Noble Health

Blog

Zakwaszenie organizmu

odkwaszanie_1_459x570

Zakwaszony organizm, jak sobie z nim poradzić?

Zakwaszenie stanowi coraz poważniejszy problem wśród dorosłych ludzi. Szacuje się, że zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej dosięgają ponad połowy Europejczyków. Dowiedz się, jak można z nimi walczyć.

Równowaga 80/20

Przyczyną utraty równowagi pH jest przeważnie toksyczna mieszanka złej diety opartej o fast foody, ciągły stres i braku ruchu. Początkiem zmian powinien być podział jedzenia na kwasotwórcze i zasadotwórcze. To bardzo ułatwi dobranie odpowiednich proporcji. W niechlubnym gronie kwasotwórczej żywności znajdują się produkty bogate w fosfor, siarkę i chlor. Do zakwaszenia przyczynia się m. in. czerwone mięso, cukier, jasny makaron i mąka. Lekarze przyjmują, że najlepsze efekty można osiągnąć jedząc minimum 80% alkalizujących produktów takich, jak świeże i suszone owoce, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, olej lniany i brązowy ryż w stosunku do 20% kwasotwórczych potraw. Warto pamiętać też o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Wypijanie około 2 litrów wody i naparów ziołowych, np. z pokrzywy albo mniszka lekarskiego, pomoże w stopniowym przywróceniu równowagi.

 

Recepta na sukces

– Dieta o potencjale alkalizującym powinna być bogata w magnez, wapń, potas i żelazo. –wylicza psychodietetyk, ekspert marki Noble Health Agnieszka Owczarek. – Na szczęście można obyć się bez restrykcyjnych zmian nawyków żywieniowych i całkowitej rezygnacji z produktów kwasotwórczych, a tego wszyscy obawiają się najbardziej. Wtedy polecam wprowadzanie zmian metodą małych kroków. Nie wymaga poświęceń i uczy zdrowego stylu życia. Można do każdej potrawy dodawać jedno surowe albo gotowane na parze zielone warzywo i dołączyć suplementy na bazie młodego zielonego jęczmienia, np. Provital Activ+. Młode pędy jęczmienia pełnią rolę znakomitego „odkwaszacza”. To drobne zmiany, które odczuje nasz organizm już po kilku tygodniach.

‹ Powrót

Dodaj komentarz

SKLEP ONLINE