idealne spakowanie walizki

6 trików na idealne spakowanie walizki.

Sezon urlopowy w pełni a odwiecznym problemem każdej kobiety jest zapakowanie ulubionych rzeczy do walizki. Sprawdź co zabrać i w jaki sposób powinnaś się spakować, aby wziąć wszystko, co niezbędne.

Podczas urlopu chcemy mieć wszystkie potrzebne rzeczy, jednak często mamy ograniczone miejsce w bagażu. Aby pakowanie było przyjemne i nie zajmowało Ci zbyt wiele czasu, warto wprowadzić kilka trików udanego pakowania.

1) Zrób listę.
Najlepszy sposób, aby niczego nie zapomnieć. Przeanalizuj czego potrzebujesz i co może Ci się przydać. Nie musi być to lista na kartce! Dostępnych jest mnóstwo aplikacji, w których możesz notować na kilka dni przed pakowaniem się rzeczy, które przychodzą Ci do głowy i które warto zabrać ze sobą w podróż.

2) Zwijaj ubrania, aby oszczędzić miejsce
Najprostszy sposób, aby oszczędzić miejsca w walizce. Zwijaj ubrania w rulon, dzięki czemu pomieścisz ich o wiele więcej niż podczas normalnego składania. Jest jeszcze jedna zaleta tego sposobu, masz rzut na wszystkie rzeczy w walizce, więc nie będziesz miała problemu ze znalezieniem ulubionej bluzki.

3) Kosmetyki w małych pojemnościach.
Nie zabieraj ze sobą największych pojemności, bo nie będą Ci one potrzebne! Zaopatrz się w miniaturowe wersje produktów lub zakup pojemniki, w które będziesz mogła odlać swoje ulubione produkty. Zapewni Ci to dodatkowe miejsce w walizce, dzięki czemu w drodze powrotnej znajdzie się miejsce dla pamiątek i innych bibelotów, które zamierzasz przywieźć z podróży.
Ta sama zasada tyczy się produktów do makijażu. Podkład możesz odlać do mniejszego pojemniczka. Nie zabieraj niezliczonej ilości szminek czy błyszczyków, bo i tak Ci się nie przydadzą. Warto też wyposażyć się w pojemnik na tabletki, aby nie zabierać całych zapasów leków ze sobą.

idealne spakowanie walizki

4) Etui na okulary – nowy organizer
Nie ma nic gorszego niż walające się kable czy zgubiona ładowarka od telefonu. Jest na to sposób. Wystarczy zwykle etui na okulary, aby zrobić porządek z wszelkiego rodzaju kablami i ładowarkami. Zaoszczędzisz sporo miejsca i nie będziesz musiała się bać o to, że coś się uszkodzi.

5) Pakuj się raz!
Daj sobie chwilę czasu, ale zrób to za jednym zamachem. Zrób to na dwa dni przed wylotem, po sprawdzeniu rzeczy z listy. Dopakowując walizkę każdego dnia, nie tylko z czegoś zapomnisz, ale też wprowadzisz chaos i zabierzesz mnóstwo niepotrzebnych rzeczy.

6) Nie kupuj specjalnie ubrań
Warto uzupełniać swoją garderobę raz na jakiś czas, ale nie ma takiej potrzeby, aby kupować specjalnie całą walizkę ubrań na urlop. Nie tylko obciążamy niepotrzebnie portfel i zagracamy sobie szafę nieprzemyślanymi zakupami, ale też na własne życzenie skazujemy się na obtarte od nowych butów stopy czy irytację spowodowaną przekręcającą się spódnicą. Warto zabrać ulubione rzeczy, w których czujesz się swobodnie i buty, których jesteś pewna.

7) Wykorzystaj jak najwięcej miejsca.
W walizce każdy centymetr miejsca się liczy. W butach możesz przechowywać zwinięte skarpetki, kable, ładowarki oraz kosmetyki. Jeśli planujesz zabrać kapelusz, warto do jego środka włożyć zwiniętą bluzkę. Zaoszczędzisz miejsce, a twój kapelusz się nie zniekształci.