slow life

Slow Life – nowa, modna filozofia życia

Filozofia Slow Life jest kontrą dla życia w pędzie. Codzienna gonitwa, pogoń za pieniędzmi, brak chwili wytchnienia i zastanowienia się nad sobą. Działając prędko, działamy po omacku.

Jesteśmy niczym zaprogramowane roboty do wykonania poszczególnych zadań. Slow Life ma nam przypomnieć o tym, co ważne. Każe nam wsłuchać się w siebie, także we własne potrzeby. Zwolnij – żyj uważniej.

Slow Life co to właściwie jest?

W dosłownym tłumaczeniu znaczy to wolne życie. Idea Slow Life ma na celu jednak nie tyle zatrzymać bieg, w którym żyją ludzie, a zmienić właśnie ich nastawienie. Ich sposób myślenia, postrzegania codzienności, podchodzenia do życia. Żeby żyć w rytmie slow musimy być ze sobą pogodzeni, musimy osiągać wewnętrzny spokój, musimy czuć, że wszystko jest we właściwym położeniu, czasie i miejscu. Żyjąc w zgodzie z filozofią Slow Life żyjemy tak, jak właśnie chcemy żyć, osiągając przy tym wewnętrzny spokój. Nie możemy mówić o Slow Life w momencie gdy zwalniamy, ale gnębi nas poczucie winy, że z czymś nawalamy, bądź się nie wyrobimy.

Slow Life zasady:

Idea Slow Life kieruje się kilkoma zasadami. Wymienię te najważniejsze, od których możesz zacząć własną przygodę ze Slow Life.

1. Poznaj siebie! Musisz znaleźć dla siebie to, co kochasz robić, co Cię odpręża i sprawia satysfakcję. Żeby żyć zgodnie z idą Slow Life, musisz jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą. Nie możesz narzucać sobie rzeczy, które są dla Ciebie niewygodne. Musisz mieć świadomość własnych upodobań i wyborów. Pomyśl o sobie. Kochasz grać na pianinie? A może interesujesz się tańcem? Znajdź czas i oddaj się temu, co sprawia, że chce Ci się pełniej żyć, choć przez chwilę. Gdy trafisz do swoich potrzeb, do swojego wnętrza – poznasz się na tyle, by wyciszając się dzięki temu zacząć żyć ze sobą w zgodzie.

2. Popuść sobie cugle! Inaczej – odpuść sobie! Nie podnoś wiecznie poprzeczki, spójrz na siebie z wyrozumiałością. Nie patrz wciąż na to, ile nie zrobiłaś. Spójrz ile zrobić Ci się udało. Zamiast spinać się i myśleć, co przygotujesz na obiad, wymyślając dla każdego członka rodziny osobne, ulubione menu – zabierz bliskich do pobliskiej restauracji. Obiad na mieście raz na jakiś czas nie będzie zbrodnią, zwłaszcza gdy dzięki temu będziesz mogła zyskać dla siebie czas, by zadbać o własne potrzeby.

idea slow life

3. Daj sobie prawo wyboru! Jeśli już poznałaś siebie na tyle, by wiedzieć czego w danej chwili chcesz, na co masz ochotę – świadomie korzystaj z prawa do wyboru. Masz prawo do wyboru ulubionej knajpki, bo dobrze się w niej czujesz i chcesz iść właśnie tam, choć większość uznała ją za niemodną. Masz prawo do ubierania się w pstrokate sukienki, pomimo, że światem akurat rządziły szarości – bo kolory są z Tobą w zgodzie i masz do nich prawo. To samo dotyczy wyboru miejsc, w których chcesz przebywać, ludzi, z którymi chcesz się przyjaźnić, pracy którą chcesz wykonywać. Pamiętaj, że nie jesteś narzędziem, jesteś człowiekiem, który ma prawo do własnych wyborów i przede wszystkim do kierowania własnym życiem.

4. Pielęgnuj to, co priorytetowe! Jeśli dla Ciebie priorytetem jest wizyta u chorej babci, nie myśl teraz o stosie brudnych naczyń do umycia. Nic się nie stanie, jeśli umyjesz je po powrocie. Jeśli priorytetem jest pilne zlecenie, zrób je. Nie myśl, że teraz powinnaś poświęcić czas przyjaciółce. Skończysz pracę, nie będziesz mieć zaległości – przyjaciółka powinna zrozumieć, że czas dla niej również się znajdzie, gdy tylko uporasz się z tym, co dla Ciebie w danej chwili priorytetowe. Myśl o sobie. Nie odpuszczaj tylko dlatego, że nie potrafisz odmawiać. Pomyśl, jak w niezgodzie ze sobą będziesz, gdy zawalisz coś, nad czym ciężko pracujesz. To Twój priorytet i żyjąc zgodnie z filozofią Slow Life, najważniejsze jest to, czego Ty w danej chwili chcesz. Wsłuchaj się w siebie, i wiesz co robić.

5. Bądź świadoma – bo tylko w pełni świadome życie, to życie uważne i zgodne z ideą Slow Life. Pamiętaj także, że czasem lepiej, znaczy mniej.

Podsumowując: Jak żyć Slow Life?

Przede wszystkim zwolnij. Wolniej jedz, wolniej pisz, wolniej idź, wolniej pracuj – uspokój myśli. A potem zgodnie z ideą Slow Life wsłuchaj się w siebie i swoje potrzeby, odpuść sobie, dokonuj wyborów, ustal własne priorytety i żyj świadomie!

Polecane produkty:

Wyciszenie na dzień

Wyciszenie na dzień to preparat, który w składzie zawiera znany adaptogen – różeniec górski, jak również inne składniki na relaks i pozytywny nastrój.

Wyciszenie na noc

Dobry sen to zdrowie, regeneracja organizmu i dobry humor! 🙂 Preparat Wyciszenie na noc to mieszanka naturalnych ekstraktów i witamin, którą opracowaliśmy dla wsparcia snu i zasypiania.