Noble Health

Blog

Składniki jakich potrzebuje Twoja skóra

Fashion photo of blonde beauty with natural make-up

Zima to prawdziwa udręka dla skóry. Narażona jest ona na niekorzystne warunki atmosferyczne tj. silny wiatr i mróz. Powietrze w ogrzanych pomieszczeniach dodatkowo ją wysusza, dlatego właśnie teraz powinnaś szczególnie zadbać o intensywną pielęgnację oraz nawilżenie swojej skóry.

W tym okresie skóra znacznie szybciej traci wilgoć niż w porze letniej. Powoduje to, że staje się szorstka, pęka, łuszczy się i może być bardziej podatna na podrażnienia. Dzieje się tak, ponieważ osłabieniu ulega osłona lipidowa naskórka czyli naturalna warstwa ochronna. Jej niedostateczne działanie może spowodować przemrożenia bądź też odmrożenia najbardziej wrażliwych partii skóry. Nawet niewielkie przemarznięcia mogą prowadzić do pękania naczynek krwionośnych, co nie wpływa korzystnie na wygląd oraz jej prawidłowe funkcjonowanie.

Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji powinnaś szczególnie zadbać o jej nawilżenie. Zimą większość dnia nosimy na sobie często obcisłe rzeczy, zdarza się nam przegrzać przez co skóra staje się sucha i zaczyna się łuszczyć. Stosowanie produktów z kolagenem i kwasem hialuronowym znacznie nawilży i uelastyczni skórę. Możesz je znaleźć w suplemencie diety takim jak Collagen od firmy Noble Health.

Białkiem pełniącym kluczową rolę w odbudowie proteinowej siatki napinającej skórę jest właśnie kolagen. Wewnętrzna warstwa skóry zawiera dużą ilość kolagenu we włóknach, które są odpowiedzialne za elastyczność i strukturę skóry. To jeden z najważniejszych komponentów tworzących od 70 do 80% warstwy skóry. Zatem kolagen odbudowuje białko w komórkach całego naszego organizmu, spowolni proces starzenia się skóry oraz poprawi jej sprężystość i nawilżenie.

Idealny do pielęgnacji dzięki swojemu zbawiennemu działaniu na skórę jest kwas hialuronowy. Tworzy na jej powierzchni doskonałą warstwę ochronną znacznie ograniczając proces parowania wody oraz chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, zapobiegając wiotczeniu i wysychaniu skóry.

Szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry znajdują witaminy czyli naturalne czynniki odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Witamina C zarówno latem jak i zimą, chroni skórę przed słońcem ograniczając jej wysuszanie oraz łagodząc uszkodzenia spowodowane działaniem wolnych rodników, które niszczą kolagen czyli włókna ujędrniające skórę. Przed promieniami słonecznymi naszą skórę chroni również witamina E. Dodatkowo posiada właściwości przeciwzapalne i wzmacnia nasz układ odpornościowy. Regularne dawki tych witamin pozwalają odpowiednio dbać o cerę.

W okresie zimowym nękają nas pękające delikatne naczynia krwionośne. Wszystko za sprawą różnic temperatur – na zewnątrz schodzi ona poniżej zera, a w ogrzanych pomieszczeniach dochodzi do 20 stopni. Powoduje to że naczynka gwałtownie kurczą się i rozszerzają co w efekcie może prowadzić do powstawania tzw. „pajączków”. W uszczelnieniu naczynek i ich wzmocnieniu bardzo pomocny jest wyciąg z pestek winogron. Bogaty w polifenole zwalcza stres oksydacyjny i przeciwdziała szkodliwemu działaniu wolnych rodników, utrzymując sprężystą i napiętą skórę. Doskonale wzmacnia naczynia włosowate, zwiększa przepływ krwi poprawiając krążenie i mikrokrążenie.

Produkty Premium Wellness stosowane od wewnątrz dają spektakularne efekty na zewnątrz. Zadbaj więc o swoje ciało i ciesz się zdrową oraz młodą skórą.

‹ Powrót

Dodaj komentarz

SKLEP ONLINE