Noble Health

Blog

Jak stać się optymistą?

dzień optymisty

Pozytywne myślenie jest kluczem do szczęścia. Czy wiesz, że optymizmu można się nauczyć? Dziś obchodzimy dzień optymisty, sprawdź jak zmienić swoje nastawienie do życia i w jaki sposób nauczyć się pozytywnego myślenia.

Jak nauczyć się optymizmu?
W wielu przypadkach optymizm jest zależny od charakteru. Każdy z nas w gronie znajomych ma takie osoby, które są uśmiechnięte od ucha do ucha i zawsze myślą pozytywnie. Optymizm możemy mieć w genach, nawet jeśli zawsze byłeś pesymistą, da się to zmienić. Jak nauczyć się pozytywnego myślenia? Im więcej dobrych informacji otrzymujemy pod własnym adresem, tym większa wiara we własne siły i możliwości.

1. Bądź dobry dla siebie.
Złota zasada pozytywnego myślenia. Daj o siebie jak o najlepszego przyjaciela. W szale codziennych obowiązków postaraj się znaleźć czas tylko dla siebie. Zrób w tym czasie coś dla duszy i ciała. Może być to medytacja lub ciepła kąpiel. W ten sposób nauczysz się przebywać z samym sobą. Pamiętaj, że kto lubi siebie, ten lubi i szanuje innych ludzi!

2. Nie narzekaj.
Ile razy dziennie zdarza Ci się narzekać? Często są tą błahostki, na które nie masz wpływu, takie jak np. zła pogoda. Zamiast narzekać, spróbuj wykorzystać niepowodzenia w dobrą stronę.

3. Wypisz swoje sukcesy.
Załóż zeszyt lub notatnik, w którym wszystko zapiszesz. Zrób listę sukcesów w każdej kategorii np.osobiste, zawodowe, towarzyskie, rodzinne, sportowe itd. Wypisz wszystkie, które pamiętasz od dzieciństwa i codziennie dopisuj do listy kolejne zrealizowane cele.

4. Uwierz w siebie.
Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś. Jesteś jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna! Nie krytykuj siebie wewnętrznymi myślami. Dodawaj sobie otuchy, chwal się i wierz w to, że Ci się uda! Optymizm oznacza wiarę w swoje możliwości i przekonanie, że poradzimy sobie z tym, co nas w życiu spotyka. Zaakceptowanie siebie takim, jakim się jest, oznacza obdarzenie miłością samego siebie oraz ufność w to, że osiągnięcie sukcesów, miłości, przyjaźni i szczęścia jest dla nas dostępne. Człowiek, który akceptuje swoje wady i zalety oraz przyznaje sobie prawo do popełniania błędów i ponoszenia porażek, z optymizmem patrzy w przyszłość.

dzień optymisty

5. Myśl pozytywnie od rana.
To ważne, aby dobrze zacząć dzień. Zamiast narzekać, że znowu musisz iść do pracy, pomyśl, że czeka Cię dzień nowych możliwości. To od Ciebie zależy, jak go wykorzystasz. Skupiaj swoją uwagę na tym, co dobrego Cię dzisiaj spotka. Zaplanuj, że znajdziesz dzisiaj co najmniej trzy pozytywne aspekty wynikające z tego dnia.

6. Otwórz się na zmiany.
Wyjdź poza schemat. Często tkwimy w nim, nawet jeśli nie jest dla nas korzystny. Boisz się zmiany, dlatego nie chcesz ryzykować. A zmiana jest punktem wyjścia do czegoś nowego, co może się wydarzyć. A więc, zamiast martwić się, że szklanka jest do połowy pusta, warto docenić, że jest do połowy pełna.

7. Bądź pogodny i uśmiechnięty.
Uśmiechając się, budzisz optymizm w sobie i w innych ludziach. Nawet sztuczny uśmiech poprawi twój nastrój, ponieważ zaczną wytwarzać się endorfiny. Ciesz się z małych rzeczy i dostrzegaj więcej pozytywnych stron, w tym, co Ci się przydarza na co dzień.

Polecane produkty:
MAGNEZ Z WITAMINĄ B6
ACEROLA

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE