Jak poprawnie wykonać demakijaż

Prawidłowe oczyszczenie skóry stanowi podstawę pielęgnacji. Zmęczona i obciążona kosmetykami cera nie ma siły bronić się przed krostami i zaskórnikami. Sprawdź, w jaki sposób pomożesz odetchnąć skórze, wykonując prawidłowy demakijaż.

 Demakijaż – przyjaciel zdrowej skóry

Demakijaż powinien stać się twoją priorytetową czynnością wykonywaną przed snem. Pozostawienie na cerze zanieczyszczeń oraz kosmetyków skutkuje zatkaniem porów, pojawieniem się zmarszczek, trądzikiem oraz ogólnie kiepskim wyglądem skóry. Aby tego uniknąć, staraj się codziennie poświęcić kilka minut na odpowiednie oczyszczenie cery.

Najważniejszy jest demakijaż oczu. Delikatna skóra powiek obciążona kosmetykami aż błaga o uwolnienie spod tony pudrów i cieni. Chwyć zatem za płatki kosmetyczne oraz płyn do demakijażu i wytrzyj nimi powieki ruchami skierowanymi do wewnętrznego kącika oka. Pamiętaj, aby robić to naprawdę delikatnie. Wszelkie mocne ruchy tylko podrażnią skórę i przyspieszą powstawanie zmarszczek. To samo dotyczy rzęs. Tutaj wykonuj ruchy pionowe z góry na dół – zdecydowane, ale nie za mocne. Pamiętaj, aby dokładnie usunąć resztki tuszu. W przeciwnym razie osłabią one rzęsy i nasilą ich wypadanie.

Kolejnym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy. Na początek możesz przetrzeć cerę płatkami nasączonymi mleczkiem do demakijażu, które kierować trzeba od nosa w kierunku policzków. Newralgiczne miejsca, czyli te szczególnie narażone na występowanie zaskórników, najlepiej potraktować żelami, nakładanymi oczywiście w odpowiedni sposób. W przypadku brody skuteczne będą tutaj ruchy koliste, a na czole pionowe. Na koniec możesz całą twarz delikatnie przemyć tonikiem i wklepać w nią odżywczy krem.

Najlepsze preparaty do demakijażu

To, czego musisz się wystrzegać, to stosowanie mydła podczas demakijażu. Łamiąc tę zasadę, wysuszysz skórę, zmienisz jej odczyn pH na zasadowy i zwiększysz podatność na alergie.

Z dużą rozwagą wybieraj także preparaty do demakijażu. Kieruj się rodzajem swojej cery i dobierz taki kosmetyk, który nie tylko ją oczyści, ale również wypielęgnuje. Do cery suchej najlepiej stosować delikatne mleczka, śmietanki lub pianki. Z kolei skóra tłusta potrzebuje preparatów o silniejszym działaniu, np. żeli. Osoby z cerą wrażliwą powinny wybierać delikatne kremy, które zapobiegają wysuszaniu się skóry.

Pamiętaj jednak, że troska o piękną skórą nie kończy się na jej odpowiednim oczyszczaniu. Pielęgnuj swoją skórę od wewnątrz i wspomagaj jej kondycję poprzez suplementy Noble Health.   

Leave a Reply