Noble Health

Blog

Suchy szampon – przyjaciel czy wróg?

suchy szampon opinie

Suchy szampon przez wielu okrzyknięty został kosmetycznym cudem i magicznym sposobem na przywrócenie świeżości włosów, bez konieczności ich mycia.

Zwolennicy suchego szamponu chwalą jego łatwość użycia i natychmiastowy efekt, jaki dzięki jego stosowaniu zyskują. Tymczasem suchy szampon ma wiele zalet, ale nie jest wolny także od wad. Stosowany w sytuacjach awaryjnych, gdy szybko musimy poprawić swój wygląd, a z jakichś przyczyn nie możemy umyć włosów, lub nie mamy na to czasu sprawdzi się idealnie. Natomiast stosowany zbyt często może przynieść więcej szkód, niż korzyści. Suchy szampon do włosów to kosmetyk, którego głównym składnikiem jest skrobia. Rozpylona skrobia na włosy wchłania nadmiar sebum, kurz oraz inne zanieczyszczenia. W efekcie włosy wyglądają na odświeżone i wyczyszczone z resztek kosmetyków, których wcześniej używałaś do ich stylizacji. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy suchy szampon nie zastąpi mycia włosów klasyczną metodą i klasycznym szamponem. Suchy szampon można stosować okazjonalnie, gdyż jego zbyt częste używanie może podrażnić skórę głowy, i z całą pewnością nie oczyści jej należycie.

Suchy szampon – jak używać?
Przed przystąpieniem do rozprowadzenia szamponu na włosach, starannie je wyszczotkuj. Następnie spryskaj włosy suchym szamponem, z odległości 10 – 15 cm. Jeśli Twoje włosy są suche na końcach, a przetłuszczone u nasady, wystarczy, że spryskasz je jedynie tam, gdzie brak świeżości rzuca się w oczy najbardziej. Po spryskaniu włosów szamponem, odczekujemy kilka minut, a następnie usuwamy jego nadmiar za pomocą ręcznika, jeśli widzimy taką konieczność. Włosy w krótkiej chwili przywrócą włosom puszystość i uczucie świeżości. Mi osobiście przeszkadza jednak efekt szorstkości, który pozostaje na włosach.

suchy szampon do włosów

Domowy suchy szampon
Suchy szampon możesz bez większego problemu zrobić sama w domu. Wystarczy, że wymieszasz 2 łyżeczki skrobi kukurydzianej (albo mąki ziemniaczanej) z 2 łyżeczkami czystego kakao w proszku (naturalnego, niesłodzonego). Tak przygotowaną mieszankę w niewielkiej ilości wmasowujemy na skórę naszej głowy i otrzymujemy efekt taki sam, jak przy rozpyleniu suchego szamponu z drogerii. Tak przygotowaną mieszankę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Czy suchy szampon niszczy włosy?
Suchy szampon stosowany zbyt często, a nie okazjonalnie może mieć zły wpływ na włosy. Używając go za dużo możemy podrażnić skórę głowy i doprowadzić do wystąpienia łupieżu. Używanie zbyt często tego kosmetyku przesusza włosy, łatwo się więc domyślić, że może spotęgować efekt zniszczenia końcówek. Dodatkowo szampon pozostawia na włosach nalot, który jest widoczny zwłaszcza na ciemnych puklach. Należy uważać z ilością kosmetyku, żeby nie spowodować matowości i szorstkości naszej fryzury, co w efekcie tylko pogorszy sytuację. Pamiętajmy, że suchy szampon nie jest zastępstwem szamponu tradycyjnego. Suchy szampon powinien być stosowany jedynie w sytuacjach awaryjnych.

Polecane produkty:
Hair Care Panda
KOLAGEN + KERATYNA I CYNK W PROSZKU

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE