jak zapuścić długie włosy

Co zrobić, aby moje włosy były zdrowe i długie?

Bez wątpienia, każda kobieta chciałaby mieć piękne, zdrowe i zadbane włosy. Niestety nie każdej jest je dane posiadać. Zapuszczenie włosów to dość trudne zadanie, które wymaga dużego poświęcenia. Na początku trzeba zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie podjąć się wyzwania, które wymaga tyle czasu.

Jak szybko rosną włosy?

Szybkość wzrostu włosów jest uwarunkowana wieloma czynnikami, również intensywnością z jaką o nie dbamy. Przeciętny włos rośnie do ok. 1 cm na miesiąc.

Jak zapuścić włosy

Wzrost włosów nie jest tylko i wyłącznie powiązany z naszymi genami, jak się może wydawać wielu osobom. Na szybszy lub wolniejszy porost włosów wpływ ma wiele czynników takich jak: zła dieta, nieodpowiednia pielęgnacja włosów i skóry głowy, a także cykl miesiączkowy. Przede wszystkim, aby zacząć zapuszczać włosy powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość witamin dostarczanych do naszego organizmu.

A oto kilka porad jak zapuścić zdrowe i długie włosy:

 • Częste podcinanie końcówek poprawi wygląd fryzury – unikniesz rozdwojonych końcówek
 • Stosowanie olejków, np. arganowych na końcówki
 • Unikanie częstego farbowania włosów
 • Rzadkie używanie prostownicy i suszarki
 • Jeżeli użytkowanie prostownicy i suszarki jest Twoim codziennym, niepodlegającym dyskusji łazienkowym rytuałem, bez którego nie możesz się obejść, zalecane jest korzystanie z preparatów chroniących włosy przed wysokimi temperaturami
 • Wybór odpowiedniej szczotki oraz szamponu z odżywką
 • Zaleca się także wykonywanie peelingu skóry głowy przynajmniej raz w tygodniu
 • Ważne jest także aby odpowiednio zbilansować swoją dietę, tak aby nasz organizm otrzymywał odpowiednią ilość składników odżywczych

Osobom, które chcą poprawić kondycję swoich włosów zaleca się także korzystanie z różnego rodzaju maseczek, które bez problemu każdy może wykonać w swoim domu. Poniżej znajduje się kilka propozycji takich właśnie maseczek.

 1. Maseczka z jaj i oliwy z oliwek
  Do przygotowania tej maseczki potrzebne będzie jedno jajko i dwie łyżeczki oliwy z oliwek. Jajko należy dobrze roztrzepać, następnie dodać do niego oliwę. Maseczkę nakładamy na włosy, omijając przy tym skórę głowy. Po odczekaniu kilkunastu minut można ją spłukać. Woda nie powinna być przy tym zbyt ciepła. Maseczkę należy stosować raz na tydzień.
 2. Maseczka z jajek i miodu
  Aby wykonać tę maseczkę również będą potrzebne jajka. Do jajek dodajemy łyżeczkę miodu (ilość składników najlepiej dostosować do długości włosów), produkty należy wymieszać i nałożyć na włosy. Po odczekaniu kilkunastu minut spłukać letnią wodą.
 3. Maseczka kokosowa
  Olejek kokosowy w postaci płynnej nanieść na włosy i skórę głowy. Pozostawić na ok. 2 godziny, następnie dokładnie spłukać.

Witaminy na włosy

Witaminy na włosy to substancje, dzięki którym są one zdrowsze i mogą np. szybciej rosnąć. Witaminy pomagają je wzmocnić, zapobiegają ich łamaniu, a także wypadaniu.
Najwięcej korzyści dla włosów niosą witaminy z grupy B oraz witaminy A, E, D i witamina C. Każda z nich pełni inną funkcję w naszym organizmie, a połączone razem odpowiadają za dobrą kondycję włosów.

Witamina A i D – jeżeli borykasz się z problemami dotyczącymi nadmiernego wypadania włosów, a także ich łamliwością to najprawdopodobniej masz niedobór tych właśnie składników odżywczych. Witaminy A i D poprawiają kondycję cebulek włosów, dzięki czemu stają się one silniejsze i gęstsze.
Witaminy z grupy B – stymulują porost włosów i chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, powodując, że stają się mocniejsze.
Witamina C – podobnie jak witamina A, chroni włosy przed nadmierną łamliwością i wypadaniem, nawilża je i zapobiega rozdwajaniu się końcówek.
Biotyna – inaczej witamina H lub B7, potocznie nazywana również witaminą piękna, pomaga zachować zdrowe włosy i wzmocnić je. Biotyna ma duży wpływ na kondycję naszych włosów. Jej niedobór w naszym organizmie może spowodować ich nadmierne wypadanie, łojotok, a także łupież.

Aby zapewnić sobie odpowiednią ilość biotyny można sięgnąć po suplementy z jej wysoką zawartością. Takim wsparciem mogą być np. żelki na włosy Hair Care Panda, które w swoim składzie w dziennej porcji zawierają aż 5000% biotyny, czyli maksymalną dozwoloną w suplemencie diety ilość.

Polecane produkty:
noblehealth.pl/produkty/wlosy