jak oczyścić organizm z toksyn

6 sposobów jak oczyścić organizm po świętach Bożego Narodzenia

Święta to czas, kiedy jemy więcej, częściej i bardziej kalorycznie. Właśnie dlatego po świątecznym łakomstwie warto dać swojemu organizmowi chwilę wytchnienia. Oto kilka podpowiedzi, jak pozbyć się nadmiaru toksyn po świętach.

1. Pamiętaj o wodzie

Woda mineralna z cytryną potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Zacznij od niej swój dzień, a przyśpieszysz wypłukiwanie toksyn ze swojego organizmu i zneutralizujesz zakwaszenie spowodowane kilkudniowym biesiadowaniem. Woda wypełniająca żołądek ograniczy również apetyt.

2. Jedz dużo błonnika

Święta to czas, kiedy obciążony układ trawienny ulega rozregulowaniu. By wszystko wróciło do normy, musisz dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość błonnika. Szczególnie ważne jest, żeby śniadanie zawierało jego dużą porcję. Dlatego polecamy na śniadanie, np. owsiankę.

3. Skorzystaj z sauny

Sauna jest dobra dla zdrowia, ale szczególnego znaczenia nabiera w czasie detoksu. Pozwala bowiem przyspieszyć proces usuwania toksyn. Jeśli zatem zdrowie Ci na to pozwala (nie masz np. problemów z sercem), wykorzystaj saunę, aby po prostu wypocić toksyny. Wolisz zacisze własnego domu? Przygotuj sobie kąpiel z dodatkiem soli Epsom, które ma działanie oczyszczające i relaksujące.

4. Postaw na ruch

Aktywność fizyczna również świetnie sprawdza się, kiedy chcesz pozbyć się nadmiaru toksyn z organizmu. Jej dodatkowym plusem jest to, że pomoże Ci wrócić do dobrej sylwetki po czasie świątecznego łasuchowania. Jeśli nie czujesz się na siłach, by od razu wskoczyć na najwyższe obroty, zacznij powoli. Możesz np. 3 razy w tygodniu wybrać się na długi, min. półgodzinny spacer.

5. Zmień swoją dietę

Daj chwilę wytchnienia swojemu układowi pokarmowemu i ogranicz mięsa, makarony i słodkości. Dzięki temu Twoja wątroba i trzustka odpoczną po obfitych posiłkach pełnych nasyconych tłuszczów. W tym czasie postaw na lekkie warzywne zupy i koktajle. Szczególnie wartościowe będą zielone warzywa, jak np. brokuły czy szpinak. Chlorofil, który odpowiada za ich barwę pomaga bowiem oczyścić i odtruć organizm.

6. Skorzystaj z naturalnej suplementacji

Na rynku znajdziesz preparaty, które w naturalny sposób wspomagają oczyszczanie organizmu. Jednym z takich preparatów jest Carbodetox, w wygodnej formie napoju. Zawiera on m.in. ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego, który pomaga wydalić z organizmu wodę i uboczne produkty przemiany materii. Osoby, którym zależy na czasie mogą skorzystać z preparatu w formie kapsułek Detox Max, który wspomaga proces detoksykacji organizmu, a którego czas stosowania wynosi 7 dni. Zawarte w nim nasiona ostropestu pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji wątroby odpowiedzialnych za procesy trawienia i oczyszczanie organizmu. Preparat zawiera także suszone śliwki i błonnik.

Mamy nadzieję, że wykorzystasz nasze wskazówki i będziesz cieszyć się dobrym samopoczuciem po świętach!

Detox Max

Detox Max

Wspomaga proces detoksykacji organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.

Carbodetox

Carbodetox

Wsparcie detoksykacji organizmu. Zawiera węgiel aktywny.

Detox Tea

Detox Tea

Detox Tea to napar m.in. z zieloną herbatą, pokrzywą i miętą. Jak zawsze łączymy dla Ciebie przyjemne z pożytecznym: pyszny smak i pozytywne właściwości składników.