Perfekcyjny manicure

Dłonie są naszą wizytówką. A kiedy są zadbane, świadczą o naszej elegancji. Teraz, kiedy sezon rękawiczkowy mam już prawie za sobą, tym bardziej warto przyjrzeć się pielęgnacji dłoni i paznokci – mamy dla Was kilka sprawdzonych rad.

SPA dla paznokci

Aby paznokcie nabrały odpowiedniego wyglądu, nie wystarczy im kilka pociągnięć lakierem. Zanim przejdziesz do malowania, musisz zadbać o odpowiedni kształt i powierzchnię płytki paznokcia. Akcesoria, jakie będą Ci potrzebne:

 • pilniczki – piaskowe i szafirowe, jeżeli masz mocne i twarde paznokcie albo

  mineralne, jeśli twoje paznokcie są kruche i łamliwe,

 • miseczkę z ciepłą wodą i wiórkami mydła,

 • zmywacz,

 • patyczki do uszu,

 • patyczek do usuwania skórek (dodatkowo cążki, jeżeli skórki bardzo zarastają płytkę),

 • polerkę do paznokci,

 • bezbarwną odżywkę do paznokci / bazę wyrównującą,

 • kolorowy lakier,

 • utrwalacz do lakieru.

Na początek usuń zmywaczem pozostałości lakieru, a następnie zanurz dłonie w mydlanej wodzie. Dzięki temu zmiękczysz skórki wokół paznokci, co ułatwi ich późniejsze usunięcie. Po kilku minutach delikatnie osusz palce i zajmij się odsuwaniem skórek. Zwykły patyczek powinien sobie tutaj poradzić, ale w trudniejszych przypadkach możesz użyć cążek. Pamiętaj, by nie spieszyć się przy tej czynności. Mimo wszystko, jest to zabieg inwazyjny i wymagający sporej staranności.

Kształtowanie płytki

Teraz możesz przejść do piłowania paznokci. Jeżeli twoje palce są krótkie, możesz wydłużyć je, nadając paznokciom kształt migdału lub owalu. W przypadku długich palców, paznokcie najlepiej delikatnie zaokrąglić lub spiłować na kształt prostokąta. Ważne, aby paznokcie zawsze piłować w tę samą stronę – to zmniejszy ich łamliwość i zapobiegnie rozdwajaniu.Na koniec użyj polerki i usuń nią wszystkie bruzdy za pomocą płynnych ruchów we wszystkich kierunkach. Zmywaczem delikatnie usuń powstały na paznokciach pył. Następnie nałóż na nie odżywkę lub bazę wyrównującą, które chronią naturalną płytkę przed emaliami.

Kolor i połysk

W końcu możesz zająć się malowaniem. Ważne, aby w pierwszej kolejności pokryć lakierem środkową część paznokci, a dopiero potem boki. Podczas malowania zachowaj odstępy od nasady i brzegów płytki – wygląd paznokci zyska na estetyce.

Zanim nałożysz drugą warstwę lakieru, odczekaj kilka minut i pozwól paznokciom dobrze wyschnąć. Jeżeli podczas malowania zadrżała ci ręka i lakier znalazł się na twojej skórze, możesz precyzyjnie usnąć go patyczkiem do uszu nasączonym wcześniej w zmywaczu.

Na koniec nałóż na dobrze wyschnięte paznokcie utrwalacz, który uchroni lakier przed uszkodzeniem i nada mu super połysk. Manicure gotowy!

Pamiętaj, że nawet najstaranniej wykonany manicure nie będzie dobrze prezentował się na paznokciach łamliwych czy pokrytych bruzdami. Zatroszcz się zatem o paznokcie poprzez suplementy diety, takie jak Collagen , który wzmocni ich kondycję oraz nada im piękny wygląd.

Leave a Reply