Strona główna » Olejek z drzewa herbacianego
olejek herbaciany

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek eteryczny, pozyskiwany z drzewa herbacianego to naturalny środek działający antybakteryjnie, przeciwzapalnie oraz dezynfekująco.

Za jego pomocą możemy walczyć z łupieżem i trądzikiem, który spędza nam sen z powiek, a także np. zapobiec przetłuszczaniu się włosów. Olejek z drzewa herbacianego to tak naprawdę ekstrakt z liści drzewa herbacianego, które występuje w Australii. Tamtejsi mieszkańcy od setek lat korzystają z dobrodziejstwa tej rośliny, która wytwarza jasnożółty olej o kamforowym zapachu. To wszechstronny kosmetyk o całym wachlarzu pozytywnych właściwości. Idealnie rozprawi się z oparzeniami słonecznymi, pomoże przy problematycznej skórze głowy, wspomoże walkę z trądzikiem i łojotokiem, a nawet w problemach z grzybicą, przy trudno gojących się ranach czy ukąszeniach owadów.

Olejek z drzewa herbacianego zwalcza bakterie beztlenowe, które powodują zmiany trądzikowe. Dzięki stosowaniu olejku gruczoły łojowe normalizują swoje działanie, a skóra dzięki temu staje się mniej tłusta i błyszcząca. Oprócz tego olejek herbaciany działa także regenerująco na skórę, gdyż pobudza produkcję nowego naskórka. Zresztą łatwo się tego domyślić, widząc w składzie kosmetyków do cery trądzikowej oraz toników ten cenny składnik. Olejek herbaciany to składnik wielu dobrych i cenionych kosmetyków do walki z niedoskonałościami cery.

Olejek z drzewa herbacianego właściwości

Olejek z drzewa herbacianego to ceniony produkt zarówno w kosmetyce, jak i lecznictwie. Ze względu na właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne jest niezwykle skuteczny przy infekcjach oraz przeziębieniach. Dodawany do inhalacji w szybkim czasie rozprawi się z katarem, kaszlem, bólem gardła. Jeśli cierpisz na nawracającą opryszczkę, olejek z drzewa herbacianego również w tym problemie przyjdzie Ci z pomocą. Niektórzy chwalą sobie również ten składnik jako dodatek do płynów do płukania jamy ustnej.

Najbardziej cenione właściwości olejku z drzewa herbacianego:

  • działa przeciwtrądzikowo, usprawnia pracę gruczołów łojowych
  • zmniejsza widoczność porów skórnych
  • zmniejsza blizny potrądzikowe
  • pomaga w walce z łupieżem
  • pomaga w walce z grzybicą
  • dzięki niemu szybciej goją się rany, skaleczenia, oparzenia
  • zmniejsza świąd po ukąszeniu owadów
  • pomaga przy przeziębieniach
  • wzmacnia układ odpornościowy organizmu

Olejek z drzewa herbacianego zastosowanie

Jak już wspomniano, olejek z drzewa herbacianego znajduje zastosowanie w walce z łupieżem i grzybicą skóry głowy. Dobrym połączeniem jest stosowanie olejku wraz z przeciwłupieżowym szamponem lub w połączeniu z odżywką, którą będziemy wcierać w skórę głowy. Olejek z drzewa herbacianego daje świetne rezultaty przez wcieranie go w chore miejsca dwa razy dziennie. Działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne kosmetyku przynosi prawdziwą ulgę w wielu problemach. Świetnie sprawdza się także przy walce z grzybicą stóp oraz grzybicą paznokci, jako dodatkowy sposób na szybsze pozbycie się problemu.

Dzięki stosowaniu olejku dbamy o płytkę paznokcia, która przy zmianach grzybiczych jest szczególnie narażona na odkształcenia. W przypadku grzybicy warto stosować skoncentrowany 100% olejek. Olejek z drzewa herbacianego jest również świetnym środkiem do walki z potliwością skóry. Ponadto często możemy spotkać olejek jako dodatek do peelingów, żeli, toników, środków zmiękczających do zrogowaciałego naskórka.

olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego na twarz

Olejek z drzewa herbacianego z powodzeniem może być stosowany jako środek do pielęgnacji twarzy, całego ciała, a nawet włosów. Dzięki jego właściwościom i systematyczności stosowania możemy w prosty i naturalny sposób rozprawić się z niedoskonałościami naszej cery. Może być on stosowany bezpośrednio na wypryski, co będzie zapobiegać ich dalszemu rozwojowi. Olejek z drzewa herbacianego niszczy bakterie, które żyją w mieszkach włosowych i mogą prowadzić do zaostrzenia zmian trądzikowych.

Olejek ma także właściwości łagodzące, dzięki którym złagodzimy stany zapalne naszej skóry. Możemy także wykorzystać olejek z drzewa herbacianego do stworzenia maseczki przeciwtrądzikowej. Cztery krople olejku dodajemy do białka jajka i dokładnie roztrzepujemy. Taką papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą. Maseczkę można stosować raz w tygodniu.

Co więcej olejek stosowany na twarz sprawia, że staje się ona świetlista, zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra nabiera zdrowego kolorytu. Z olejku możemy także zrobić płukankę na twarz. Rozpuszczamy wtedy 4 krople olejku z drzewa herbacianego w szklance wody. Takiej płukanki używamy raz dziennie. Zapobiega ona powstawaniu krost i wyprysków na skórze.

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie

Jak już wiemy, olejek z drzewa herbacianego posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dobrze zatem również zadziała na paznokcie dotknięte grzybicą. Przed przystąpieniem do nakładania olejku na paznokcie należy je dokładnie oczyścić i usunąć jak najwięcej zainfekowanego, martwego paznokcia.

Dłonie należy dokładnie umyć wodą z mydłem. Zmoczony w olejku z drzewa herbacianego wacik przykładamy do chorego paznokcia i zostawiamy do wyschnięcia. Taką kurację należy powtarzać dwa razy dziennie. Olejek z drzewa herbacianego stosujemy także przy onycholizie, czyli odwarstwianiu płytki paznokcia od skóry znajdującej się pod nim. Wcieramy wtedy olejek w paznokieć nawet kilka razy dziennie.

Olejek z drzewa herbacianego – naturalny antyseptyk i środek dezynfekujący

W olejku drzewa herbacianego znaleziono ponad 100 różnych, dobroczynnie wpływających na zdrowie składników. Swoje cudowne właściwości ten olejek zawdzięcza przede wszystkim dwóm składnikom:

  • Terpinen-4-ol – działający przy chorobach i uszkodzeniach skóry
  • Cyneol – działający przy przeziębieniach

Olejek możemy stosować bezpośrednio na skórę, w rozcieńczeniu lub jako dodatek do kosmetyków, a nawet jako dodatek do proszku do prania czy w aromaterapii. Najczęstsze wskazania stosowania olejku z drzewa herbacianego dotyczą:

  • problemów jamy ustnej, w tym paradontozy
  • problemów skórnych
  • problemów z górnymi drogami oddechowymi
  • infekcji
  • jako środek odstraszający owady
  • pielęgnacji stóp
  • do prania, jako środek odkażający (ubranka niemowlęce)

Badania wykazały, że olejek z drzewa herbacianego niszczy wiele bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych. To dlatego inhalacje z dodatkiem tego olejku są tak skuteczne w walce z przeziębieniem. Olejek polecany jest przy zapaleniu zatok, bólu gardła, a także przy uporczywym kaszlu. Poza tym latem można z powodzeniem stosować go jako repelent na komary. Wystarczy, że do buteleczki ze spryskiwaczem wlejemy 60 ml olejku i uzupełnimy ją wodą. Po wstrząśnięciu mamy idealny środek, którym spryskujemy ciało lub ubranie, a komary będą trzymać się od nas z daleka.

Olejek pomaga także przy zapaleniu dziąseł, wystarczy do wody dolać kilka jego kropel i tym roztworem płukać jamę ustną. Olejek może posłużyć nam także jako uniwersalny środek czyszczący. Woda wymieszana z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego nadaje się do czyszczenia wszelkich powierzchni. To, co powinniśmy również wiedzieć o tym specyfiku to to, że idealnie sprawdzi się także jako pomoc przy wczepionych w skórę kleszczach. Wystarczy, że nałożymy trochę olejku na kleszcza, a za chwilę on sam odpadnie. Przy tylu zaletach tego naturalnego olejku warto zadbać, by znalazł on miejsce w naszej domowej apteczce.

Polecane produkty:
BEAUTY LINE

media o nas