Strona główna » Ciało po ciąży

Ciało po ciąży

Świeżo upieczona mama często boryka się z brakiem jędrności skóry, rozstępami, cellulitem i wystającym brzuszkiem. Jak przywrócić skórze dobrą kondycję?
Ciąża to czas, kiedy w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Aby po porodzie jak najszybciej wszystko wróciło do stanu „przed”, trzeba ciału pomóc. Jak to zrobić, radzi Agnieszka Owczarek, ekspert Noble Health.

Problem 1. – duży brzuch

Po ciąży często pozostaje nieco wystający brzuszek. Przyczyną jest powiększona macica, która będzie stopniowo się obkurczać, ale także rozciągnięte mięśnie i więzadła w okolicy brzucha i podbrzusza. Co zrobić? Aby poprawić wygląd brzucha, niestety, konieczna jest odrobina wysiłku fizycznego. W okresie połogu nie należy się jednak przeciążać, aby nie spowodować przepukliny, jednak już po sześciu tygodniach można zacząć ćwiczenia.
Ćwiczenia
Młode mamy mogą wybrać pilates, jogę, ćwiczenia z piłką, a także tzw. aerobiczną szóstkę Weidera, czyli specjalny zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Wykonuje się je głównie leżąc na plecach, robiąc w seriach rozmaite skłony.

Kolagen rybi Class A Collagen

Kapsułki z kolagenem rybim

Kup teraz

Problem 2. – rozstępy
Prążki na skórze to efekt jej rozciągnięcia, a także zmian hormonalnych, które mogą zaburzać prawidłową produkcję kolagenu i elastyny. Co zrobić? Chcąc spłycić blizny i rozstępy oraz zmniejszyć ich widoczność, powinnaś działać szybko: świeże zmiany łatwiej ulegają regeneracji, niż utrwalone. Codziennie pod prysznicem wykonuj masaż. Stosuj peelingi ścierające i kosmetyki na blizny i rozstępy. Dobre będą olejki.
Olejki
W likwidacji rozstępów, a także cellulitu sprawdzają się oleje np. kokosowy lub jojoba. Zrób z nich ujędrniający balsam: połącz oba oleje (po pół szklanki) i wymieszaj z dwiema szklankami naturalnego masła (np. kakaowego). Wcieraj w skórę dwa razy dziennie. Rezultaty zobaczysz po 2-3 tygodniach.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu
Jak skutecznie pozbyć się cellulitu

Problem 3. – cellulit

Pomarańczowa skórka jest efektem zmian hormonalnych, a także nieprawidłowego mikrokrążenia w skórze. Co zrobić? Pomogą regularne ćwiczenia (szczególnie dobrze sprawdzi się ruch w wodzie i bieganie). Warto sięgnąć po antycellulitowe preparaty i wspomóc ich działanie masażami oraz naprzemiennie ciepłym i zimnym prysznicem. Z diety wyklucz duże ilości soli, kawy, herbaty, alkoholu oraz fast-foody. Sięgnij po suplementy diety (zwróć uwagę, aby nie zawierały syntetycznych substancji, zabronionych w czasie karmienia piersią).
Balsamy
Gotowe preparaty zwalczające cellulit powinny zawierać wyciągi z alg morskich i bluszczu, L-karnitynę i flawonoidy. Raz w tygodniu na miejsca zaatakowane cellulitem nałóż maskę z alg i na 20 minut owiń ciało folią.

Get Slim Cellulite 30 kapsułek

Kapsułki z ekstraktem z pestek winogron i witaminą C

Kup teraz

Problem 4. – wiotka skóra

Jest ona efektem ostatnich tygodni ciąży, w których napięta skóra rozciągnęła się i po porodzie potrzebuje czasu, aby się obkurczyć. Co zrobić? Oprócz codziennych masaży i wcierania ujędrniających balsamów, na poprawę elastyczności i zwiększenie jędrności skóry doskonały wpływ ma kolagen, szczególnie pochodzenia rybiego. Dlatego warto włączyć do diety morskie ryby. Dla kobiet, które nie są fankami ryb, bądź brakuje im czasu na przygotowywanie rybnych dań, alternatywą jest kolagen w postaci suplementu Class A Collagen. Przyjmowany dwa razy dziennie uzupełni niedobory, wzmocni skórę, włosy i paznokcie.

Najlepszy kolagen na rynku Noble Health
Najlepszy kolagen na rynku Noble Health

Dieta
Wybieraj produkty bogate w białko, błonnik i wapń, czyli spożywaj tłuste ryby, drób, pestki dyni, słonecznika, a także owoce (świeże i suszone), gotowane warzywa i jogurty. Sprzymierzeńcem w walce o płaski brzuch jest siemię lniane.

Źródło: Interia MAM DZIECKO

media o nas