Strona główna » POLEROWANIE WŁOSÓW – CO TO JEST? DLACZEGO CORAZ WIĘCEJ POLEK WYKONUJE TEN ZABIEG NA WŁOSACH?
polerowanie włosów

POLEROWANIE WŁOSÓW – CO TO JEST? DLACZEGO CORAZ WIĘCEJ POLEK WYKONUJE TEN ZABIEG NA WŁOSACH?

Co to jest polerowanie włosów? Najprościej mówiąc, jest to zabieg fryzjerski, który ma za zadanie pozbyć się rozdwojonych końcówek włosów.

Większość kobiet, która posiada długie lub półdługie włosy spotkała się z problemem rozdwajających się końcówek. Włosy pod wpływem czynników zewnętrznych, jak i mechanicznych ulegają uszkodzeniu. Nie wygląda to estetycznie, włosy są suche, łamliwe, co najbardziej widoczne jest na ich końcach. Najczęściej problem uwidacznia się po lecie, gdy włosy często wystawiane są na promienie słoneczne i kontakt ze słoną, morską wodą.

Używanie suszarki, prostownicy czy lokówki wzmaga efekt przesuszenia, tak samo dzieje się w przypadku rozjaśniania włosów czy ich koloryzacji. Najczęściej w takich sytuacjach sięgamy po maski i odżywki, odżywcze szampony. Często stosujemy też domowe maseczki i sposoby naszych babć na piękne włosy, co niestety przy dużym zniszczeniu może nie być wystarczające. W ostateczności obcinamy zniszczone końcówki włosów. Niestety nieprawidłowe ścięcie może spowodować, iż włosy zamiast wyglądać lepiej, zaczną rozdwajać się na całej długości. Polerowanie włosów jest alternatywą dla fryzjerskich nożyczek. Sprawia, że końcówki włosów wyglądają zdrowo, są pełne życia i blasku.

JAK PRZEPROWADZA SIĘ ZABIEG POLEROWANIA WŁOSÓW?

Zabieg polerowania włosów powinien być przeprowadzony w profesjonalnym salonie fryzjerskim, z użyciem Split Endera. To innowacyjna maszynka wyposażona w specjalną nakładkę. Za pomocą takiego urządzenia doświadczony fryzjer wykonuje zabieg polerowania, w kolejności:

  1. przed zabiegiem polerowania, włosy należy podzielić na równej objętości pasma. Pasma włosów muszą być gładkie, dlatego często przed zabiegiem polerowania włosy poddawane są zabiegowi prostowania.
  2. kolejnym etapem jest przejechanie maszynką po każdym wydzielonym paśmie, od nasady po same końcówki włosów
  3. specjalna nasadka maszynki usuwa powyginane i odstające włoski, zostawiając pasma gładkie i błyszczące, aż po końce
  4. każde pasmo traktowane jest w taki sam sposób. Gdy włosy są bardzo zniszczone czasem konieczne jest skrócenie końcówek, jednak dużo mniej niż tradycyjnie, bo zaledwie maksymalnie o 0,3 mm.

Zabieg polerowania włosów jest wybawieniem dla osób zapuszczających włosy. Bez podcinania włosy mogą rosnąć zdrowo, a co za tym idzie w znacznie krótszym czasie osiągniemy pożądaną ich długość. Zabieg polerowania włosów jest w pełni bezpieczny, pod warunkiem, że wykonywany jest przez wykwalifikowanego fryzjera. Tylko wtedy możemy spodziewać się spektakularnych efektów, które są widoczne natychmiast po przeprowadzonym zabiegu.

polerowanie włosów

CZY ZABIEG POLEROWANIA WŁOSÓW JEST DLA KAŻDEGO?

Kolagen rybi + keratyna

Kapsułki z cynkiem i selenem dla zdrowych włosów i paznokci

Kup teraz

Choć zabieg polerowania włosów jest niezwykle ceniony przez wiele kobiet, są ku niemu także przeciwwskazania. Nie zaleca się przeprowadzać zabiegu na bardzo zniszczonych włosach, gdzie zniszczeniu uległy włosy na całej długości, od nasady aż po końce. Zabieg nie jest również rekomendowany dla osób z rzadkimi włosami, z mocno zniszczonymi końcówkami. W tym przypadku konieczne będzie tradycyjne podcięcie.

Zabieg polerowania włosów nie może także być przeprowadzony na skórze chorej, tak więc choroby skóry głowy, tj. grzybica wykluczają daną osobę. Należy pamiętać, że niestosowanie się do tych zaleceń, może spowodować, iż zabieg polerowania włosów przyniesie więcej szkody, aniżeli pożytku. To samo dotyczy samodzielnie przeprowadzanego zabiegu. Jeśli nie wykonywałaś go nigdy wcześniej, a kusi Cię wizja zaoszczędzenia na profesjonalnym zabiegu, zastanów się dobrze. Może się zdarzyć, że zabieg nie poprawi wyglądu Twoich włosów, a jeszcze go pogorszy. Są sytuacje, w których wizja oszczędzania może się szybko zamienić w wizję większych wydatków, celem ratowania skutków nieumiejętnego potraktowania włosów. Pamiętaj: zabieg polerowania włosów wymaga uprzedniego przygotowania włosów, które może perfekcyjnie dobrać jedynie doświadczony fryzjer.

POLEROWANIE WŁOSÓW OPINIE

Zabieg polerowania włosów staje się coraz bardziej popularny ze względu na natychmiastowy efekt po. Wiele osób chwali sobie tę usługę i twierdzi, że do niej powróci, gdy efekt przestanie być widoczny. W sieci znajduje się wiele pozytywnych opinii, w zasadzie jedynie cena usługi bywa dyskusyjna. Oto 2 z recenzji znalezionych w Internecie:

Na zabieg polerowania włosów zdecydowałam się, gdy myślałam, że po wakacjach będę zmuszona obciąć moje z trudem zapuszczane włosy. Końcówki były mocno przesuszone i to naprawdę mnie smuciło. Kilka długich miesięcy zapuszczania, żeby miesiąc wakacji nad morzem zniszczyło moje starania. Po zabiegu moje włosy natychmiast odzyskały blask, a końcówki wyglądają zdrowiej niż kiedykolwiek. Cena nie jest niska, ale polecam zabieg polerowania każdemu, kto jeszcze się waha. To działa!

Maja 26 lat

Zabieg polerowania włosów nie jest tani, ale te wszystkie maski i odżywki, które kupowałam, żeby uzyskać znacznie słabszy efekt, nie pozostawiają złudzeń. To mój wybór!

Kasia 30 lat

media o nas