Walcz o smukłą sylwetkę bez karnetu na siłownię

Chcesz dobrze czuć się we własnym ciele, ale nie masz ochoty wychodzić do fitness clubów  i brakuje Ci czasu na godzinne treningi? Sprawdź, jak możesz spalić tłuszcz i wymodelować własną sylwetkę bez wychodzenia z domu. Wystarczą 2 metry kwadratowe, wygodny strój i 10 minut dziennie. Bez żadnych ukrytych kosztów. Podejmiesz wyzwanie?

Rozmiar w dół z TABATĄ!

Co łączy bizneswoman, młodą mamę, studentkę i kobietę po pięćdziesiątce? Wszystkie mogą schudnąć stosując ten sam zestaw ćwiczeń. Program treningowy TABATA trwa niecałe 5 minut, trzeba go poprzedzić rozgrzewką i zakończyć rozciąganiem. Jego sekret tkwi w ilości spalanych kalorii. To intensywny, ale bezpieczny dla ciała wycisk, który pozwala już po jednej serii spalić do 800 kalorii. Zasady są proste, przez 20 sekund dajesz z siebie wszystko, a podczas kolejnych 10 odpoczywasz. 2-3 godziny przed treningiem powinnaś zjeść coś lekkiego, a po wypić odżywczy koktajl, np. na bazie bananów i otrębów żytnich. Wykonuj trening minimum 4 razy w tygodniu, a pierwsze efekty zobaczysz już po miesiącu.

Piękne ciało i zdrowie w jednym

Tabata jest jednym z najbardziej efektywnych rodzajów ćwiczeń. – tłumaczy trener personalny Krzysztof Blank. – Decydując się na trening można zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie poprawiać swój metabolizm, spalać tkankę tłuszczową i zwiększyć wydolność organizmu. Poziom wysiłku dostosowywany jest do stopnia zaangażowania. Początkującym polecam od jednej do dwóch serii, które z czasem można zwiększać do czterech.

Przykładowa seria treningu TABATA

1. Krótki trening nie zwalnia od robienia rozgrzewki. Potraktuj ją obowiązkowo, bo dobrze wykonana minimalizuje ryzyko powstawania kontuzji.

– 15 krążeń ramionami i barkami w obie strony.

– 10 skrętoskłonów do obu nóg.

– 10 krążeń biodrami.

– 15 skłonów i wyprostów.

2. Włącz timer lub uruchom ćwiczenia TABATA od Get Slim Club, www.getslimclub.com. Treningi koncentrują się na różnych częściach ciała, np. brzuchu, udach albo plecach. Wypróbuj przykładowy trening na nogi.

– Dynamiczny sprint w miejscu. Przez 20 sekund wykonuj intensywny sprint w miejscu unosząc przy tym wysoko kolana.

– 20 sekund przysiadów z rękoma wyciągniętymi do przodu.

– 20 sekund przysiadów z wyskokiem.

– 20 sekund pajacyków.

– 20 sekund skakania na skakance.

– 20 sekund unoszenia pięt przy wyprostowanych przed siebie rękach.

Powtórz ten cykl 3-krotnie.

3. Porozciągaj ciało przez 5-10 minut.

Zarejestruj się na www.getslimclub.com by Noble Health, a otrzymasz codziennie zestaw treningów tabata, dietę złożoną z 5 posiłków oraz praktyczne porady i motywacje do ćwiczeń.

Leave a Reply