Noble Health

Blog

Olejek rycynowy – jakie zalety posiada?

olejek rycynowy na brwi

Olejek rycynowy pozyskiwany jest z nasion rącznika pospolitego poprzez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą.

Olej rycynowy i jego pochodne wykorzystywane są w produkcji mydeł, smarów, płynów hamulcowych i hydraulicznych, farb, wosków, farmaceutyków, perfum, a także w wyrobie maści i kremów nawilżających. W przemyśle spożywczym olej rycynowy wykorzystywany jest jako dodatek do żywności, jako konserwator. W medycynie używany natomiast jest na przykład jako środek przeczyszczający. Czy to wszystkie zalety tego specyfiku? A skąd.

Olejek rycynowy przede wszystkim jest hitem kosmetycznym i to stosowanym od wielu lat z powodzeniem. Olejku używamy do zwalczenia wszelkich niedoskonałości na skórze, a także po to, by podkreślić nasze spojrzenie. Olejek rycynowy jako odżywka do brwi i rzęs święci prawdziwe triumfy. Jako środek bogaty w kwasy tłuszczowe, oraz witaminę A i E łagodząco wpływa na skórę, zmniejsza uczucie swędzenia, pobudza krążenie, a tym samym porost włosów. Nic dziwnego zatem, że ta oleista ciecz tak chętnie jest stosowana do odżywiania brwi i rzęs.

Rzęsy osłabione, łamliwe, z tendencją do wypadania szybko wzmocnisz, nakładając dwa razy dziennie olejek rycynowy patyczkiem do uszu, bądź małą szczoteczką na linię rzęs. Regularnie stosowany zabieg przyciemni rzęsy, wzmocni je i nada im piękny połysk. Dla wzmocnienia efektu możesz zmieszać olejek rycynowy z witaminą E i olejkiem kokosowym. Taką papkę nakładaj na linię rzęs i po niedługim czasie ciesz się dłuższymi, gęstszymi i bardziej lśniącymi rzęsami. Olejek rycynowy na rzęsy działa spektakularnie. I co istotne cena takiego olejku to zaledwie kilka złotych, żadna odżywka nie może się więc równać jeśli chodzi o konkurencyjność ceny. Wiele dziewczyn twierdzi, że efekty stosowania olejku rycynowego na rzęsy znacznie przewyższają efekty uzyskane przy stosowaniu drogich odżywek.

olejek rycynowy na rzęsy

Olejek rycynowy na brwi również zachwyci Cię efektami. Jeśli borykasz się z przerzedzonymi i cienkimi brwiami, a marzą Ci się pełne i zagęszczone linie brew, skorzystaj ze zbawiennego działania olejku rycynowego. Olejek stosowany regularnie zagęści Twoje brwi i naturalnie je przyciemni. Jeśli chodzi o pielęgnację brwi, tu także możesz wymieszać olejek przed nałożeniem z witaminą E i olejkiem kokosowym. Najlepiej miksturę nakładać na na brwi pędzelkiem, dwa razy dziennie. Rzęsy podobnie jak brwi są poddawane osłabiającym je zabiegom, takim jak traktowanie tuszem, stosowanie henny, nie mówiąc już o zagęszczaniu. Olejek rycynowy pomoże w regeneracji uszkodzonych włosków, naturalnie zagęści je i wydłuży. Żeby zobaczyć wyraźne efekty, należy odżywiać włoski olejkiem rycynowym przez okres około 3 miesięcy.

Olejek rycynowy jest ceniony w kosmetyce. Działa niezwykle upiększająco na nasze włosy, ale także skórę i paznokcie. Jeśli nie stosowałaś nigdy kuracji olejkiem rycynowym, warto żebyś przekonała się o jej cudownych właściwościach właśnie teraz. Sama zobaczysz jak za niewielkie pieniądze, możesz osiągnąć wielkie zmiany.

Polecane produkty:
BASIC LINE

‹ Powrót

Comments are closed here.

SKLEP ONLINE