Strona główna » Beta alanina – jak działa, kiedy ją brać, jak dawkować?
beta alanina

Beta alanina – jak działa, kiedy ją brać, jak dawkować?

Ten suplement diety kierowany jest do sportowców, którym zależy na wspomaganiu budowy mięśni. Jak dokładnie działa i jak go stosować?

Jak działa beta alanina?

Jest to aminokwas, który ma bardzo istotny udział w budowie białek. Wchodzi w skład wielu złożonych suplementów diety, a jego dużą przewagą jest bogate przebadanie w renomowanych ośrodkach. Stosowanie preparatów z jej udziałem zostało poddane szeregowi testów, które dowiodły że składnik ten wspomaga wydolność organizmu, wytrzymałość i budowę masy mięśniowej.

Beta alanina jest prekursorem karnozyny, co także wzmacnia jej działanie. Poziom karnozyny odpowiada za równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, a tym samym pozwala wydłużyć trening i wzbogacić go o więcej intensywnych ćwiczeń. Poprawia ona kurczliwość mięśni, ale także redukuje stres i lęk, mogąc nawet przeciwdziałać objawom PTSD.

Stosowanie beta alaniny

Zanim suplementacja beta alaniny zostanie rozpoczęta, dobrze jest sprawdzić poziom aminokwasów w organizmie – może się okazać, że potrzebujemy także innego wsparcia.

Nie powinno się przekraczać zalecanej dziennej dawki beta alaniny, która waha się pomiędzy 5-6 gramów dziennie. Najlepiej przyjmować beta alaninę przed treningiem i po nim, aby osłabić działanie kwasu mlekowego i zwiększyć regenerację mięśni.

Rozpoczynając suplementację beta alaniny należy pamiętać, że na efekty będzie trzeba poczekać: najczęściej około kilku tygodni. Wspomaga je zażywanie jej wraz z węglowodanami.

Koktajl wspomagający redukcję masy ciała

Suplement wspomagający utrzymanie prawidłowej masy ciała o smaku czarnej porzeczki

Kup teraz

Czy ten suplement diety jest bezpieczny?

Wszelkie przeprowadzane dotychczas badania nie wykazały, ażeby istniały skutki uboczne u osób stosujących beta alaninę. Odczuwalnym i niepokojącym niektórych na początku skutkiem jest uczucie swędzenia i pieczenia, spowodowane aktywacją podskórnych receptorów nerwowych. Nie jest to groźne, ale w przypadku zbyt dużej dokuczliwości tego objawu należy zmniejszyć dawkę suplementu.

Beta alanina należy do dobrze zbadanych i bezpiecznych sposobów na zwiększenie intensywności treningów i wspomożenie budowy masy mięśniowej. Działanie beta alaniny jest również korzystne dla osób uprawiających sport rekreacyjnie, którym nie zależy aż tak bardzo na rosnącej tkance mięśniowej, bowiem zmniejsza bowiem zmęczenie potreningowe, co poprawia motywację.

media o nas