Noble Health

Blog

Zbliża się Światowy Dzień Serca – z tej okazji zadbaj o swoje zdrowie!

Światowy Dzień Serca

We wrześniu obchodzimy Światowy Dzień Serca. To świetna okazja, by dowiedzieć się, jak wzmocnić serce i co jest dobre na serce – dzięki tym wiadomościom będziemy wiedzieli, jak skutecznie dbać o ten ważny organ.

Jak dbać o serce?

Aby mieć zdrowe serce, należy przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Wzmocnienie serca zagwarantują nam oleje tłoczone na zimno, chude mięso i wędliny dobrej jakości, owoce i warzywa oraz produkty o wysokiej zawartości błonnika. Należy zaś unikać soli, która może przyczynić się do podwyższenia ciśnienia tętniczego.

Jak dbać o serce, poza stosowaniem odpowiedniej diety? Zdrowe serce nie lubi infekcji. Aby nie dopuścić do stanu zapalnego tętnic wieńcowych, należy unikać zakażenia bakteriami odpowiedzialnymi za grypę, anginę, zapalenie oskrzeli.

Wzmocnienie serca to nie tylko wiedza o tym, co jest dobre na serce. Przydadzą się również wiadomości mówiące o tym, co mu szkodzi. Jedną z rzeczy, których powinniśmy unikać, jest otyłość. Oczywiście, drakońskie diety nie są najlepszym rozwiązaniem. Warto postawić na rozsądne odżywianie oraz sport. Ruch jest kolejną odpowiedzią na pytanie o to, jak wzmocnić serce. Każdy z nas powinien ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu.

Kołatanie serca – przyczyny:

Często bagatelizowaną, a jednak bardzo poważną dolegliwością jest kołatanie serca. Przyczyny zmiany rytmu tego organu to: zwiększony wysiłek, kofeina, nikotyna, alkohol, leki, kokaina, stres, tabletki odchudzające, niedokrwistość, nadczynność tarczycy oraz gorączka.

Niewydolność serca – objawy:

Szczególnie niebezpieczny jest zespół dolegliwości, w którym dochodzi do zaburzenia zdolności tego ważnego organu do pompowania krwi i do utrzymania przepływu krwi dostosowanego do potrzeb organizmu. Tego typu trudności można określić jako niewydolność serca. Objawy choroby serca to: duszność i zmęczenie, nietolerancja wysiłku fizycznego, obrzęki, które są następstwem zatrzymywania wody w organizmie, potrzeba oddawania moczu w nocy, słaby apetyt, uczucie pełności w brzuchu, zaparcia, zawroty głowy, czasem utrata pamięci oraz splątanie.

jak dbać o serce

Zawał serca – objawy:

Jednym z najpoważniejszych zaburzeń pracy tego organu jest zawał serca. Objawy choroby serca to silny ból w klatce piersiowej, utrudnione oddychanie, zawroty głowy i pocenie się. Gdy u ciebie lub osoby przebywającej w twoim towarzystwie pojawiły się tego rodzaju dolegliwości, natychmiast powiadom pogotowie ratunkowe.

Zawał serca – przyczyny:

Przyczyny zawału serca mogą być bardzo różnorodne. Wiele negatywnych nawyków dotyczących codziennego funkcjonowania może sprawić, że wystąpi zawał serca. Przyczyny zawału serca to: otyłość, palenie papierosów, nadciśnienie, nieprawidłowa dieta oraz stresujący tryb życia.
Światowy Dzień Serca to znakomita okazja, by wprowadzić choć drobne zmiany mające na celu poprawę zdrowia. Nawet jeśli do tej pory nasze serce funkcjonowało bez zarzutu, dobrym pomysłem będzie łagodna suplementacja wspomagająca układ krążenia. Godnym polecenia produktem są tabletki Red-Off System Noble Health, bogate w takie naturalne składniki jak: ekstrakt z pestek winogron, witamina C i rutyna.

Produkty rekomendowane:
Red Off System
WITAMINA C – Zdrowa porcja natury
MAGNEZ + witamina B6

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE