5 sposobów na zmarszczki

Czy z każdym spojrzeniem w lustro dostrzegasz coraz więcej zmian na swojej twarzy? Kurze łapki, marsowe czoło i zwiotczała skóra szyi to nieunikniony efekt upływających lat. Mimo to, Twoja cera ma szansę na wygranie walki z czasem. Przekonaj się, w jaki sposób możesz szybko zaradzić pierwszym oznakom starzenia się skóry!

Nawilżenie, natłuszczenie, odżywienie

Najlepszą bronią w walce ze zmarszczkami jest profilaktyka. To właśnie odpowiednia troska o cerę zapewni jej młody i zdrowy wygląd na długi czas. Warto zawczasu zrobić rozeznanie i sięgać po odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe, które wygładzają skórę i poprawiają jej elastyczność. Pamiętaj, by nie sięgać po takie specyfiki przed 25-30. rokiem życia. W tym wieku wybieraj kremy zapewniające twojej cerze odpowiednie nawilżenie i ochronę przed promieniowaniem UV. Kondycję skóry od wewnątrz, bez względu na wiek, wspomogą natomiast suplementy diety. Stosować powinnaś Collagen, który przywraca cerze naturalną jędrność i spowalnia proces starzenia się skóry.

Relaks twarzy

Wieczorną pielęgnację możesz wzbogacić o masaże twarzy. Wykonanie kilku prostych ćwiczeń znacznie polepszy pracę naczyń krwionośnych, co zmniejsza obrzęk i napięcie mięśni. Dla lepszego efektu, posmaruj najpierw twarz kremem nawilżającym lub natłuszczającym. Potem możesz przejść do ćwiczeń: masowania skroni, czoła, okolic oczu, a także nadymania policzków czy rozciągania kącików ust. To szybki sposób na odprężenie cery i wygładzenie wszelkich nierówności.

Owocowa uczta

Zmarszczek możesz też pozbyć się, korzystając z darów natury. Świetnie sprawdzą się tutaj maseczki zawierające witaminy i składniki odżywiające skórę. Przykładowo, nakładane pod oczy, na czoło i szyję białko jajka natychmiast poprawia napięcie cery. Równie skuteczna jest maseczka owocowa z banana i papai. Banan świetnie natłuszcza skórę, podczas gdy zawarte w papai enzymy pozbywają się martwych komórek i zastępują je nowymi. W ten sposób możesz szybko pozbyć się wszelkich bruzd i zmarszczonych miejsc na twarzy.

Naturalna dieta

 Tak, jak w przypadku zwykłej pielęgnacji, również w kuracji przeciwzmarszczkowej duże znaczenie ma dieta. Aby zapobiec powstaniu kurzych łapek, musisz dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią liczbę antyoksydantów, witamin i minerałów. Unikaj więc przetworzonej żywności. Stawiaj na naturalne produkty oraz wzbogać menu o spore ilości owoców i warzyw. Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu organizmu przez częste spożywanie wody i innych płynów.

Zdrowy tryb życia

Ogromny wpływ na powstawanie zmarszczek ma nasz tryb życia. Stresy, ciągłe zmęczenie i nałogi odbijają się na kondycji skóry. Pamiętaj, by znaleźć codziennie kilka chwil na odpoczynek, bądź aktywna fizycznie i ogranicz wszelkie używki. Dzięki temu nie tylko spowolnisz procesy starzenia się skóry, ale również polepszysz samopoczucie i stan swojego ducha.

 

Leave a Reply