Noble Health

Blog

Taniec – najprzyjemniejszy sposób na odchudzanie!

dzień tańca

Okazji do tańca mamy wiele. Tańczymy w domu przy sprzątaniu, na parkiecie w klubie albo na siłowni podczas zajęć ruchowych. Taniec doczekał się nawet swojego własnego święta. Międzynarodowy Dzień Tańca wypada właśnie dziś! Ale skąd tak naprawdę wziął się taniec?

Taniec kiedyś i dziś
Towarzyszy nam od zawsze. Do wydarzeń z nim związanych odnosi się nawet Biblia. W starożytnych Chinach taniec był związany z magią i rytuałami. Odgrywał również bardzo ważną rolę w kulturze greckiej oraz indyjskiej. Aktualnie taniec pełni wiele funkcji w codziennym życiu człowieka. Może być formą terapii, rozrywki lub po prostu pracą. Taniec zaliczany jest także do formy ćwiczeń pozwalających utrzymać dobrą kondycję oraz świetną figurę. W tańcu nie liczy się wiek, wygląd czy płeć.

Rodzaje tańca
Zastanawiałyście się kiedyś, ile jest rodzajów tańca? Aktualnie występuje ponad kilkanaście form, jak np. taniec uliczny, w którego skład wchodzą: breakdance, oldschool, locking czy popping. Należy wyróżnić również rodzaje tańca scenicznego do którego zalicza się m.in. taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec wyrazisty oraz modern dance.

Zalety tańca
Taniec jest doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek. Spędzając aktywnie czas, jednocześnie utrzymujemy kontakt z innymi ludźmi. Daje nam to dużą dawkę energii oraz pomaga kontrolować poziom stresu. Bez względu na to, czy potrafimy tańczyć czy są to mało kontrolowane ruchy, liczy się to, abyśmy czerpali radość z tańca. Regularne spędzanie w taki sposób czasu zwiększa koordynację ruchową. Wzmacnia mięśnie nóg oraz pośladków. Pomaga także uelastycznić skórę. Tańcząc z drugą osobą, poprawiają się relacje międzyludzkie oraz pewność siebie.

taniec towarzyski
Endorfiny i redukcja stresu
Endorfiny, czyli potocznie mówiąc hormony szczęścia, produkowane są podczas wysiłku. Taniec pobudza więc nie tylko zmysły, ale także nasz mózg. Daje szczęście i radość, co automatycznie redukuje poziom stresu. Działa na ukojenie nerwów oraz pozwala pozbyć się napięcia mięśniowego. Warto redukować stres w tak przyjemny sposób.

Odchudzający taniec – zumba
Słyszałyście kiedyś o zumbie? Jeśli nie to warto przyjrzeć się bliżej temu rodzajowi tańca. Zumba to nic innego jak energiczne ruchy wykonywane w rytmie salsy, rumby czy tanga. Pomaga skutecznie spalić zbędny tłuszcz, wymodelować sylwetkę oraz poprawić kondycję. Ponadto bardzo dobrze wpływa na wytrzymałość, a co za tym idzie na ogólny stan zdrowia. Zumba regularnie wpisana do planu treningowego przyczyni się do zrzucenia zbędnych kilogramów, ponieważ należy do treningów cardio. Dodatkowo to taniec odchudzający, który możemy ćwiczyć w domu – przed telewizorem lub komputerem.

Oprócz zumby można ćwiczyć również aerobik lub po prostu ruszać się w rytm ulubionej muzyki. Każdy rodzaj tańca jest doskonałym sposobem na poprawienie kondycji oraz sposobem na aktywne spędzenie czasu. Podczas energicznego tańca możemy spalić nawet 366 kcal/godz.

Polecane produkty:
GET SLIM MORNING & NIGHT
DETOX TEA HERBATA NA DZIEŃ

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE