Strona główna » Dekalog pięknej skóry

Dekalog pięknej skóry

Skóra to nie tylko wizytówka naszego wyglądu. To też swoiste medium, z którego da się czytać jak z otwartej książki: czy jesteśmy wypoczęte, czy nie zarywamy nocy, czy może od tygodni chodzimy zestresowane, jak się odżywiamy i ile czasu poświęcamy na poranną i wieczorną pielęgnację. Nic więc dziwnego, że należy się jej nasza należyta uwaga i troska. Przedstawiamy 10 przykazań pięknej skóry – na cały rok!

1. Oczyszczanie

Demakijaż to podstawa odpowiedniej troski o cerę. Zależność jest bardzo prosta – nieprawidłowe oczyszczanie twarzy osłabia efekt innych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie żałuj zatem czasu na dokładne pozbycie się makijażu. Wykorzystuj przy tym produkty, które nie tylko doskonale oczyszczają, ale również koją i relaksują skórę.

2. Nawilżanie

Istotne jest również systematyczne stosowanie kremów, które głęboko nawilżają i regenerują skórę. Pamiętaj jednak, by dobierać preparaty odpowiednie do Twojego typu cery. Rankiem nawilżaj skórę lekkimi kremami, które lepiej sprawdzają się jako baza pod makijaż. Wieczorem możesz stosować kremy głęboko odżywcze, które dobrze działają na cerę w nocy.

3. Makijaż

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienny makijaż odbija swoje piętno na kondycji skóry. Jeżeli tylko masz okazję, pozwól cerze odpocząć i nie stosuj kolorowych kosmetyków. Jeżeli jednak makijaż musisz wykonywać codziennie, wybieraj takie kremy matujące, które nie zawierają siarki czy tlenku cynku.

4. SPA

Przynajmniej raz w tygodniu znajdź czas dla siebie i zafunduj sobie relaksujące, kojące domowe SPA. Wykorzystuj produkty, które znajdziesz w swojej kuchni: żółtka jajka, oliwę, cukier lub miód. Naturalne peelingi i maseczki zagwarantują natychmiastową poprawę wyglądu skóry.

5. Suplementacja

Efekty zabiegów kosmetycznych możesz wspierać, korzystając z suplementów do pielęgnacji skóry. Stosując preparaty takie jak Collagen, dostarczysz swojemu organizmowi niezbędnych witamin i naturalnych składników wspomagających prawidłowe funkcjonowanie skóry.

6. Dieta

Stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” ma zastosowanie również w trosce o wygląd skóry. W codziennym menu uwzględniaj potrawy zawierające witaminy i antyoksydanty. Staraj się zatem każdego dnia zjadać owoce, produkty zbożowe, orzechy. Pamiętaj również o regularnym uzupełnianiu płynów i spożywaniu przynajmniej 1,5 litra wody dziennie, by nawadniać skórę od wewnątrz.

7. Stop papierosom

Paląc papierosy, nie tylko narażasz się na utratę zdrowia, ale również przyspieszasz proces starzenia się skóry. Zmotywuj się zatem do rzucenia nałogu, by przywrócić cerze promienny i zdrowy wygląd!

8. Relaks

Pamiętaj, że żadne kosmetyki nie zamaskują zmęczenia widocznego na twojej twarzy. Zadbaj o swój organizm i cerę, zapewniając sobie odpowiednią ilość snu i odpoczynek z dala od komputera czy zadymionych pomieszczeń.

9. Prysznic

Każda długa kąpiel naraża twoją skórę na odwodnienie. Decyduj się częściej na wzięcie prysznica, pamiętając przy tym o odpowiedniej, niezbyt wysokiej temperaturze wody. To znacznie poprawi krążenie krwi i jędrność skóry.

10. Ochrona przed słońcem

Niezależnie od pory roku nasza skóra wystawiona jest na działanie promieni słonecznych. Aby zapobiec szkodliwemu działaniu promieni UV stosuj kremy z filtrem. Unikniesz w ten sposób wysuszenia oraz podrażnienia skóry.

media o nas