Jak nie przytyć przez Święta?

Uszka, smażona rybka, kutia, a potem makowiec, sernik no i jeszcze obowiązkowo kilka pierniczków. Uff… no i jak tu trzymać linię! Święta to zdecydowanie niełatwy czas dla naszych starań o smukłą figurę. Pokusy są na każdym kroku, a leniwy czas odpoczynku spycha gdzieś w czeluści żelazną dyscyplinę.

Jak przeżyć Święta, skosztować wszystkich frykasów i nie przytyć? Zapoznajcie się z naszymi ekspresowymi poradami!

  • Przygotowując dania świąteczne, nie podjadaj – takie skubanie po kawałeczku potrafi nieoczekiwanie, a skutecznie dołożyć centymetrów w biodrach.
  • Do potraw, zamiast soli, dodawaj świeże zioła – zwiększają wydzielanie soków trawiennych.
  • Zrezygnuj ze smażenia potraw na tłuszczu. Ryby i mięso piecz w folii, na ruszcie lub patelni grillowej. Tłustego karpia możesz zastąpić inną rybą np. dorszem lub szczupakiem.
  • Przed wigilią wypij kubek mięty, aby pobudzić trawienie. Jeśli napijesz się wody, wypełnisz żołądek i mniej zjesz.
  • Nie rezygnuj z kompotu z suszu. To bogate źródło błonnika, który pobudza perystaltykę jelit. Dzięki temu szybciej będziesz czuła się najedzona;
  • Oszukaj mózg i jedz na małych talerzykach – będziesz miała wrażenie, że porcje są duże i ostatecznie zjesz mniej. Kolejny trik – jedz powoli, delektując się smakiem potraw. Twój mózg szybciej zarejestruje komunikat o sytości.
  • Zadbaj o swój żołądek i jego prawidłowe funkcjonowanie. Preparat Double Detox dzięki zawartości naturalnych ekstraktów, ziół i minerałów korzystnie wpłynie na metabolizm i trawienie. Dzięki temu unikniesz uczucia ciężkości, przejedzenia i łatwiej zachowasz zgrabną sylwetkę.

A na koniec jeszcze bardzo konkretna motywacja: przed Świętami przymierz obcisłą sukienkę sylwestrową – niech myśl o tym, że musisz się w nią zmieścić, powstrzymuje Cię przed dodatkowym kawałkiem ciasta:)

Życzymy smacznych i zdrowych Świąt!

 

Leave a Reply