Noble Health

Blog

Pamięć i koncentracja

dzień mózgu

Żeby długo cieszyć się sprawnością umysłową, powinniśmy dbać o nasz mózg i codziennie go ćwiczyć. Żeby intelekt nie szwankował, a dobra pamięć cieszyła nas jak najdłużej, wystarczy wykonywać jedno ćwiczenie na mózg dziennie.

Oczywiście ważna jest tutaj systematyczność, bez której nie zauważymy zadowalających rezultatów. Ćwiczenie mózgu powinno nam wejść w nawyk, gdyż to zbawiennie działa na pamięć i koncentrację. Potwierdzone badaniami jest to, że trening mózgu zwiększa możliwości poznawcze i zwiększa umiejętność przyswajania nowych informacji. Pamięć zyskuje, koncentracja rośnie, a my cieszymy się nieograniczonymi możliwościami.

Jak ćwiczyć pamięć?
Pamięć dzielimy na krótkotrwałą, roboczą i długotrwałą. Krótkotrwała pozwala zachować pamięć na około 2 sekundy, a długotrwała jest zbiorem długotrwałej wiedzy. Pamięć robocza to nic innego, jak tymczasowe przechowywanie składników czynności wykonywanej w danej chwili.

Jak poprawić pamięć?

 • rozwiązuj krzyżówki, kalambury, zagadki logiczne, baw się w skojarzenia
 • wyciągaj gry planszowe i graj, zwłaszcza w takie typu: dopasuj, skojarz
 • zapamiętuj numery telefonów, adresy, listę zakupów
 • ucz się języków obcych
 • ucz się malować, śpiewać, lub grać na pianinie, czy innym instrumencie
 • ćwicz na powietrzu – dotleń się, popraw ukrwienie.

Ćwiczenia na pamięć wykonywane przy czynnościach takich, jak lubisz będą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Zauważysz, że ćwiczona pamięć niejednokrotnie odpłaci Ci szybką reakcją wtedy, kiedy będziesz jej naprawdę potrzebowała. Ćwiczenie pamięci szybko przyniesie zamierzone efekty, jeśli tylko będziesz solidnie do niej podchodziła.

Ćwiczenia na koncentrację są równie ważne, gdyż to właśnie koncentracja odpowiada za realizowanie zadań. Bez koncentracji nie jesteś zdolny skupić uwagi, a dzięki koncentracji jesteś w stanie poradzić sobie z przeszkodami. Ileż to razy nie mogliśmy skupić się w szkole na klasówce, czego efektem była pała w dzienniku? Na pewno każdy z nas przeżył podobny dramat. A gdybyśmy tylko wystarczająco ćwiczyli koncentrację?

Jak skutecznie poprawić koncentrację?

 • dieta bogata w ziarna, owoce i warzywa – idealnym uzupełnieniem diety będą produkty z linii Smart Nutrition. Bogactwo ziaren, właściwości odżywczych i witamin wpłyną dodatnio na naszą koncentrację
 • kondycja – ćwiczenia dotleniają mózg, pomagają zachować skupienie i korzystnie wpływają nie tylko na nasze ciało, ale także na naszą koncentrację
 • sen – bez snu organizm nie jest w stanie się zregenerować, a mózg odpocząć. Pamiętaj, by przesypiać min. 8 godzin na dobę
 • ćwiczenia poprawiające koncentrację, czyli trening uważności (pisanie streszczeń)

dzień mózgu

Leki na pamięć
Głównie o lekach na pamięć można usłyszeć w środowisku studentów, czy maturzystów. Natłok obowiązków i nauki często popycha młodych ludzi do sięgania po wspomagacze. Zanim jednak sięgniesz po leki, doceń suplementy. Ogromną zaletą suplementów jest to, że są środkiem spożywczym, a nie leczniczym. Wspomagają, nie leczą. Jeśli masz problem z uczeniem się i przyswajaniem wiedzy, sięgnij po odpowiednie suplementy, i pamiętaj, że na leki zawsze przyjdzie czas. Suplementy nie uzależnią, są bezpieczne i nie otumaniają. Jeśli czujesz, że bez wsparcia nie dasz rady, gdyż przemęczenie mocno już dało się we znaki, zawsze wybieraj takie sposoby radzenia sobie z problemem, żeby go nie pogłębić, o co niestety również nie trudno.

Suplementy na pamięć, kiedy się przydadzą?

 • problemy z uczeniem się na pamięć
 • wzmożona nauka
 • problemy z koncentracją krótkotrwałą
 • kłopoty z zapamiętywaniem krótkich informacji
 • zawroty głowy i szybkie uczucie znużenia

Jeśli dotyczy Cię choć jeden powyższy problem, to znak, że pora sięgnąć po bezpieczne, ale sprawdzone metody. Pamiętaj: zdrowa dieta, ruch, ćwiczenia pamięci, sen oraz odpowiednie suplementy – to wszystko razem, w odpowiednich dawkach przyniesie zadziwiająco dobre efekty. Gdy zadbasz o tę strefę swojego życia, poczujesz się wolniejsza, lżejsza i znacznie szczęśliwsza. Wolny umysł to mniej trosk, zmartwień i niepotrzebnych obciążeń. Zadbaj o niego już dziś!

Polecane produkty:
MAGNEZ + WITAMINA B6

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE