Noble Health

Blog

Jak zadbać o stopy, by były piękne i zdrowe? 6 niezawodnych sposobów!

krem do stóp

Stopy to chyba nasze najbardziej zapracowane części ciała. W końcu codziennie stawiają setki i tysiące kroków. Do tego to na nich spoczywa cały ciężar ciała. Nic dziwnego, że czasami bywają mocno zmęczone i nie prezentują się tak, jakbyś tego chciała. Ale hej, głowa do góry, znamy kilka sposobów jak sprawić, żeby Twoje stopy odzyskały wigor!

Przyczyn złego stanu stóp jest wiele. Wielogodzinna praca na nogach sprawia, że stają się one zmęczone. Swoje dokłada też często niewygodne obuwie albo buty na wysokim obcasie, które co prawda sprawiają, że wyglądamy świetnie, ale z drugiej strony nie są najlepsze dla stóp. Stopy nie lubią również, kiedy but jest zbyt ciasny w czubku i ściska palce. Problemem, który wpływa na stopy może być także nieprawidłowe krążenie krwi, które prowadzi do opuchnięcia i uczucia ciężkości. Stopy przez większość czasu stykają się z materiałem skarpetek i butów. To z kolei sprawia, że skóra traci wilgoć, a pocenie zwiększa się. W jaki sposób zatem pomóc stopom?

Kąpiele

Skoro stopy są zmęczone, to trzeba dać im odpocząć. Lubisz się relaksować, biorąc np. przyjemną kąpiel? Twoje stopy też to lubią. By zwiększyć efektywność kojącego działania, dodaj do ciepłej wody sole mineralne, które zmiękczą skórę. Taka kąpiel zniesie z Twoich stóp napięcie i zmęczenie. Na koniec warto pobudzić krążenie poprzez naprzemienne ciepłe i zimne natryski na stopy. A jeśli nie chcesz spędzać czasu w wannie to zamiast kąpieli całego ciała, możesz po prostu moczyć stopy.

Masaż

Masaż to jeden z najlepszych zabiegów, który może pomóc Twoim stopom. Możesz wykonać go sama, palcami, ale możesz też wykorzystać specjalne wałki, na których stawiamy stopy i poruszamy nimi do przodu i tyłu. Do podobnego masażu możesz też użyć piłki np. do tenisa. Jeśli wolisz masaż własnymi rękami to zacznij od palców (od najmniejszego), potem kieruj się ku pięcie, wykonując okrężne ruchy. Masaż poprawi krążenie, rozluźni napięte mięśnie, ukoi i zmniejszy ból.

Peeling stóp

Żeby skóra na stopach była zdrowa, gładka i przyjemna w dotyku raz na jakiś czas (np. raz na tydzień) zrób peeling stóp. Złuszczy on stary naskórek i sprawi, że skóra odzyska świeżość. Do ścierania naskórka możesz używać też specjalnej tarki. Nie używaj natomiast pumeksu.

Ćwiczenia w czasie pracy

Jeśli Twoje zajęcia wymagają długiego czasu spędzonego na nogach, postaraj się w trakcie dnia choć przez chwilę wykonać kilka ćwiczeń. Możesz raz na jakiś czas wykonać okrężne ruchy stopami czy zaciskać i prostować palce.

Pielęgnacja butów

Twoje stopy mają kontakt z butami i skarpetkami przez kilka godzin dziennie. Zadbaj zatem, by to „sąsiedztwo” było dobre i zdrowe dla stóp. Wiadomo, że skarpetki pierzemy, ale już mniej osób wie, że na bieżąco należy czyścić w środku i dezynfekować obuwie. W ten sposób pozbywamy się bakterii czy grzybów, które narażają nas na infekcje. Niwelujemy także nieprzyjemny zapach butów.

Dobry krem do stóp

Dobry krem do stóp przyniesie prawdziwą ulgę, nawilży stopy i zadba o skórę. Będzie ją chronił przed wysychaniem i pękaniem. Powinien się także szybko wchłonąć. Zwróć uwagę na skład – dobry krem do stóp powinien być oparty o naturalne składniki.

najlepszy krem do stóp

Noble Health troszczy się o każdy aspekt urody, dlatego w ofercie znajdziesz także 2 specjalne kremy do stóp. Oba zostały przygotowane we współpracy z Elfa Pharm, ekspertami w dziedzinie kosmetyków.

Pani Arbuzowa to odświeżająco-nawilżający krem do stóp.

krem do stop pani arbuzowaŚwietnie odświeża, nawilża i regeneruje stopy, dając im gładkość i lekkość. Świeży owocowy zapach to dodatkowy atut. W składzie znajdziesz np. silnie nawilżającą glicerynę czy masło shea, które łatwo wchłania się w głębokie warstwy skóry i trzyma wilgoć. Znajdziesz tutaj także ekstrakt z arbuza i olejek migdałowy. W Pani Arbuzowej aż 96% składników jest pochodzenia naturalnego.

Krem do stóp Pani Arbuzowa

Tango z Mango to krem do stóp dla osób, które chcą im dodać trochę energii.

krem do stóp tango z mangoJego energetyzująco-odświeżająca natura także nawilża stopy. Doskonale chroni przed suchością i przywraca dobrą kondycję. Znajdziesz tutaj m.in. glicerynę, masło shea, ekstrakt z mango czy olejek bawełniany. Także i tutaj skład to 96% składników pochodzenia naturalnego.

Krem do stóp Tango z Mango

 

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE