Strona główna » 4 najgorsze rzeczy jakie możesz robić swojej skórze!

4 najgorsze rzeczy jakie możesz robić swojej skórze!

Twoja skóra narażona jest na ciągły ostrzał z każdej strony, zaczynając od słońca, drażniących detergentów do prania, dymu papierosów czy ubogiej żywności. Skutki są szybko widoczne. Zmarszczki, zaczerwienienie, popękane naczynka, a nawet powracające podrażnienia. Nie możemy wyeliminować wszystkiego za jednym razem, jednak zacznij od 4 głównych sprawców niszczących Twoją skórę każdego dnia.

1. Palenie bierne lub aktywne
Jeżeli palisz, twoja skóra dostaje mniej tlenu i substancji odżywczych, których potrzebuje, aby zachować zdrowie, a to prowadzi do zmarszczek. Ponadto, palenie powoduje wyciąganie się włókien elastycznych w skórze co powoduje zmniejszenie się jej zagęszczania, co oznacza, że twoja skóra nie powróci z powrotem do formy. Jeśli palisz dwie paczki dziennie i robiłeś to przez ostatnie 10 lat, masz historię skóry na poziomie 40-latka. Ogólnie, wiadomo iż skóra palacza nie jest zdrowa i dodatkowo rany lub drobne uszkodzenia goją się znacznie dłużej. Dodatkowo tendencja do powstawania zmarszczek jest znacznie wyższa. To dlatego, że palenie papierosów powoduje osłabienie wszystkich naczyń krwionośnych, zwłaszcza tych drobnych.
noble-health_produkty
2. Szkodliwe promienie UV
Ultrafioletowe promienie słoneczne rozkładają kolagen i elastynę występujące w skórze. Wpływają one również niekorzystnie na melanocyty, co może prowadzić do trwałych zmian w pigmentacji twojej skóry. Beztroska ekspozycja na słońce, zwłaszcza w po 35 roku życia znacznie przyspiesza proces starzenia się skóry, czego efektem są zmarszczki, plamy starcze (brązowe plamy). Aby uniknąć uszkodzenia skóry, które może być spowodowane przez słońce, dermatolodzy nie zalecają pobytu na słońcu w środku dnia, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze. Natomiast w ciągu roku polecają stosowanie rutyny i witaminy C, oraz antyoksydantów jak ekstrakt z pestek winogron, w celu wzmocnienia żył i naczyń kapilarnych w skórze.

3. Niewidzialne wolne rodniki
Jedną z konsekwencji jakie słońce ma na skórę jest produkcja szkodliwych substancji zwanych wolnymi rodnikami. Wolne rodniki są nietrwałymi cząsteczkami tlenu z pojedynczego elektronu. Powstają one również w wyniku bezpośredniego kontaktu z wyrobami tytoniowymi lub innymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Niektóre produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry zawierają przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E, które pomagają zmniejszyć skutki starzenia się skóry. Coraz większe znaczenie ma nutripielęgnacja – wspomina Agnieszka Owczarek, psychodietetyka i ekspert marki Noble Health. Istota wpływu jedzenia i substancji jakie dostarczamy do naszego organizmu znana jest od wieków, jednak nigdy do tej pory nie została przeanalizowana aż tak dokładnie.

4. Mimika i marszczenie brwi
Faktem jest,, że w miarę starzenia się skóra traci swoją elastyczność i nie wraca z powrotem na miejsce po dokonaniu aktywnej mimiki jak to się działo, gdy byłeś młodszy. W efekcie skóra pokaże ci pierwsze zmarszczki, nawet jeśli nie jesteś osobą często marszcząc brwi. Nikt nie powinien powiedzieć Ci, aby przestać się śmiać lub żyć życiem pełnym emocji, ale można próbować zwalczać efekty starzenia się, zapobiegając uszkodzeniom skóry przed słońcem z filtrem przeciwsłonecznym. Można również rozważyć użycie suplementów diety tzw. produtów over-the-counter OTC np. Red Off System, Class A Collagen lub Hydrodren lub inne miejscowe kremy, aby wygładzić skórę. Ponadto, szereg zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych wspomaga czasową redukcję zmarszczek, w tym mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, laserowe zabiegi regenerujące lub bardziej intensywne wstrzykiwania wypełniaczy, takich jak kolagen.

Upływający czas jest nieunikniony, jednak możemy z pewnością zobaczyć w lustrze różnicę stosując te 4 prostych rad.
sklep-baner-dymaniczny-2
*Promocje nie łączą się ze sobą

media o nas