jak zapuścić paznokcie

Jak zapuścić paznokcie?

Zadbane dłonie to najlepsza wizytówka kobiety. To także dobry humor i pewność siebie, bo nie oszukujmy się piękne dłonie to niezwykle ważny element kobiecej urody.

Co zatem zrobić, by nasze dłonie były piękne, ozdobione mocnymi i zdrowymi paznokciami, których kolor możemy zmieniać w zależności od samopoczucia lub pogody? Jak sprawić, by nie były łamliwe, a kusiły pięknym kształtem i seksowną długością? Oto kilka wskazówek, które sprawią że zapuścisz swoje paznokcie szybciej i przestaniesz chować dłonie przed wzrokiem innych.

Nie obgryzaj paznokci!

Ten brzydki nawyk towarzyszy wielu kobietom, a nasila się w sytuacjach stresowych. I choć początkowo może być Ci trudno zerwać z tym nałogiem, musisz wiedzieć że bez tego nie doczekasz się pięknych, kuszących paznokci. Nie ma nic gorszego od poszarpanej i nierównej płytki paznokcia. Wygląda to bardzo nieestetycznie, a co więcej niszczy jego strukturę. Prostym trikiem pomagającym pozbyć się tego okropnego nawyku jest malowanie paznokci emulsją o gorzkim smaku. Być może odpychający smak powstrzyma Cię od obgryzania paznokci.

Jedz produkty bogate w witaminy

Zdrowa dieta ma ogromny wpływ na wygląd i wzrost paznokci. Przeciętny wzrost paznokcia to 1 mm na tydzień. Jeśli zauważasz, że Twoje paznokcie „stoją w miejscu” przyjrzyj się swojej diecie. Wzrost paznokci pobudzi dieta bogata w białko (drób, nabiał, jaja). Istotne są także witaminy z grupy B, A, C i E. Warto więc wzbogacić dietę w produkty zbożowe, warzywa, owoce, orzechy i pestki.

Suplementacja

Oprócz diety warto pomyśleć również o odpowiedniej suplementacji. Dobrze dobrane suplementy dostarczą organizmowi cennych witamin i minerałów, które wzmocnią paznokcie i pobudzą ich szybszy wzrost. Przy suplementacji należy pamiętać, że tylko regularne stosowanie przyniesie efekty. Średnio po okresie 3 miesięcy możemy w pełni cieszyć się efektem działania suplementów.

jak zapuścić paznokcie

Traktuj swoje dłonie z szacunkiem

Zaprzyjaźnij się z rękawiczkami ochronnymi. Sprzątanie, używanie chemikaliów niszczy nasze dłonie. Ochronne rękawiczki pozwolą im tego oszczędzić. Nawilżaj dłonie, gdyż takie zabiegi , zapobiegają wysuszeniu, rozdwajaniu się paznokci i przyśpieszają ich wzrost. Stosuj maseczki domowe i proste, szybkie triki, jak choćby wtarcie w płytkę paznokcia soku ze świeżo wyciśniętej pomarańczy. Taki prosty zabieg wykończ wtarciem w dłonie olejku rycynowego, a Twoje paznokcie Ci podziękują mocną i twardą płytką. Tak wzmocnione paznokcie rosną szybciej. Dla wzmocnienia maluj paznokcie bezbarwną odżywką, która ma za zadanie chronić płytkę, a także pobudzić jej wzrost.

Zrezygnuj z acetonu

Kup zmywacz bez acetonu, gdyż jest słabszy, a co za tym idzie mniej oddziaływuje na płytkę paznokcia. Dziś bez problemu dostaniesz zmywcze wolne od tego środka, który wysusza paznokcie, sprawia że są miękkie i pękają. Jeśli Twoje paznokcie są z natury słabe i mają skłonność do rozdwajania, zastąp zmywacz z acetonem zmywaczem bez acetonu. Już ten prosty zabieg sprawi, że przestaniesz osłabiać swoje paznokcie, a one nie poddawane takim zabiegom zaczną rosnąć szybciej i będą znacznie mocniejsze.

Polecane produkty:
KOLAGEN W TABLETKACH
KOLAGEN W PROSZKU + WITAMINA C