Strona główna » Odchudzanie dla leniwych

Odchudzanie dla leniwych

Przyjemne odchudzanie? Dźwięk tych słów wywołuje na naszych twarzach uśmiech niedowierzania – bo przecież nie ma idealnej sylwetki bez wyrzeczeń, prawda? Okazuje się jednak, że dieta nie musi być katorgą, a kilogramy mogą gubić się same. Sprawdź, jak wyszczupleć bez wysiłku i w świetnym nastroju!

Jedz, ile chcesz

Słowo „dieta” najczęściej przyprawia nas o dreszcze i kojarzy nam się z głodówką, która nie pozwala nam cieszyć się urokami życia. Owszem, odpowiednie żywienie to istotny element troski o idealną figurę, ale bez popadania w skrajności. Tak naprawdę możesz jeść, ile chcesz, unikając tylko szkodzących Twemu ciału produktów. W twoich posiłkach powinny znajdować się m.in. owoce, warzywa, ryba, kurczak, pełnoziarniste pieczywo, a także wiele innych. Każdego dnia zatem masz szansę na zjedzenie prawdziwej uczty! Dobrym pomysłem jest także zwalczanie głodu ostrymi potrawami. Dodawaj zatem do posiłków przyprawy takie jak chilli, gdyż powodują one uczucie sytości i znacznie przyspieszają metabolizm. Efekty twoich zdrowych nawyków żywieniowych spotęgują również suplementy diety, który odpowiada za prawidłową przemianę materii w organizmie.

Pamiętaj, że samo gotowanie ma zbawienny wpływ na twoja figurę. Spędzając pół godziny w kuchni na przygotowywaniu potraw spalasz aż 100 kalorii. Wykreśl zatem ze swojego słownika słowo „dieta” i zastąp je zwrotem „program żywieniowy”. Pozytywnie nastaw się do swojego nowego stylu życia i czerp radość z wykonywania kulinarnych eksperymentów!

Dieta na kawie i czekoladzie

Filiżanka kawy w przerwie od pracy? Czemu nie! Kofeina bardzo dobrze wpływa na metabolizm, poprawiając jego funkcjonowanie. Najskuteczniejsza będzie tu czarna kawa, ale oczywiście możesz dodać do niej odrobinę chudego mleka, które zneutralizuje agorzki smak kofeiny.

Nie musisz także rezygnować całkiem ze słodyczy. Na deser zafunduj sobie ok. 40 gramów gorzkiej czekolady, która stymuluje ciało do spalania tkanki tłuszczowej. Osoby, które zjadają dziennie kilka jej kostek, są szczuplejsze od tych, które czekolady nie jedzą wcale. Bez obaw możesz zatem delektować się kilkoma kostkami dziennie do porannej kawy czy poobiedniego deseru.

Wypoczęte ciało to zgrabne ciało

Zadbaj o dobry sen! Staraj się spać minimum 8 godzin dziennie. Dzięki takim praktykom będziesz spalać aż dwa razy więcej tłuszczu niż osoby, które śpią krócej. Poza tym mniejsza ilość snu pobudza nasz apetyt i sprawia, że jemy więcej. Zapewnij sobie więc wieczorny relaks, pójdź spać wcześniej lub nastaw budzik na późniejszą niż zwykle porę. Efekty takich praktyk na pewno zaskoczą cię pozytywnie, a zatem bez wyrzutów sumienia oddawaj się codziennym przyjemnościom! 🙂

media o nas