kolagen na włosy

Dlaczego warto suplementować kolagen jesienią?

Jesień to szczególnie wymagająca pora roku dla naszej skóry oraz włosów. Niezależnie od typu cery,pielęgnacja jest prawdziwym wyzwaniem. Problem puszących się włosów oraz suchej skóry dotyka bardzo wielu osób. Sprawdź, dlaczego warto stosować kolagen jesienią.

Nawilżanie od środka.

Pierwsze przymrozki, wiatr, wilgotne powietrze i gorące grzejniki to tylko niektóre z elementów, które przyczyniają się do pogorszenia stanu naszej skóry oraz włosów. Podczas okresu jesiennego zmieniają się również nasze nawyki żywieniowe. Pijemy znacznie mniej wody i jemy zdecydowanie mniej świeżych owoców oraz warzyw, a to negatywnie wpływa na nawodnienie organizmu, w konsekwencji czego skóra staje się bardziej przesuszona.

Pielęgnacja naszej skóry powinna zaczynać się od wewnątrz. Należy spożywać dużo wody, ale warto przy tym pamiętać, że sama woda nie zapewni nam optymalnego nawilżenia. Nie należy zapominać o witaminie C, która stabilizuje kolagen i elastynę. Dzięki jej właściwością skóra jest bardziej jędrna. Do codziennego rytuału pielęgnacyjnego należy dodać suplementację kolagenem, który ma zbawienne właściwości na skórę, włosy oraz paznokcie. Regularne przyjmowanie kolagenu przynosi widoczne efekty.

Właściwości kolagenu

Kolagen to główny składnik naszej skóry. Jednym z wielu zadań kolagenu jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra traci swoją elastyczność. Kolagen rybi jest uważany za najbardziej skuteczny. Składnik ten jest pozyskiwany ze skóry ryb, dzięki czemu wzmacnia kondycję włosów oraz paznokci. Regularne stosowanie kolagenu sprawi, że twoje włosy będą błyszczące, i przestaną się kruszyć. Paznokcie staną się twardsze i przestaną się łamać. Kolagen poprawia jędrność skóry i zapobiega powstawaniu rozstępów. Świetnie działa na cerę i jest idealny dla kobiet w każdym wieku. Fenomenalnie sprawdzi się dla skóry problematycznej, ale równie dobrze zadziała na zmarszczki.

kolagen do włosów

Badania potwierdzające skuteczność kolagenu Noble Health.
Violetta Tomaszewicz 1/ Anna Światły-Figiel 1/, prof. n. o zdr. dr hab. n. med. Jacek J. Klawe1/, Maria Chrzanowska 2/

1/ Katedra i Zakład Higieny i Epidemiologii, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy
2/ Kozmetika Afrodita w Toruniu

Celem badania było określenie, w jakim stopniu suplementy oparte na kolagenie rybim Class A Collagen firmy Noble Health wpływają na poziom cynku we włosach. Badanie przeprowadzono na 29 osobach dorosłych (25-65 lat), po eliminacji tych osób, które suplementację prowadziły krócej lub nieregularnie. Próby włosów pobrano od każdej osoby dwukrotnie: przed aplikacją preparatu i po trzymiesięcznej suplementacji.

Wyniki. Suplementy diety Class A Collagen firmy Noble Health zwiększają poziom cynku we włosach. Na podstawie analizy stężenia Zn we włosach grupy aplikacyjnej (29 osób), która przez trzy miesiące stosowała nutrikosmetyki firmy Noble Health stwierdzono średni przyrost stężenia Zn we włosach 9,342 [μg/g] co stanowiło wzrost do średniej zawartości wyjściowej Zn we włosach badanej populacji o 9,74%. Suplementacja preparatem, opartym na bazie kolagenu i substancji uzupełniających posiada duży potencjał badawczy, co sugeruje konieczność dalszych badań. Szczególną uwagę należy zwrócić na ogromny potencjał wykorzystania spektrometrii atomowej w odniesieniu do badania skuteczności suplementów.

Polecane produkty:

Kolagen rybi Class A Collagen

Kolagen rybi Class A Collagen

Class A Collagen to szczególny suplement diety, który został skomponowany z takich składników, jak kolagen z ryb, cynk, selen czy proantocyjanidyny z pestek winogron.

Kolagen rybi w proszku + witamina C

Kolagen rybi w proszku + witamina C

Kolagen i witamina C – 2 cenione składniki aktywne, których wysokie dawki połączyliśmy w jednym produkcie w postaci proszku.