Noble Health

Blog

Usuń nadmiar wody z organizmu

blog-HD-nadmiar-wody

Często czujesz się opuchnięta, przemęczona, a w ciągu jednego dnia potrafisz przybrać nawet 2-3 kilogramy? Do tego dochodzą problemy z opuchniętymi nogami i wzdętym brzuchem? Przyczyną zwykle jest zbyt duża ilość nagromadzonej wody. Sprawdź, co możesz zmienić, żeby oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się nadmiaru wody.

Gdzie szukać przyczyny?

Największym mitem wśród osób cierpiących na nadmierne magazynowanie wody jest stwierdzenie, że mniejsza ilość płynów pozwoli pozbyć się niekomfortowego uczucia ciężkości. Paradoksalnie, jest zupełnie odwrotnie. To brak odpowiedniego nawodnienia stanowi główną przyczynę zatrzymywania wody, bo wtedy organizm woli ją zmagazynować w tkance podskórnej zamiast wydalić. Ciało człowieka składa się w większości z wody. U dorosłej kobiet wskaźnik ten wynosi około 60%, a u mężczyzn 65%. Bilans przyjmowanych i traconych płynów po całym dniu powinien wynosić 0, tzn., że należy przyjąć dokładnie tyle samo wody ile jej tracimy. Gdy wypijamy mniej niż 1 litr dziennie, organizm zaczyna robić zapasy. Nadmiar wody może być spowodowany także stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, zbliżającą się miesiączką lub siedzący tryb życia.

Twoje napoje

Usuwanie nadmiaru wody z organizmu to systematyczna praca, która dodatkowo procentuje. Oprócz pozbycia się nadprogramowych centymetrów, odpowiednie nawodnienie ciała dodaje energii i zwiększa koncentrację. Warto sięgać po płyny, które przyspieszają diurezę, czyli wydalanie moczu, np. woda niegazowana z cytryną, która pomoże szybciej wydalić nadmiar soli odpowiedzialny za powstawanie obrzęków i opuchnięć. Pomocne będą również owoce cytrusowe, arbuzy i seler. Działają nie tylko moczopędnie, ale świetnie poprawiają trawienie i wspomagają metabolizm. Innym sposobem na pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu są zioła, np. w postaci herbat bez cukru lub suplementów diety, jak Hydrodren od Noble Health. Tabletki, które powstały na bazie cenionych mieszanek ziołowych, m. in. ziela pokrzywy, mniszka lekarskiego, skrzypu polnego, yerba mate oraz karczocha zwyczajnego, pomogą w naturalny sposób usunąć zbędne produkty przemiany materii i korzystnie wpłyną na pobudzenie procesów metabolicznych.

Zakazana lista

Osoby mające problem z zatrzymywaniem wody powinny unikać alkoholu i ograniczyć solenie potraw. Napoje procentowe odwadniają organizm i pozbawiają go składników odżywczych, a nadmiar sodu, czyli głównego pierwiastka znajdującego się w soli, powoduje zaburzenia gospodarki wodnej. Lepiej zamienić słone przekąski na świeże lub suszone owoce, a alkohol na świeżo wyciskane soki lub naturalne napoje izotoniczne.

‹ Powrót

Dodaj komentarz

SKLEP ONLINE