Strona główna » Jak pielęgnować skórę zimą?

Jak pielęgnować skórę zimą?

Mimo że póki co sroga zima nas omija, skóra naszej twarzy i tak ciężko znosi ten czas. Przyjrzyjmy się pokrótce, co się z nią dzieje w zimowej aurze.

Przede wszystkim czynniki atmosferyczne, czyli wiatr, słońce, mróz, gwałtowne zmiany temperatury oraz przebywanie w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach przyczyniają się do uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego. Przez to skóra szybciej traci wilgoć, staje się sucha i szorstka, a do tego mało elastyczna i skłonna do podrażnień. Zaburzenie procesu złuszczania niekorzystanie odbija się również na cerze, która zaczyna sprawiać wrażenie szarej i pozbawionej kolorytu. Jest już krucho, a to jeszcze nie koniec… Delikatne z zasady naczynia krwionośne stają się jeszcze bardziej kruche, ulegają rozszerzeniu i pękają. Co oczywiście odbija się na naszej twarzy w mało estetyczny sposób.

Wszystkie niekorzystne zmiany są spowodowane osłabieniem naturalnych mechanizmów ochronnych. Dlatego tak ważne jest dodatkowe wsparcie dla naszej skóry i zasilanie jej od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Przygotowaliśmy dla Was krótkie ABC pielęgnacji skóry zimą:

  • Oczyszczamy skórę za pomocą mleczka, śmietanki lub żelu. Nie należy stosować preparatów zawierających alkohol, aby jeszcze bardziej nie wysuszać skóry.
  • Przed wyjściem na dwór pokrywamy skórę preparatem ochronnym – kremem tłustym lub półtłustym, który zmniejszy podatność naszej skóry na czynniki atmosferyczne. Powinien on zawierać lipidy, ceramidy, witaminy A i E, ekstrakt z awokado, wosk pszczeli.
  • Pamiętajmy o kremie wokół oczu. Słońce, które odbija się od śniegu, razi nas i powoduje, że często mrużymy oczy.
  • Przy minusowych temperaturach należy unikać stosowania na dzień żeli i kremów nawilżających, ponieważ ich składniki nawilżające pod wpływem mrozu mogą zaszkodzić skórze, powodując podrażnienia.
  • Kremy stosowane zimą powinny zawierać filtry UV – filtry mineralne, które mniej alergizują, a stanowią skuteczną barierę ochronną na skórze.
  • Warto pamiętać o stosowaniu na noc kremów nawilżających.
  • W domu lub gabinecie kosmetycznym powinniśmy systematyczne stosować maski nawilżające i regenerujące.
  • Nasza skóra musi być tylko chroniona od zewnątrz, ale też zasilana składnikami odżywczymi od środka. Dlatego tak ważnym punktem zimowej pielęgnacji jest stosowanie suplementacji. Collagen Noble Health zawiera składniki, które wyraźnie poprawiają wygląd skóry: kolagen rybi, kwas hialuronowy, witaminy E i C, biotynę, cynk, selen, a także ekstrakt z pestek winogron bogaty w antyoksydanty. Regularne przyjmowanie takiej kombinacji składników  w istotny sposób wpływa na poprawę dysfunkcji skóry spowodowanej trudnymi warunkami.

Jak widać więc, zima wcale nie musi oznaczać szarej, suchej i podrażnionej skóry. Wystarczy regularna pielęgnacja i suplementacja i już możemy korzystać z zimowych uroków!

media o nas