cellulit wodny

CELLULIT – SPRAWDŹ dlaczego nie możesz się go pozbyć!

Problem pomarańczowej skórki dotyka prawie 90% kobiet. Niewiele z nich, nawet tych szczupłych, wygrywa tę nierówną walkę. Dlaczego tak się dzieje i co robią źle?

Czym jest i skąd się bierze?

Cellulit to trudny przeciwnik. Jeśli chcesz z nim wygrać, po pierwsze powinnaś dokładnie poznać swojego wroga – bez takiej wiedzy nie uda Ci się go pokonać. Zacznijmy od tego, że cellulit powstaje wtedy, gdy zostaje zaburzony metabolizm energetyczny, co może być następstwem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie często kojarzony jest nasz „bohater”.
Możemy wyróżnić dwa rodzaje cellulitu:

cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Powodują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej widoczny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być wynikiem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz problemów z krążeniem.

cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieestetycznie wyglądające grudki to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, występująca w nadmiarze. Zwykle tworzy się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Powstaje na skutek niezrównoważonej diety i braku aktywności fizycznej.

Cellulit skuteczny sposób

Dlaczego tak trudno się go pozbyć?
Największym błędem, jaki popełnia większość kobiet w walce z pomarańczową skórką jest nieprawidłowy dobór środków. Skupiają się one głównie na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki złotych na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Niestety wiele z nich szybko przekonuje się, że stan ich skóry wcale nie poprawia się. Co więc robią źle?

Po pierwsze, cellulit można pokonać tylko działając od środka, czyli tam, gdzie tkwi jego przyczyna. Przecież powstaje on na skutek procesów zachodzących w organizmie, a nie pod wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie żadna kuracja zastosowana na powierzchni skóry nie przyniesie satysfakcjonujących efektów. Tylko odpowiednia dieta wraz z prawidłowo dobraną suplementacją jest w stanie usunąć nierówności.

Jak się pozbyć cellulitu?
Jednym z najczęściej polecanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających rozprawić się z pomarańczową skórką jest Get Slim Cellulite. Suplement ten rzeczywiście zawiera wszystko, co potrzebne, aby poprawić wygląd skóry. Znajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C. Oczywiście aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zalecane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale musisz pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od wewnątrz, skazujesz się na porażkę w tej walce.