Noble Health

Blog

Rewitalizacja skóry po lecie

1skora

Lato i kąpiele słoneczne, których jesteśmy spragnieni po zimie, wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, zapobiegają osteoporozie, ale też niosą ze sobą skutki ujemne, czyli photoaging. Pod wpływem intensywnego opalania się, zwłaszcza bez kremów ochronnych z faktorem zapobiegającym oparzeniom skóry dochodzi do uszkodzeń komórek skóry, a zwłaszcza białka zwanego kolagenem. Produkcja naturalnego kolagenu utrzymuje się w 100% do 25. roku życia. Podobny proces zachodzi w kościach, gdzie również kolagen odgrywa istotną rolę zwłaszcza w stawach i ścięgnach. Przeciętnie tracimy ok. 1,5% kolagenu rocznie, po 40. i 50. roku życia tracimy około 30% tego białka, a po 60. roku życia prawię połowę – 45%.
Z wiekiem spada produkcja kolagenu i około 70. roku życia nasz organizm jest zdolny do produkcji tylko 25% tego białka. Proces spadku produkcji kolagenu przyspieszają wolne rodniki, które powstają w wyniku toksykacji organizmu, uszkodzeń posłonecznych, smogu, zanieczyszczenia środowiska.

W wyniku utraty kolagenu dochodzi do niekorzystnych zmian w organizmie:
– włókna kolagenowe, które stanowią podporę dla skóry ulegają pofragmentowaniu przez co następuje utrata sprężystości i jędrności skóry,
– pojawiają się zmarszczki, zwłaszcza w okolicach oczu, szyi, podbródka. Owal twarzy ulega obniżeniu,
– również stawy i mięśnie ulegają zmianom zwyrodnieniowym, mięśnie wiotczeją.
– niedobór kolagenu powoduje również zmiany we włosach i paznokciach- są kruche i łamliwe.
Kolagen jest też głównym budulcem w naczyniach włosowatych dlatego jego niedobór powoduje zaburzenie krążenia płynu przestrzeni zewnątrzkomórkowej. To z kolei powoduje brak nawilżenia w skórze i we wszystkich organach wewnętrznych.

Tym wszystkim problemom można zapobiec, uzupełniając niedobór naturalnego kolagenu w naszym organizmie. Naukowcy z Instytutu Chemii Uniwersytetu Gdańskiego opracowali system otrzymywania kolagenu z ryb morskich, który jest hipoalergiczny (ryby nie posiadają systemu innmulogicznego). Białko kolagenowe otrzymywane tą drogą jest łatwo przyswajalne. Dostarczanie kolagenu doustnie przyspiesza proces naprawy skóry, włókien mięśniowych, chrząstek stawowych, poprawia nawilżenie, jędrność i sprężystość. Kolagen stanowi 50-80% wszystkich białek organizmu. W preparacie Collagen firmy Noble Health oprócz kolagenu rybiego występuje też witamina C, witamina E i ekstrakt z pestek ciemnych winogron. Te składniki razem współdziałają ze sobą i zwiększają skuteczność wyżej wymienionego preparatu.

  • Witamina C zwiększa absorbcję kolagenu, działa jako antyoksydant, zwalczając wolne rodniki i wzmacniając system innmulogiczny.
  • Ekstrakt z winogron są to procyjanidyny-antyoksydanty silniejsze od Witaminy C i Witaminy E uszczelniające naczynia włosowate.
  • Witamina E działa wybitnie odżywczo na skórę jako antyoksydant, wzmacniając włosy i paznokcie.

Te zalety preparatu Noble Health Collagen zachęciły mnie do zastosowania go u pacjentów w różnym wieku i z różnymi problemami. U młodych pacjentów, którzy mają prawidłowy poziom kolagenu, zmniejszają się zmiany trądzikowe, redukują się rozszerzone pory skórne oraz przebarwienia pozapalne. Także przebarwienia posłoneczne ulegają rozjaśnieniu. Skóra jest lepiej nawilżona i napięta, co wpływa na spłycenie zmarszczek i ujędrnienie, zwłaszcza na szyi i wokół oczu, gdzie jest mało tkanki podskórnej. Korzystne skutki prodktu można zauważyć również na całym ciele – ujędrnienie tkanki podskórnej i poprawienie mikrocyrkulacji, a tym samym zmniejszenie cellulitu. Poprawia się też ruchomość stawów na skutek lepszego nawodnienia i odżywienia tkanek okołostawowych, ścięgien mięśni. Efekty można zaobserwować w ciągu kilku tygodni po zastosowaniu 1-2 opakowań w zależności od wieku i kondycji skóry. Nie bez znaczenia jest też łatwość w aplikowaniu preparatu, brak reakcji alergicznych i brak interakcji z innymi lekami.

Jadwiga Matla-Stodolna
Specjalista Dermatologii, Kosmetologii i Akupunktury

‹ Powrót

Dodaj komentarz

SKLEP ONLINE