Naturalne źródła energii

Naturalne źródła energii – sposób na witalność każdego dnia

Odpowiednie witaminy to główne źródło energii dla organizmu. Jeżeli czujesz, że po zimie brakuje Ci witalności, czujesz się ospała, a nawet zmęczona, koniecznie przeczytaj, co zniweluje te symptomy i dobrze przygotuj się do wiosny!

Za oknem budzi się wiosna, a Ty jesteś osłabiona, senna i miewasz bóle głowy? Prawdopodobnie padłaś ofiarą przesilenia zimowo-wiosennego. To nic innego jak stopniowa zmiana aury, ciśnienia oraz temperatury na zewnątrz, którą odczuwa również Twój organizm. Proces adaptacji do nowych warunków może potrwać nawet od dwóch do trzech tygodni. Poczucie rozbicia i chwiejny nastrój mogą załagodzić naturalne źródła energii, takie jak witamina C oraz witamina D!

Witamina C – naturalna broń w walce ze stresem oksydacyjnym i zmęczeniem

Witamina C, inaczej nazywana również kwasem askorbinowym, jest związkiem, który wbrew pozorom nie tylko pomaga walczyć z przeziębieniem i wzmacnia układ odpornościowy w okresie jesienno-zimowym. Przede wszystkim jest świetnym antyoksydantem, który walczy z wolnymi rodnikami, a tym samym spowalnia proces starzenia się organizmu. Wolne rodniki powodują osłabienie włókien kolagenowych, dlatego są głównym powodem zmarszczek i cellulitu, a z tymi kłopotami chyba nie chce zmierzyć się żadna z nas, szczególnie, kiedy sezon na krótkie spódnice i wiosenne flirty niebawem będzie w pełni!

Osoby, które mają niedobór witaminy C, odczuwają zmęczenie i znużenie. To właśnie dzięki tej witaminie odzyskasz siłę, energię i chęć do życia po długiej i mroźnej zimie. Witamina C dodatkowo zwiększy przyswajanie żelaza oraz wzmocni ściany naczyń krwionośnych. Odpowiednia dieta i suplementacja tego składnika korzystnie wpłynie nie tylko na nastrój, ale również na funkcjonowanie układu nerwowego, poprawi metabolizm energetyczny i utrzyma funkcje psychologiczne organizmu na wysokim poziomie. Naturalna witamina C występuje w Twoich ulubionych owocach i warzywach. Szukaj jej w papryce, jarmużu, natce pietruszki, brokułach, owocach aceroli, dzikiej róży, czarnej porzeczce, kiwi oraz cytrusach.

Witamina D dla zdrowych zębów i kości

Witamina D zyskała miano „witaminy słońca”, ponieważ wytwarzasz ją pod wpływem promieni słonecznych. Niestety, słoneczne źródło energii, jakim jest witamina D, nie jest gromadzone zbyt długo w organizmie, dlatego warto ją suplementować. Jeżeli cały dzień spędzasz w biurze, a wiosenne słońce zagląda do Ciebie jedynie przez zasłonięte rolety, możesz być narażona na niedobór witaminy D. Gdy zabraknie Ci odpowiedniej dawki, może to w dalszej perspektywie negatywnie wpłynąć na stan Twoich kości, powodując ich demineralizację, porowatość i zmiękczenie. Bardzo możliwe, że skutki niedoboru odczują również Twoje zęby.

Witamina D w odpowiednim stężeniu sprawi, że kości będą mocne, a zęby zdrowe. Jej właściwy poziom to również sprawnie funkcjonujący układ krążenia oraz szczupła i zgrabna sylwetka, która będzie coraz częściej eksponowana podczas cieplejszych, wiosennych dni. Aby zachować odpowiedni poziom „witaminy słońca” w organizmie, warto częściej sięgać po jej naturalne źródła: jajka, ryby, mleko, produkty z pełnego ziarna oraz sery pleśniowe.

Witaminy w żelkach

Jeżeli nadal nie przekonaliśmy Cię do zalet, jakie płyną z przyjmowania witaminy C i D, koniecznie poznaj witaminowe żelki, które niedawno opanowały rynek i serca klientów Noble Health. Suplementy diety o owocowym smaku sprawią, że każdego dnia z chęcią sięgniesz po naturalne źródło energii dla Twojego organizmu. Produkty są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każda smakowita żelka zawiera 100% rekomendowanej wartości spożycia witaminy C lub witaminy D, a co najważniejsze – to tylko kilka kalorii! Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych rad i z dobrą energią, humorem, a przede wszystkim z dobrym zdrowiem powitasz tegoroczną wiosnę!

Polecane produkty:
WITAMINA C W ŻELKACH
WITAMINA D W ŻELKACH
WITAMINY DLA RODZINY W ŻELKACH
MISIE NA ZDROWE WŁOSY