Zadbaj o skórę wokół oczu

Skóra wokół oczu ma zaledwie pół milimetra grubości. Godziny spędzone przed komputerem, brak snu i niewłaściwa dieta znacznie pogarszają jej kondycję. To właśnie w okolicach oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki, widoczne jest nasze zmęczenie czy zły stan zdrowia. Również wraz z wiekiem, pod oczami pojawia się opuchlizna lub zasinienia, a skóra górnych powiek opada. Objawy te jednak można znacznie opóźnić, a nawet całkiem wyeliminować, przestrzegając kilku prostych zasad.

Głębokie oczyszczanie

 Po pierwsze, skórę wokół oczu należy regularnie i głęboko oczyszczać. Pozostawianie makijażu na noc wiąże się z ryzykiem zapalenia spojówek, a przede wszystkim przyspiesza starzenie się skóry. Należy przy tym pamiętać, że do demakijażu powinno stosować się jedynie kosmetyki dla wrażliwej skóry, czyli mleczka, toniki lub dwufazowe płyny z olejkami. Preparaty te nie rozciągają skóry i zapewniają jej odświeżenie oraz upragniony relaks.

Prawidłowa pielęgnacja

Standardową metodą pielęgnacji skóry wokół oczu jest stosowanie kremów na dzień i na noc. Przede wszystkim powinny mieć one lekką konsystencję oraz działanie nawilżające, aby zapobiegać wysuszaniu się skóry. Nie bez znaczenia jest również sposób aplikacji. Kremów nie wolno rozcierać, lecz należy je delikatnie wklepywać opuszkami palców. Najlepiej zaczynać od zewnętrznej dolnej powieki i kierować ruchy ku środkowi. Przy tej metodzie pielęgnacji również dobrze sprawdzą się żele, gdyż szybko wchłaniają się w skórę, a także spłycają i likwidują zmarszczki.

Na skórę wokół oczu musimy działać również od wewnątrz. Zaopatrzona w cenne składniki skóra będzie napięta, dobrze odżywiona, przez co – zdecydowanie mniej skłonna do zmarszczek. Dobroczynne działanie zapewni nam Collagen, którego główny składnik – kolagen rybi – wyraźnie opóźnia proces starzenia się skóry i wyraźnie poprawia jej kondycję.

Odpoczynek dla ciała i ducha

O tak delikatną skórę można zadbać również bardziej inwazyjnymi metodami. Na podkrążone oczy czy spuchnięte powieki należy stosować zimne okłady oraz delikatne masaże. Z kolei z oferty gabinetów urody można wybierać zabiegi z wykorzystaniem odżywczych masek, kwasów owocowych czy laserów, które poprawiają kondycję i wygląd skóry oraz opóźniają procesy starzenia się cery.

Korzystając z domowych peelingów, należy szczególnie zwracać uwagę na okolice oczu i omijać je przy tego typu zabiegach. Warto też mieć na uwadze, że stan skóry w dużej mierze zależy od naszego trybu życia. Aby zatem dobrze zatroszczyć się o skórę, należy dbać o siebie i swoje zdrowie. Przede wszystkim, należy zapewnić oczom odpowiednią ilość snu i czas na odpoczynek. Równie ważne jest unikanie przebywania w zadymionych pomieszczeniach oraz stosowanie odpowiedniej diety. Ponadto, ograniczenie soli w posiłkach i picie dużej ilości wody mineralnej zapewni oczyszczenie organizmu z toksyn, co przełoży się na poprawę stanu i wyglądu skóry.

Leave a Reply