Odchudzające składniki. Sprawdź, czy ich używasz!

Zastanawiasz się, jak poprawić wygląd figury i zgubić kilka kilogramów? Często wystarczą drobne, ale trwałe zmiany w zakupie podstawowych produktów. Sięgnij w sklepie po składniki stymulujące proces odchudzania. Dzięki nim poprawisz swój metabolizm i sprawisz, że pozbywanie się tkanki tłuszczowej będzie bardziej efektywne.

Naturalne spalacze tłuszczu

Natura jest genialnym dietetykiem. Stworzyła całą gamę roślin, które wpływają na proces termogenezy organizmu. Oznacza to, że po zjedzeniu produktów zawierających bezwonną substancję zwaną kapsaicyną, np. papryczki chili albo posypaniu kanapki pieprzem kajeńskim wyczuwalne jest charakterystyczne ciepło. Ostrość zmusza organizm do spalania większej liczby kalorii, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. To z kolei powoduje spadek masy. Dodatkowo kapsaicyna ma właściwości zmniejszające apetyt. Osoby, które nie lubią ostrych przypraw mogą zażywać ją w formie suplementów, np. Get Slim Morning od Noble Health na bazie ekstraktu z papryki w tym kapsaicyny, zielonej kawy i zielonej herbaty.

Dłużej najedzona

Podjadanie i napady głodu to jedne z najczęstszych przyczyn przerywania diety. Warto wybierać warzywa bogate w błonnik, bo zapewnia on uczucie sytości na dłużej. Błonnik doskonale wchłania wodę i pęcznieje w żołądku, dzięki czemu pozwala minimalizować uczucie tzw. wilczego głodu. Do tego nie dostarcza kalorii, reguluje pracę jelit i wspomaga proces wydalania zbędnych produktów przemiany materii. Aby spełniał swoje funkcje powinien być jedzony w odpowiednich ilościach, około 25-30 g dziennie, czyli równowartość czterech łyżek kaszy gryczanej, trzech suszonych śliwek lub trzech łyżek otrąb żytnich. Produkty lub suplementy bogate w błonnik, np. glukomannan najlepiej popijać dużą ilością wody. Wtedy spełni swoją funkcję w 100%.

Odchudzająca zielona herbata

Naukowcy z Brazylii udowodnili, że zielona herbata działa jak turbo uzupełnienie codziennej diety i treningów. To za sprawą składników aktywnych, głównie katechin EGCG zawartych w „małej zielonej”, które biorą udział w większości procesów powiązanych z odchudzaniem – poprawiają metabolizm, podnoszą efektywność ćwiczeń i przyspieszają spalanie tłuszczu. Po przebadaniu różnych grup kobiet uprawiających sport, okazało się, że te, które regularnie piły zieloną herbatę schudły najwięcej, a ich tempo metaboliczne wzrosło. Żeby zaczerpnąć z naparu to, co najlepsze, trzeba parzyć herbatę 3-4 minuty w temperaturze około 80 stopni. Bez dodatku cukru!

 

Leave a Reply