionośne, a tym samym zapobiegające wylewom. Dobrze jeśli twój kosmetyk zawiera poniższe substancje.

REKOMENDOWANE
– witaminy: C, K, PP
– rutyna
– miłorząb japoński
– oczar wirginijski
– wyciąg z kasztanowca
– bez czarny
– alantoina
– D-panthenol

Zabiegi profesjonalne – cera naczynkowa

Wizyta w gabinecie kosmetycznym powinna stanowić stały element pielęgnacji cery nadreaktywnej, jaką jest cera naczynkowa. Kosmetyczki dysponują preparatami, które skutecznie wzmacniają kruche naczynia włosowate, niwelują zaczerwienienia, łagodzą podrażnienia oraz rozjaśniają przebarwienia i plamy posłoneczne, pojawiające się na skórze w skutek zbyt niskiej ochrony przeciwsłonecznej. Do najczęściej oferowanych zabiegów należą: maski z alg lub kolagenu, zabiegi jonoforezy i galwanizacji, profesjonalne peelingi enzymatyczne, zabiegi laserowe. Są one dość drogie, jednak mogą okazać się konieczne, jeśli mamy do czynienia z trwałymi śladami. Dlatego tak ważna jest prewencja. Nieprawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej może bowiem doprowadzić do zmian, których usunięcie będzie możliwe jedynie za pomocą głębokich zabiegów profesjonalnych. Pękniętych naczynek nie da się naprawić domowymi sposobami, ale można zapobiec uszkodzeniom stosując właściwe kosmetyki i suplementy diety.

Działaj u źródła problemu

W celu zapewnienia kompleksowej ochrony naczyniom włosowatym, warto włączyć do diety suplementy stworzone z myślą o potrzebach skóry naczynkowej No make up. Produkty oparte na ekstrakcie z pestek winogron zapewniają prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zapobiegają powstawaniu pajączków i przebarwień, zapewniając skórze zdrowy i piękny wygląd. Przy wyborze suplementu należy zwrócić uwagę na jego skład. W przypadku produktów, których celem jest uszczelnienie ścianek naczyń włosowatych, najcenniejszymi substancjami aktywnymi są m.in. rutyna, witamina C, ekstrakt z pestek winogron>.

skora-naczynkowa-przebarwienia-red-off-system-grape-seed-extract-noble-health

Chroń skórę przed słońcem

W wyniku zbyt dużej ekspozycji na promienie ultrafioletowe naczynia krwionośne pękają, czego wynikiem są przebarwienia i plamy posłoneczne. Aby temu zapobiec, trzeba ograniczyć opalanie oraz zrezygnować z wizyt w solarium. Oczywiście nie jest możliwe całkowite uniknięcie słońca, dlatego codzienna pielęgnacja skóry naczynkowej powinna uwzględniać stosowanie kremów z filtrami. Ich wysokość należy dopasować indywidualnie do karnacji, pamiętając jednak, aby latem wybrać najwyższy możliwie faktor. Zimą natomiast, można pozwolić sobie na słabszą ochronę.

Cera naczynkowa produkty rekomendowane:

No make up

Naturalny wygląd to największa ozdoba każdej kobiety. Pragniemy, żebyś czuła się dobrze w swojej własnej skórze i dlatego opracowaliśmy No Make Up

Kolagen rybi Class A Collagen

Class A Collagen to szczególny suplement diety, który został skomponowany z takich składników, jak kolagen z ryb, cynk, selen czy proantocyjanidyny z pestek winogron.

Krem na dzień Class A Collagen

Krem na dzień Class A Collagen

Delikatna konsystencja zapewnia skórze intensywną ochronę. Krem przyczynia się do poprawy napięcia, a jednocześnie wygładza cerę.