Noble Health

Blog

Młody zielony jęczmień – składnik przyszłości

blog-jeczmien

Preparaty na bazie młodego zielonego jęczmienia cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Młode pędy poprawiają witalność, odkwaszają organizm i wspomagają odchudzanie. To tylko zdrowa moda, czy początek prawdziwej jęczmiennej rewolucji?

Witaminowe oblężenie

Sproszkowany młody jęczmień to prawdziwy Mercedes wśród suplementów. Poza tym, że zapewnia nam równowartość składników kilku tradycyjnych zielonych warzyw (np. szpinaku albo brokułów), to jeszcze ogranicza apetyt i pomaga usunąć z organizmu zalegające toksyny. Jest źródłem dużej liczby witamin i składników mineralnych. Według naukowców zawiera dużo więcej beta-karotenu niż marchew. W jego składzie można znaleźć również kwas foliowy, potas, krzem, wapń, żelazo oraz witaminy: E, C oraz z grupy B.

Jak powstaje?

Młody jęczmień zbierany jest średnio po około 7-10 dniach. W tym czasie potrafi zmagazynować maksymalną ilość witamin i mikroelementów. Następnie jest suszony w niskiej temperaturze po to, żeby nie stracił swoich właściwości. Ekstrakt dodawany jest do suplementów albo można go rozcieńczyć z wodą i wypić.

Jęczmień dla Ciebie

Gdybym musiała wskazać jego działanie, które większość osób opisuje podczas konsultacji dietetycznych, to z pewnością byłaby to ogólna poprawa samopoczucia i uczucie “lekkości”. – mówi Agnieszka Owczarek psychodietetyk, ekspert marki Noble Health. – Młody zielony jęczmień wspomaga odkwaszanie organizmu dwutorowo, wyrównując równowagę kwasowo-zasadową i stabilizując pH żołądka. Większość osób zażywających suplement z tym składnikiem, przestaje odczuwać dyskomfort w postaci ciągłego bólu głowy, osłabienia i złego samopoczucia. Wszystkie te objawy dodatkowo utrudniają nasze dążenia do zrzucenia zbędnych kilogramów. To nie wszystko, zielony jęczmień idealnie sprawdza się też u wegetarian, a nawet w zabiegach pielęgnacyjnych, bo świetnie odżywia skórę, włosy i paznokcie. To tak naprawdę „must have” każdego z nas. Polecam Provital Activ+ z wysoko wchłanialną dawką zielonego jęczmienia w formie tabletki. Suplement znakomicie dba o równowagę kwasowo-zasadową organizmu i dodaje energii.

‹ Powrót

Dodaj komentarz

SKLEP ONLINE