Strona główna » 5 prostych wskazówek jak skutecznie odmłodzić swój wygląd

5 prostych wskazówek jak skutecznie odmłodzić swój wygląd

Kto powiedział, że trzeba wyglądać na swój wiek?
Jeśli chodzi o to ile masz lat, to twój wiek to tylko liczba. W 2014 roku naukowcy z Międzynarodowego Instytutu Stosowanej Analizy Systemowej opublikowali wyniki badań stwierdzające, że istnieje o wiele więcej czynników, które powinny być brane pod uwagę w kwestii określania wieku biologicznego organizmu. Wiek biologiczny możesz sprawdzić podczas podstawowych konsultacji u dietetyka lub psychodietetyka – wskazuje psychodietetyk marki Noble Health Agnieszka Owczarek. Istnieje wiele super prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać zdrową i promienną cerę, niezależnie od tego, jaki wiek wskazuje twoja metryczka.

1. Użyj właściwego produkty do pielęgnacji skóry

Przy zakupie produktów do pielęgnacji skóry, istnieją trzy podstawowe zasady dotyczące doboru składników, na które należy zwracać uwagę, aby utrzymać młodzieńczy wygląd skóry. Pierwsza z nich, sprawdź etykietę pod względem źródła przeciwutleniaczy, np. witaminy C, E, komórek macierzystych winogron (seria Class A Collagen zawiera wszystkie wymienione), które pomogą rozjaśnić skórę. Druga, zweryfikować źródło pochodzenia kolagenu, tylko kolagen rybi posiada zdolności regeneracji i odbudowy osłabionej z upływem czasu struktury skóry. Trzecia, baza produktu i wcale nie chodzi tu o wykorzystanie bazy olejowej czy wodnej, ale o konsystencję i zawartość cząsteczki tlenu w produkcie. Produkty z kompleksami dotleniającymi posiadają dodatkową zdolność regeneracji i tzw. oxygenoterapii wierzchniej warstwy skory. Efektem takiego procesu jest złuszczenie starego naskórka i dotlenienie nowej warstwy wierzchniej.
„>zdjecie_laboratorium2

2. Filtry a witamina D3

Czy to suche i gorące powietrze na zewnątrz lub chłodne i wilgotne w klimatyzowanym pokoju, ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Dodatkowo ekspozycja na słońcu ma znaczący wpływ na jakość skóry i powstawanie zmarszczek. Ekspozycja na słońcu lub pielęgnacja posłoneczna stanowią podstawowy element pielęgnacji każdego rodzaju skóry zwłaszcza w okresie od kwietnia do września. Stanowi to równo połowę całego roku, dlatego warto dołożyć ten element do codziennego rytuału pielęgnacji skóry. „Użyj co najmniej SPF 15, ale nie trać pieniędzy na coś wyższego niż SPF 40, ponieważ nie ma dowodów, że wyższe SPF zapewniają większe korzyści ochronne”, mówi Agnieszka Owczarek. Warto w ciągu roku nawet w okresach letnich w naszej szerokości geograficznej do swojej diety włączyć witaminę D lub astaksantynę.

3. Dobór kremu do karnacji

Nie każdy krem powinien być stosowany przy różnych typach karnacji. Unikaj wszystkiego co w swoim składzie posiada substancje brązujące, gdy posiadasz jasną, bądź bardzo jasną cerę. Taki zabieg może spowodować trwałą pigmentację i powstanie przebarwień nawet tych mikroskopijnych, nie widocznych na początku gołym okiem. Kobiety ze śniadą lub ciemną karnacją powinny unikać masy perłowej, gdyż ta posiada właściwości rozjaśniające, które mogą uczulić lub spowodować podrażnienie.

4. Naturalny BLASK

Jasny, śmiały cień do powiek i kosmetyki z drobinkami brokatu uczynią zmarszczki mniej widocznymi i dodadzą skórze lekkiego naturalnego wyglądu. Balsamy z małymi drobinkami wysmuklą ciało i podkreślą opaleniznę latem. Idealne rozwiązanie na plaże i sezon bikini! Idealną bazę dla kremów z drobinkami stanowi serum intensywnie nawilżające. Pamiętajmy jednak o dokładnym demakijażu wieczorem, gdyż drobinki mają tendencję do zatrzymywania się w porach skóry.

5. Nie zapomnij o szyi

Wraz z wiekiem szyja traci elastyczność i szybciej niż gdziekolwiek indziej na ciele zdradza twój wiek. Pielęgnacja szyi powinna być w każdym calu tak samo sumienna jak pielęgnacja skóry twarzy. Aby utrzymać młody i zdrowy wygląd szyi i dekoltu wykonaj trzystopniowy rytuał: nawilżaj każdego dnia rano i wieczorem skórę , złuszczają ją raz lub dwa razy w tygodniu delikatnym peelingiem i zacznij stosować krem na noc również na szyję i dekolt.​​
sklep-baner-dymaniczny-2

media o nas