Strona główna » Jakie kremy kochają Polki?
Krzemionka

Jakie kremy kochają Polki?

Znamy urodowe preferencje Polek! W przygotowanej przez nas ankiecie 1600 kobiet w różnych grupach wiekowych opowiedziało o swoich potrzebach i przyzwyczajeniach związanych z codzienną pielęgnacją twarzy kremami. Poznaj wyniki badań i sprawdź, czym kierujemy przy zakupie najpopularniejszego produktu do twarzy.

Polki mają ładną i delikatną skórę

Badania i przeprowadzona ankieta pokazuje, że dokładnie połowa z przebadanych kobiet ma mieszany typ skóry, co spowodowane jest również szerokością geograficzną położenia Polski. Co to oznacza? Skóra mieszana łączy cechy tłustej i suchej, dlatego należy podzielić ją na dwa rejony. Zazwyczaj w strefie T, czyli w okolicach, nosa, czoła i brody wydziela się większa ilość łoju. Natomiast na policzkach i szyi sebum jest zdecydowanie mniej. W tych strefach skóra jest sucha.

Class A Collagen Day Cream

Rozświetlający krem do twarzy na dzień z kolagenem morskim i kwasem hialuronowym

Kup teraz

Na drugim miejscu ex aequo plasują się kobiety o wrażliwej i suchej skórze (16,5%). Polki znane są z ładnej i delikatnej skóry, jednak muszą zwrócić uwagę na jej pielęgnację, zwłaszcza po 30 roku życia. Spowodowane jest to klimatem w jakim żyjemy, gdyż z pozoru łagodna aura jest mocno inwazyjna na wierzchnie warstwy naskórka. Cera wrażliwa może reagować nawet na najdrobniejsze zmiany. Ma znacznie zaniżoną tolerancję na czynniki atmosferyczne. Mycie i nieodpowiednia pielęgnacja mogą prowadzić do zaczerwienienia i podrażnienia. Szczególnej troski wymaga również skóra sucha. Jest cieńsza, wytwarza mniej serum od normalnej i dlatego starzeje się szybciej. Sucha skóra sprawia wrażenie ściągniętej i szorstkiej.

Najmniejszą grupę stanowią posiadaczki skóry normalnej (9%) i tłustej (8%). Cera normalna to idealny typ. Taka skóra jest miękka, gładka i posiada wyrównany koloryt. Po całym dniu jest nadal odpowiednio nawilżona i natłuszczona. Natomiast skóra tłusta przez nadmierną aktywność gruczołów łojowych często się błyszczy. Widoczne są na niej pory i zaskórniki.

Class A Collagen Night Cream

Liftingujący krem do twarzy z kolagenem na noc

Kup teraz

Metody pielęgnacji Polek

Większość Polek, bo aż 75% zgodnie postawiła na codzienne nawilżanie i odżywianie skóry. Na dalszą pozycję spadło działanie: liftingujące (8%), antybakteryjne (7%), matujące (5%) i łagodzące (5%). “Dobrze, jak krem odżywia również wrażliwą skórę wokół oczu” – zgodnie odpowiedziało ponad 50% respondentek, bo niechętnie sięgamy po preparat dedykowany tylko dla tych okolic. Zaledwie 28% kobiet ma na swojej półce krem pod oczy.

Lubimy kosmetyczne nowości, ale jesteśmy ostrożne – przed kupieniem pełnowartościowego kremu, wolimy przetestować jego działanie na próbce. Jeśli produkt sprawdzi się, kupujemy całe opakowanie. Zwykle wklepujemy kremy regularnie – rano i wieczorem, ale o używaniu osobnego kremu na dzień i na noc zdarza nam się zapomnieć, a szkoda bo kremy na noc, głównie z tej samej linii potęgują swoje działanie i zwiększają efektywność nawet o 20% – dodaje Agnieszka Owczarek, ekspert marki Noble Health.

noblehealth-kremykolagenowe

Polka na zakupach

Poszukiwanie idealnego kremu zaczynamy od wizyty w drogerii (56%). Znacznie rzadziej o poradę prosimy w aptece (20%), u kosmetyczki (10%) i w internecie (14%). Wyniki badań pokazują, że kupując krem Polki doskonale znają swoje oczekiwania, wiedzą jaki efekt ma on osiągnąć i… czasami lubią zaszaleć. – “Dobry krem musi przede wszystkim poprawić funkcjonowanie skóry, co czuję zaraz po aplikacji”- oznajmiło ponad 25% respondentek. Na składniki zwraca uwagę blisko 72% ankietowanych, co potwierdza wzrost świadomości kobiet, dotyczącą o substancji aktywnych. “Jestem tradycjonalistką, ale od czasu do czasu skuszę się na jakąś nowość albo składnik, który mnie zaintryguje. Dzięki temu odkryłam już kilka perełek, np. krem z kolagenem klasy A i kwasem hialuronowym” – mówi 34 letnia Anna z Poznania.

Wybierając krem sprawą istotną dla respondentek jest również wygląd i postać opakowania. Im opakowanie jest prostsze i bardziej czytelne, tym zwiększa się zaufanie do marki i samego produktu. Drugorzędna sprawą jest forma opakowania, równie chętnie kupujemy kremy w słoiczkach, z pompką i w tubce, pod warunkiem, że zawierają dokładne informacje o działaniu. Jesteśmy niecierpliwe i lubimy natychmiastowe efekty. O ile trudno oczekiwać natychmiastowego wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia po tygodniu stosowania kremów, to bardzo zależy nam na szybkim wchłanianiu produktu (56% kobiet uważa tę cechę za decydującą) oraz na piękniejszym kolorycie skóry bezpośrednio po aplikacji (61%). Nie lubimy męczyć się z trudno wchłanialnymi kremami. Na co jeszcze zwracamy uwagę? Na cenę, wolimy kupować kremy przy okazji promocji i najczęściej przeznaczamy na nie około 40-50 zł. Poza tym dobrze kiedy produkt ma przyjemny, delikatny zapach.

– “Używam kosmetyków z różnych półek cenowych. Z jednej strony chcę znaleźć produkt, który będzie odpowiadał mojej skórze w 100% procentach, a z drugiej nie może też zrujnować mojego portfela” – wspomina jedna z ankietowanych. Ufam kremom, które są przebadane i mają pozytywną opinię u klientów. Wciąż szukam swojego ideału, deklaruje ponad 70% respondentek.

Badanie przeprowadzono przez markę Noble Health.

media o nas