Wskazówki, jak ćwiczyć w czasie okresu

Wiele kobiet, które regularnie trenują często zadaje sobie pytanie, czy można ćwiczyć w czasie menstruacji? Zdania na ten temat są skrajnie podzielone, a wszystko zależy od organizmu kobiety, w który należy się wsłuchiwać. To tam znajdziesz właściwą odpowiedź na powyższe pytanie. Sprawa jest niezwykle indywidualna, generalnie możesz w tym czasie ćwiczyć, ale z głową.

Miesiączka nie należy do najprzyjemniejszego momentu w życiu kobiet. Jedne przechodzą ją spokojnie i bezboleśnie, inne ledwo radzą sobie z bólem. W tych dniach sięgaj po ćwiczenia, które rozluźnią mięśnie gładkie. Dzięki temu zmniejszysz odczuwanie bólu, a endorfiny poprawią samopoczucie. Zatem na co się zdecydować? Jakie ćwiczenia warto robić, a z czego zrezygnować?

Na korzyść działają:

  1. Joga. Jest to świetny sposób na rozciągnięcie mięśni. Są nawet specjalnie przygotowane asany, które mają za zadanie zmniejszenie bólu menstruacyjnego. Pamiętaj, by ćwiczenia były wykonywane wolno i płynnie. Nie spiesz się, miarowo oddychaj i rozluźnij wszystkie mięśnie. To wszystko sprawi, że ćwiczenia będą działały lepiej niż środki przeciwbólowe.
  2. Spacer. To prosty sposób na relaks i dotlenienie organizmu. Nie jest forsujący, więc nie obciąża organizmu, pozwala zapomnieć o bólu. Nawet jeśli jesteś zapaloną biegaczką w czasie okresu zrezygnuj z męczącego biegu i zdecyduj się na spacer.
  3. Pływanie rekreacyjne. Uważa się, że basen w czasie miesiączki to najgorszy wybór. Nie kieruj się tym. Wybierz się na pływalnię, bo to najbardziej rozluźniąca forma rekreacji. Szczególnie wtedy pamiętaj o higienie i używaj tamponów. Po pływaniu  dokładnie umyj się, bo w czasie okresu jest zwiększone ryzyko infekcji grzybiczych i bakteryjnych.
  4. Ćwiczenia ramion i pleców z hantlami i taśmami. Oczywiście nie przesadzaj z intensywnością tych ćwiczeń, ale górne partie ciała możesz trenować bez obaw. Trening z hantlami wykonuj także siedząc na piłce. To pozwoli mięśniom się rozluźnić.

Z czego i kiedy zrezygnować?

  1. Ćwiczenia siłowe. Nie forsuj w tych dniach organizmu. Trening siłowy nie tylko nie rozluźni mięśnie i nie usunie bólu miesiączkowego, ale może go nasilić.
  2. Szybki bieg. Taki trening może potęgować bóle w podbrzuszu. Zmęczenie organizmu sprawi, że organizm będzie ten ból jeszcze silniej odczuwał.
  3. Aerobik. Podczas treningu wykonujesz ćwiczenia angażujące wszystkie partie ciała, także brzuch, a nie powinnaś ich wykonywać w czasie miesiączki.
  4. Jeśli masz bardzo obfite krwawienia nie męcz dodatkowo organizmu. Poczekaj dwa, trzy dni z treningiem.
  5. Jeśli organizm będzie wysyłał znaki, że coś jest dla niego za ciężkie przerwij i zrezygnuj z dalszego treningu.
  6. Jeśli czujesz jakikolwiek dyskomfort i podczas ćwiczeń możesz czuć się źle sama ze sobą zrezygnuj. Nie warto robić nic na siłę.

Jak widzisz ćwiczenia pomogą ci przetrwać ten trudny czas w miesiącu, ale pamiętaj – nic na siłę, słuchaj swojego ciała i jeśli tylko pojawią się wątpliwości, czy ćwiczyć dalej, zrezygnuj. Jeśli w tym okresie czujesz się przemęczona, lub jesteś opuchnięta sięgnij po produkt, który rozwiąże ten problem. GET SLIM NIGHT to jeden z suplementów diety linii Get Slim, którego działanie jest ukierunkowane na wspomaganie oczyszczania. Doskonale wspomaga usuwanie zatrzymującej się w organizmie wody. Dodatkowo delikatnie wyciszy twój organizm, gdyż stosowany wieczorem ułatwia regenerację i rozluźnienie.

Leave a Reply