Noble Health

Blog

Dlaczego warto zrobić sobie przerwę od makijażu?

dzień bez makijażu

Uwydatnione usta, długie rzęsy i podkreślone kości policzkowe – codzienny rytuał większości kobiet, który na dłuższą metę może być męczący. Makijaż podkreśla kobiece piękno, ale czasem warto zrobić sobie przerwę. Dlaczego warto uczcić międzynarodowy Dzień bez makijażu?

Historia makijażu
Makijaż na przełomie tysięcy lat bardzo się zmienił. Za każdym razem dostosowywał się do panujących kanonów piękna. Makijaż wykonywali również mężczyźni, a sztuka ta została uznana za jedną z najstarszych na świecie. W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały również szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów oraz lakierów do paznokci.

Dlaczego warto zrobić sobie dzień bez makijażu?
Przede wszystkim Twoja skóra zacznie oddychać. Nakładanie codziennie podkładu oraz przyklepywanie go pudrem niestety często powoduje niedotlenienie skóry. Pory zapychają się i skóra twarzy wygląda na zaniedbaną.

Zaoszczędzisz czas rano i wieczorem. Niezależnie od tego, ile czasu poświęcasz na makijaż i demakijaż, tego dnia zyskasz kilka cennych chwil. Może warto wykorzystać je na dłuższy sen, zjedzenie lepszego śniadania, bądź jakąś aktywność fizyczną?

Dodatkowo spora grupa mężczyzn mówi wprost, że preferuje u kobiet naturalność.

Każde dobre słowo wyrażone w stronę Twojego wyglądu liczy się teraz razy dziesięć! Bo nie ma nic lepszego niż słowa „pięknie dziś wyglądasz”, podczas gdy Ty nałożyłaś tylko krem nawilżający. W ten sposób poprawi się poczucie Twojej wartości oraz samoocena.

Kolejnym plusem jest to, że nie będziesz musiała martwić się o to, że makijaż będzie rozmazany.

Jeśli masz z tyłu głowy poczucie, że musisz się umalować, bo świat się zawali, po jednym dniu bez makijażu zrozumiesz, że nic takiego się nie dzieje!

jak dobrze wyglądać bez makijażu

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?
Pamiętaj, że nie potrzebujesz grubej warstwy makijażu, aby wyglądać pięknie. Dzień bez makijażu to nie dzień bez kosmetyków, bo oprócz kolorówki masz przecież jeszcze pielęgnację. Jeśli nie jesteś przekonana do wersji swojej twarzy zupełnie nago mamy kilka trików, abyś mogła poczuć się lepiej tego dnia.

1) Krem nawilżający na twarz oraz krem rozświetlający pod oczy to Twoi sprzymierzeńcy tego dnia! Krem postaraj się delikatnie wklepać, aby pobudzić krążenie. Cera będzie wydawała się bardziej promienna.

2) Zadbaj o usta! Nie ma nic gorszego niż suche skórki. Zrób peeling ust. Jeśli nie masz gotowego, wystarczy cukier plus odrobina oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Suche skórki pójdą w niepamięć, a usta będą nawilżone. Dodatkowo masaż sprawi, że będą wydawały się bardziej wypukłe.

3) Brwi są elementem, na który wiele osób zwraca uwagę. Są oprawą oka i całej twarzy. Wystarczy usunąć włoski, które są poza linią naszych brwi, a następnie delikatnie przeczesać brwi grzebyczkiem. Należy pamiętać, aby nie skubać ich niepotrzebnie, ponieważ spowoduje to nieestetyczny wygląd.

Polecane produkty:
KREM POD OCZY CLASS A COLLAGEN
KREM NA DZIEŃ CLASS A COLLAGEN
KREM NA NOC CLASS A COLLAGEN

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE