Noble Health

Blog

Włosy również się starzeją – jak opóźnić ten proces?

starzenie się włosów

Kobiety baczną uwagę zwracają na swoją skórę i upływający czas. Potrafią natychmiast zauważyć wszelkie oznaki starzenia się skóry i skutecznie temu zapobiegać.

Wszelkie niedoskonałości likwidują za pomocą drogich kremów, maseczek i zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Potrafią zatrzymać upływający czas za pomocą regularnie stosowanych kosmetyków i masaży. A czy tak samo potrafią dostrzec zmiany jakie z upływem czasu zachodzą w ich włosach? Z tym bywa różnie. Tymczasem włosy mogą zacząć się starzeć już w wieku 25 lat. Zatrważające prawda? Co zatem zrobić, aby opóźnić ten proces, ciesząc się jak najdłużej zdrowymi, pięknymi i młodymi włosami? Jak rozpoznać oznaki starzenia się włosów? I w końcu jak ważna na tym etapie jest pielęgnacja włosów, o tym opowiem Ci w tym artykule.

Jak rozpoznać starzenie się włosów?

Oznaki starzenia się włosów nie są trudne do zidentyfikowania. Wystarczy, że poświęcisz kilka chwil na analizę swoich włosów i będziesz miała rozeznanie, czy ta sytuacja dotyczy także Ciebie. Pierwszą, najłatwiej zauważalną oznaką starzenia się włosów, jest ich siwienie. Z wiekiem nasze mieszki włosowe wytwarzają mniej pigmentu, co z kolei w całkowicie naturalny sposób powoduje siwienie kosmyków. Kolejną oznaką starzenia się włosów jest ich wypadanie. Wiele z nas kompletnie nie wiąże tej sytuacji z upływającym czasem. Zwalamy to na karb osłabiebia organizmu, pory roku, ciąży, czy niewłaściwej diety. Tak również może się zdarzyć, jednak należy pamiętać, że wypadanie włosów może być również oznaką starzenia. W okresie menopauzy u kobiet włosy wypadają częściej, gdyż włos wraz z wiekiem staje się po prosty cieńszy i bardziej podatny na uszkodzenia. Mieszki włosowe w tym okresie stają się coraz mniejsze, a co za tym idzie łatwiej o utratę włosów. Wypadanie włosów może być zatem kolejną oznaką upływającego czasu. Do tego dochodzi matowość, suchość i brak sprężystości, a to z kolei wpływa na brak elastyczności włosów, które stają się utrapieniem, jeśli chodzi o ich układanie.

Jak wzmocnić włosy, a tym samym chronić je przed wypadaniem?

Wypadające włosy są pierwszym sygnałem, by bliżej przyjrzeć się pielęgnacji, jaką stosujemy. Należy pamiętać, że o ile możemy zadbać o włosy poprzez olejowanie, nakładanie masek i odżywek, które je nawilżą i nabłyszczą, tak prawdziwą kurację możemy zafundować im jedynie wtedy, gdy zadbamy o nasz organizm od wewnątrz. Wzmocnienie włosów to proces, któremu należy poświęcić nieco uwagi. Na rynku dostępne są naprawdę dobre witaminy na włosy, które spożywając dostarczamy do cebulek włosa, odżywiając je i wzmacniając. Jakie witaminy na włosy wybrać? Na pewno bogate w biotynę, cynk i selen, które w naturalny sposób wzmacniają cebulki włosa i dadzą im dodatkową ochronę przed uszkodzeniami. Przed przystąpieniem do suplementacji należy ustalić przyczyny wypadania włosów, by wybrać dla siebie jak najlepszą, uderzającą w problem terapię. Już miesiąc stosowania dobranej suplementacji zatrzymuje problem wypadania włosów i pozwala cieszyć się mocnymi i zdrowymi włosami.

wypadanie włosów przyczyny

Przyczyny wypadania włosów

Jak nadmieniłam przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo zróżnicowane. Zaczynając od zmian hormonalnych, które zachodzą wraz z wiekiem, poprzez przyjmowanie niektórych leków, w wyniku ciąży lub menopauzy. W dużym stopniu za wypadanie włosów może być także odpowiedzialny stres, długotrwałe przemęczenie, choroby skórne, choroby nowotworowe, a także palenie papierosów. Jedno jest pewne, niezależnie od przyczyn wypadania włosów, należy zastosować odpowiednią pielęgnację, by zatrzymać ten proces i zapobiec jego nawrotom. Dodatkowo zdrowa, zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia mają ogromny wpływ na nasz wygląd zewnętrzny, oraz samopoczucie. Warto połączyć te zabiegi, by cieszyć się jak najlepszym zdrowiem i urodą. Zapamiętaj, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji i suplementacji będziesz dłużej cieszyć się pełną blasku i uroku fryzurą. A nie od dziś wiadomo, że najlepszą wizytówką kobiety, są piękne i zadbane włosy.

Polecane produkty:
HAIR CARE PANDA
MISIE NA ZDROWE WŁOSY
BIOTYNA NA WŁOSY + KRZEM

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE